--41986

3 Квітня, 2024

вечірнє натхнення

«Ми, наші улюбленці та війна»: що відомо про документальний фільм Антона Птушкіна

4 квітня в український прокат виходить документальний фільм «Ми, наші улюбленці та війна». 

Це режисерський дебют українського мандрівника та блогера Антона Птушкіна. 

На передпоказі стрічки Антон сказав, що обрав формат документального кіно про тварин, щоб достукатись стрічкою до світу.

«Це глядацький середній метр і «попсова документалка», але це тема, яку буде цікаво дивитись іноземцям, яка може торкнутися серця», — пояснив режисер.

«Вечір» розповідає, як знімали фільм і які перші відгуки отримала картинка після передпоказу. 

Як створювався фільм 

З початком великої війни росії проти України канадський кинопродакшн Yap Films вирішив підтримати українських колег спільним проєктом. 

В Україні канадців вразили люди, які під російськими ракетними ударами не забували й про тих, кого приручили — про своїх домашніх улюбленців.

Креативна директорка Yap Films Елізабет Троджян згадує в одному з інтерв’ю, чим більше вона та її колеги бачили, на що йдуть українці заради порятунку тварин, тим більшою була впевненість — цю історію треба розповісти у фільмі. 

Елізабет Троджян, креативна директорка Yap Films

Елізабет Троджян, жінка, брюнетка

Канадці запропонували стати партнером у проєкті Антону Птушкіну. Але український мандрівник вагався, бо не мав досвіду у серйозній документалістиці. 

Антон згадує, що Yap Films знайшли його через українську діаспору в Канаді. Подивились його англомовний канал, на якому одне з відео було присвячено псу Патрону. 

пес Патрон, собака, снаряди, поле

Зрештою, Антон довірився досвіду студії Yap Films у документалістиці й пристав на пропозицію стати режисером стрічки. 

Крім режисерської роботи, Птушкін займався сценарієм та брав участь у фільмуванні. Працював над фільмом з командою півтора року. 

Антон Птушкін

Майже все літо 2022 року українська команда займалась пошуками героїв. Шукали людей і тварин у новинах, статтях. Залучили зоозахисників з UAnimals. 

Творці кажуть, що у готовий матеріал увійшло тільки 25% історій, які зафільмувала команда.

Це 85 хвилин найсильніших історій про добро і допомогу з 85 годин не менш цінного матеріалу. 

Перші кадри зняли 20 серпня 2022 року.

Антон побував у десятках містах України, команда зняла Бахмут, поки він ще був під контролем української армії. Географія зйомок розширилась до Польщі, Іспанії й Нідерландів. 

солдат, ЗСУ, собака, людина і тварина

Серед героїв фільму не тільки собаки, коти, леви, лемури, ведмеді й інші тварини. Це і люди, які йдуть на ризик заради порятунку життя — волонтери «Зоопатруля», ЗСУ, ДСНС, просто небайдужі українці. 

У стрічці розповідають і про історію Наталії Мазур, колишньої керівниці притулку для тварин у Бородянці.

Під час російської навали кілька сотень собак загинули у зачинених вольєрах. Наталія пояснює, що не випустила собак, бо вони могли напасти на людей. 

Після перегляду фільму у багатьох глядачів виникли питання, чому вона є однією з героїнь у стрічці. 

Антон Птушкін пояснив, що хотів дати слово всім сторонам у цій історії, — «Чи не найголовніше для нас питання: чи варто ризикувати людським життям, щоб врятувати життя тварини? Відповіді на це питання немає. Це жахливо, але глядач має сам зробити цей вибір».

У міжнародному прокаті фільм вийде під назвою Saving the Animals of Ukraine. І режисер наголошує на тому, що на старті проєкту робив його для західної аудиторії. 

Антон Птушкін

«Цей фільм від початку знімався з орієнтиром на західну аудиторію. Думав, що в Україні й так всі все знають. Але потім усвідомив, що багато з того, що я відзняв, буде цікавим і зрозумілим саме українцям.

Так народилася ідея зробити окремий фільм для наших глядачів і показати його в українських кінотеатрах, а не в ютубі. Цікаво, що з цього вийде», – каже Антон Птушкін.

Вже вдалося досягнути результату — фільм придбав найбільший мовник Америки Public Broadcasting Service. 

Офіційна прем’єра стрічки відбулася 28 березня 2024 року на відкритті 12-го кінофестивалю Doc Kyiv Fest.

2 квітня відбувся передпоказ за участі творців, героїв стрічки. 

Ось перші реакції глядачів, артистів і блогерів після перегляду фільму.

 

Василиса Степаненко

«Цей документальний фільм нагадує мені про важливі речі та наших найкращих друзів, які завжди з нами навіть на війні» — ділиться враженнями Василиса Степаненко продюсерка стрічки «20 днів у Маріуполі».

Антон Птушкін, Міша Кацурін, Дорофеєва

«Те, як Пту бачить цей світ — безцінно. Драми нашого сьогоднішнього життя Антон зміг показати виключно через любов, добро та людський подвиг. 

Плакала половина зала. Не дуже звично, але то були чудові сльози, сльози гордості й вдячності прекрасним людям та їхнім неймовірним вчинкам, які пишним цвітом розквітли під час цієї війни. 

Бо, як кажуть греки: капітана видно в шторм. А Антон цих капітанів розгледів, розкрив і показав нам. 

До речі, на перший погляд, вам може здатися, що це фільм про тварин. Але ні — це фільм про людей. Про дивовижних людей. Обовʼязково відвідайте. Браво, Пту», — ресторатор Міша Кацурін.

Ярослава Гресь

«Антон зняв документальний фільм про тварин. Але насправді про людей. Людяність. Любов.

Глядачам дуже сподобалося. Антоне, дякую за твій величезний талант», — піарниця, маркетологиня Ярослава Гресь. 

«Антон зауважив на тому, що не претендує на звання режисера-документаліста. Але вважатимемо це соромʼязливістю суперталановитої людини. 

Він настільки професійно змушує глядача гойдатися між емоціями сміх-сльози, що я ніколи в житті не чула стільки шмигань носами в залі, наповнений суто відомими людьми.

Але з чим я безперечно погоджуюсь з Антоном — це з тим, що картина, яка присвячена тваринам насправді розповідає про людей. Наших людей! Хочете вкотре закохатися в українців, мерщій дивитись цю картину», — телеведуча та блогерка Марія Єфросиніна.

«Це я після фільму Антона Птушкіна. Плачу, тому що Антон зняв дуже важливу роботу, тому що вона сильна і дуже добра. Тому що пишаюсь нашими людьми.

А ще, тому що пишаюсь Антоном. Всім терміново в кіно…», — співачка Надя Дорофєєва.

Олександра Агієнко

«Всі аплодують Антону дякую за фільм. І особливо за те, що подарував надію», — художниця Олександра Агієнко.

Анатолій Анатоліч

«Фантастичне кіно, яке варто подивитися. Воно насправді більше не про тварин, фільм про нас. Він вчить людяності. Коли ти любиш свого песика, котика, ігуану — тоді ти звичайно полюбиш і інших своїх близьких» — радіо та телеведучий Анатолій Анатоліч.

Настя Гонцул

До перегляду фільму приєдналися чотирилапі глядачі, серед них був пес Патрон. Співачка та блогерка Настя Гонцул поділиться світлиною в сторіс у своєму Instagram. 

З 4 квітня фільм можна буде подивитися в кінотеатрах по всій Україні. Після прокату стрічка з’явиться на офіційних українських онлайн-платформах.

10 квітня в кінотеатрі «Жовтень» відбудеться спеціальний показ фільму за участю творчої групи в форматі «питання-відповіді». 

Віта Корнієнко

Віта Корнієнко

журналістка «Вечора»

читати наступне