05 Грудня 2023

Показ докфільму про кримських татар «Кримський караван»

У Києві покажуть документальний фільм Айнур Коскіної, присвячений проблемам кримських татар, які шукали притулку в Казахстані та Узбекистані, коли Росія оголосила часткову мобілізацію через війну в Україні.

Фільм висвітлює ставлення російської влади до національних спільнот на анексованих територіях, а також в інших регіонах Росії.

Авторка стрічки – Айнур Коскіна. Ідея розповісти про вимушену самодепортацію кримських татар виникла у Айнур під час зустрічі у клубі «Ангели свободи».

Це волонтерська організація, яка передає кошти на відновлення українських шкіл та дитсадків, які постраждали від бомбардувань. 

Коли в Росії оголосили мобілізацію, у клуб почали приходити нові люди — всі вони неохоче розмовляли. Просто мовчки сиділи і робили янголят, яких потім продають на благодійність. Пізніше з’ясувалося, що більшість із них — російські релоканти.

«Було не дуже зрозуміло, чому вони залишали Крим, анексований Росією, і приїжджали до Казахстану після оголошення часткової мобілізації у вересні 2022 року.

Коли я поговорила з ними, почула їхню історію, зрозуміла, в яку важку життєву ситуацію вони потрапили. Я захотіла розповісти історії кримських татар, щоб через долі людей показати трагедію цілого народу. Щоб якомога більше людей дізналося про це», – каже авторка фільму. 

Тут Айнур познайомилася з Гульзарою, яка разом з родиною виїхала з Криму, коли російська влада оголосила мобілізацію. Вона стала однією з головних героїнь документального фільму.

«Я добре знала історію депортації чеченців, корейців, німців, але не кримських татар, бо до Казахстану їх прямо не депортували. Коли почала вивчати історію депортації 1944-го, я дізналася, що практично всіх кримських татар депортували або на Урал, або в Узбекистан. Тому я одразу почала шукати колег звідти, які допоможуть мені у вивченні теми», – розповідає Айнур.

Так до проєкту долучилася Сабохат Рахмон, журналістка з Узбекистану, яка зростала серед кримськотатарських сусідів.

«Ми почали знімати фільм набагато раніше, ніж отримали фінансування. Бо розуміли, що якщо зараз не знімемо героїв, вони поїдуть далі, і історії вже не вийде», – каже Коскіна.

Герої «Кримського каравану» вже за межами Казахстану. Але команда проєкту і далі тримає з ними зв’язок, адже їх об’єднує мрія – зняти фільм про повернення до Криму. Герої розповідають, що це станеться лише після того, як Крим знову стане українським.

«Сподіваюся, скоро», – підсумовує Айнур.

Плани на вечір

Зараз анонсуємо події у Києві, інші міста додамо трохи згодом

Київ

  • Київ
онлайн
в тусовці

15-16 червня, 10:00-20:00

Всі. Свої

безплатно ₴ деталі
послухати

5-7 липня, 16:00-22:00

від 300 ₴ квитки
подивитися

13-16 червня, 17:30

кінотеатр «Жовтень», Національна філармонія України, «Довженко-Центр».

від 120 ₴ квитки
послухати

21-23 червня

Олег Скрипка

від 550 ₴ деталі
подивитися

з 12 червня

Netflix

згідно тарифу Netflix ₴ дивитись

Щоб анонсувати свій захід в рубриці "Що на тижні", пишіть

на e-mail

vechir@abo.media

в telegram

t.me/vechirmedia

Анонси подій

подивитися
кінотеатри

13-16 червня, 17:30

кінотеатр «Жовтень», Національна філармонія України, «Довженко-Центр».

від 120 ₴ квитки
подивитися
кінотеатри

з 12 червня

Netflix

згідно тарифу Netflix ₴ дивитись
подивитися
кінотеатри

7-16 червня

кінотеатри України

безплатно ₴ деталі