
19 Липня, 2024
корисне
Як заснути в аномальну спеку?: поради сомнотерапевтки Олени Коломієць
Автор: Віта Корнієнко
Важко заснути влітку? Спека понад +30°C, а світло вмикають на 2-4 години? Довго не можете знайти зручне положення чи прохолодний бік?
«На це скаржаться більшість моїх клієнтів, особливо останнього тижня. Насправді температура має великий вплив на наш сон», — каже сомнотерапевтка Олена Коломієць.
Ось що радить Олена для покращення сну у спекотну погоду.
Олена Коломієць — сомнотерапевтка

Поради, які допоможуть заснути й виспатися у спеку:
Намагайтеся не дрімати вдень. У спеку ми відчуваємо себе мляво протягом дня, бо організм витрачає багато енергії на терморегуляцію. Збережіть сонливість для ночі.
Пийте достатньо води протягом дня. Але уникайте вживання великої кількості перед сном. У спеку потреба в рідині збільшується до 50-100 мл/кг. на добу.

Будьте обережні з алкоголем у спекотну погоду. Алкоголь може допомогти вам заснути, але й стати причиною раннього пробудження. Ще й погіршити якість сон в цілому.
Протягом дня тримайте штори та жалюзі закритими, щоб блокувати гаряче повітря. Після заходу сонця і зниження температури можна відкрити вікна і провітрити кімнату.
Дотримуйтесь звичного режиму і ритуалів перед сном. Спекотна погода може спонукати вас змінити свої звички.
Якщо є можливість, то використовуйте кондиціонер. Встановіть прохолодну, але комфортну температуру. Більшість досліджень підтверджує, що спати потрібно при температурі від 16 до 20°C.

Вентилятор допоможе циркуляції повітря в кімнаті. Навіть маленький настільний. Можна поставити його біля відчиненого вікна, щоб створити протяг. Розмістити місткість з льодом біля вентилятора, це допоможе охолодити повітря.
Подбайте про зручний матрац, подушки, постільну білизну та одяг для сну. Найкраще обрати натуральні тканини, які пропускають повітря: бавовну, льон, шовк.
Прийміть теплу ванну або душ перед сном, щоб знизити температуру тіла. В довгостроковій перспективі теплий душ охолодить вас краще ніж холодний.

Охолодіть шкарпетки у холодильнику та одягніть їх. Перед сном тепло тіла переміщується до кінцівок. Охолодження ніг знизить загальну температуру тіла. Ще можна охолодити наволочку у холодильнику.
Уникайте інтенсивних тренувань перед сном. Температура тіла залишається підвищеною ще чотири години після тренування. Це може не давати вам спокійно заснути.
