31 Серпня, 2023
вечорниці
Сюрприз від українців: як палав тризуб-фенікс у пустелі на Burning Man
Автор: Тетяна Павліченко
З 27 серпня по 4 вересня в пустелі Блек–Рок штату Невада (США) проходить культова культурна подія – фестиваль Burning Man. Митці з усього світу з’їжджаються, аби представити свої твори.
Хто і як представлятиме Україну?
У 2023 році тема фестивалю «Тварини» (ANIMALIA). Від України дві команди: це «Куренівка», яка везе на фестиваль The Hedgehog Temple – велетенський їжак, побудований з протитанкових їжаків.
Друга команда – це митці Олексій Сай та Богдана Косміна. Вони представляють проєкт «Фенікс (тризуб)». Саме цю скульптуру на фестивалі спалять першою.
Про те, як виглядатиме «Фенікс», не розповідали аж до самого спалення.
Про скульптуру «Фенікс»
Для «Вечора» художник Олексій Сай розказав про роботу над скульптурою.
Burning Man – це впливовий мистецький майданчик, територія сучасного мистецтва у чистому вигляді. І Україні треба бути представленою там. Нам взагалі важливо бути максимально всюди, досягати до всіх можливих аудиторій.
Для мене участь у проєкті створення скульптури на фестиваль стало серйозною і складною пригодою. Віталій Дейнега запропонував придумати щось, я погодився. Цього року, але раніше, ми з друзями говорили про те, що класно було б на Burning Man поставити пам’ятник, закладений мішками з піском.
Я взяв цю ідею і пішов до Богдани Косміної, бо вона вже робила схожий витвір на останньому Венеційському Бієнале.
Ми разом подумали, що мішки – то не актуально американським людям, у них такого не було. Тож вирішили закрити скульптуру дошками.
Сама скульптура – це залізний восьмиметровий фенікс, який під певним кутом виглядає як тризуб. Після спалення його може покрутити–погнути, воно почорніє. І стоятиме оцей чорний, закопчений, брутальний фенікс–тризуб.
Виготовили скульптуру дистанційно в Чикаго. Все було під контролем, працювали злагоджено. Ми робили багато креслень і тестів, аби все було якісно.
Таку велику конструкцію важко монтувати, транспортувати, обслуговувати. Тож я дуже дякую українцям в Америці, що вони так вклались в роботу над скульптурою.
З України також полетіла команда – якщо правильно пам’ятаю, шестеро людей.
Нам виявили велику повагу, дозволивши спалити «Фенікса». Адже там спалюють тільки кілька витворів, менше десяти. Значить, наша робота сподобалась.
Для мене важливо, щоб ми були присутні на Burning Man не через жалість, бо у нас війна. А через цікавість, отакий справжній інтерес до нас як країни.
І хоч спалення «Фенікса» не буде політичною маніфестацією, та все ж я сподіваюсь, що так зможемо нагадати про себе. І отримати більше підтримки.
Ось, може вас зацікавить цим вечором
Ось про що ми пишемо в інших рубриках
«Чехи думали, що ми їмо одне сало!»: як рестораторки з Кіровоградщини готують українські страви в Чехії
Як провести вечір у Хмельницькому? 7 порад від засновниці медіа «Лінза» Каті Вовк
«Це вам не естрада»: музкритик Філ Пухарєв написав книгу. Ось топ-5 статей, щоб відчути його стиль
«Плануємо секс і це так круто!»: чи можна підвищити лібідо — пояснює сексологиня