1 Липня, 2023
вечорниці
Кладовища, розкішні вілли, будинки розпусти, історичні байки: вечірні екскурсії не туристичним Львовом
Автор: Тучак Оксана
Усі путівники вам підкажуть львівський мастхев – Площа Ринок, Личаківський цвинтар, Вірменський дворик, Стрийський парк. Та це місця, які можна легко оглянути за день. А ввечері куди подітись?
Хоч комендантська година суттєво вплинула на вечірнє дозвілля, все ж є люди, які поводять вас після 18:00 цікавими львівськими закапелками з доброю порцією історій.
“Вечір” пропонує добірку екскурсій Львовом, які проводять і у вечірній час також.
“Львів крізь століття”
На театралізовану прогулянку крізь століття запрошує екскурсовод та львовознавець Ігор Бараняк. Вас зустрінуть п’ятеро історичних персонажів у відповідному колоритному вбранні. Це бургоміст, тобто мер, жебрак, батяр, монах та єврей.
Кожен з них розкаже про Львів зі свого боку. Це все під супровід батярських пісень та єврейських танців.
Програма дуже насичена: відвідаєте український, вірменський та єврейський квартали міста і Площу Ринок.
Персонажі знають цікаві історії, пікантні плітки та особливі будівлі.
Тривалість прогулянки: 1,5 год.
Вартість: до п’яти осіб – 1500 грн, більше п’яти (але не більше 35) – по 150 грн з людини.
Телефон: 067 961 20 02 Ігор Бараняк (прохання телеонувати заздалегідь).
Борделі, готелі та грінмени
Львів – не тільки культурна столиця. Мощеними вулицями свого часу гуляли казанови і шукачі пікантних втіх.
Екскурсію борделями 15-20 століття пропонує Агентство архітектурних крафтових подорожей “Прогулянки Львовом”.
Будинки розпусти були приватні, підпільні та навіть на утриманні міста. Вам розкажуть про тодішні забави для дорослих, про сторічні контрацептиви і не тільки. Від борделів – до готелів.
Побачите, які покої наймали на годину, щоб коханці могли сховатися від зайвих очей. А ще – під яким готелем в центрі Львова знайшли цілу гору кісток.
“Прогулянки Львовом” ще пропонують понад 27 різних маршрутів із акцентом на архітектуру. Топ серед львів’ян і туристів – вулиця Чупринки.
Саме там розташований відомий “львівський палац”. Ви побачите унікальну австрійську плитку із десятками варіантів різноманітних візерунків – найшли навіть зображення отруйної беладони.
Ще один бестселер – вулиця Коновальця та її вілли. Це окрема, елітна частина міста. Помешкання потопають у зелені буйних дерев.
Вам покажуть химерних грінменів, пишногрудих грифонів та п’єц із розписами, яких більше ніде немає у Львові. Атмосферу доповнять спіралі старих скрипучих сходів і унікальні кришталеві люстри.
Вартість: 2800 грн для групи до п’яти осіб. Частину коштів передають на ЗСУ.
Анонси планових маршрутів: у сторіс Прогулянки Львовом.
Телефон: 067 674 13 39, про екскурсію домовлятись заздалегідь.
Закапелки для львів’ян та фанатів міста
Кладовища я сприймаю не як місця суму, а як місця пам‘яті.
Тарас Гаврик
Блогер, співак
Для тих, хто впевнений, що добре знає Львів, запрошуємо на прогулянку закапелками. Блогер і співак Тарас Гаврик має свій проект #ЛьвівЯЛюблюТБ – про кладовища, старі кафе і клуби, особливості кожної вулиці.
Усе розповідають львів’яни, які пам’ятають різні буремні події. Тарас підрахував кількість ресторанів на площі Ринок, дослідив, де найсмачніша кава та чи справді у Львові досі є бандитські райони. Відеоблог для тих, хто любить погуляти без екскурсоводів.
Тарас Гаврик радить туристам звернути особливу увагу на львівські цвинтарі. І мова не про Личаківський.
“Кладовища я сприймаю не як місця суму, а як місця пам‘яті. Такі своєрідні Вікіпедії. Зважаючи на цікавезну історію Львова, вони в нас феноменальні! І я дуже тішуся, що мою думку підтвердили глядачі Влогу, яким, окрім всім відомого Личаківського цвинтаря, дуже сподобався Янівський. Це кладовище, до речі, я вважаю недооціненим з боку туризму. Тому, якщо б я радив прогулятися під вечір в якомусь небанальному місці, то це точно було б Янівське кладовище”, – розповів автор #ЛьвівЯЛюблюТБ.
Не маю часу на екскурсію, але хочу побачити щось цікаве і гарне – куди йти?
У Львові тепер є свій титан, який підпирає оперу. Він тут буде впродовж літа. Високий Замок і оглядовий майданчик Ратуші закриті через війну. Тому панораму міста зараз можна побачити із території меморіалу Героїв Небесної сотні на Підвальній 6.
Хочете покуштувати морозиво у пластмасових вазочках, яке подавали 60 років тому – заходьте у “Пінгвін” навпроти опери. Тут пригощають кульками з поливкою, можна посмакувати молочними коктейлями. Це найстаріше кафе у місті.
20 видів солодкої та солоної випічки пропонує “Пиріжкова” на Словацького. Тут був кожен львів’янин, хоча б раз у житті. В асортименті пиріжки, булочки, чебуреки, рогалики та багети.
Якщо вам подобається сакральна архітектура, то огляньте церкву Святого Юра та святині в центрі Львова, навколо Площі Ринок. Храми по-особливому виглядають у підсвідці. А в Митрополичих Садах упродовж всього літа влаштовують концерти на різні смаки просто неба.
Ось, може вас зацікавить цим вечором
Ось про що ми пишемо в інших рубриках
«Чехи думали, що ми їмо одне сало!»: як рестораторки з Кіровоградщини готують українські страви в Чехії
Як провести вечір у Хмельницькому? 7 порад від засновниці медіа «Лінза» Каті Вовк
«Це вам не естрада»: музкритик Філ Пухарєв написав книгу. Ось топ-5 статей, щоб відчути його стиль
«Плануємо секс і це так круто!»: чи можна підвищити лібідо — пояснює сексологиня