--37139

21 Лютого, 2024

наш запал

Вас накриває? Згадайте ці 6 нічних операцій з «бавовни» на Росії

Автор: Філ Пухарєв

Тиждень між 18 і 24 лютого останні роки в нас особливо важкий.

18 лютого 2014 року почалися найважчі дні Революції Гідності, 22 лютого того ж року Росія почала окупацію Криму, а 24 лютого 2022 року агресор відкрито напав на всю Україну.

В соцмережах помітними стали пости з питаннями, як ви в ці дні, і відповідями про те, що накриває.

Однак, як і тоді, на Майдані, так і зараз з наших вуст не сходить впевнене: «Cтоїмо!». І тим гучніше звучить воно, чим гучніше лунає «бавовна» на Росії.

У ці дні «Вечір» хоче подякувати за це ЗСУ, СБУ, ГУР та іншим українським лицарям, супергероям та Джеймсам Бондам в одному флаконі. І для підтримки нашого психічного здоров’я згадати найвідоміші нині українські військові операції проти росіян, що відбулися під покровом сутінків.

Знищення «Москви»

Пізно увечері 13 квітня 2022 року флагман Чорноморського флоту РФ тусувався поблизу українського острова Зміїний.

Аж тут до нього на вечірку залетіли ракети з українського комплексу «Нептун».

Наступного ранку в українських та закордонних ЗМІ з посиланням на анонімні джерела з’явилася радісна новина про те, що «Москва» пішла на дно. Вдень інформацію офіційно підтвердило українське Оперативне командування «Південь».

[На кораблі] почалася пожежа. Інші підрозділи корабельної групи намагалися надати допомогу, але шторм та потужний вибух боєприпасів перекинули крейсер, і він почав тонути

йшлося у зверненні

«Що з обличчям?» – запитання, що відтоді переслідуватиме росіян у найкошмарніших снах.

«Бавовна» на Кримському мосту

Кримський міст надійно охороняли якутські шамани, керченські бойові дельфіни та космічні НЛО.

Так тривало до 8 жовтня 2022 року, поки о 06:07 на автостраді мосту не вибухнула вантажівка, пошкодивши прольоти дорожнього покриття та залізничну гілку з цистернами пального.

Довгий час цей щедрий подарунок Путіну до дня народження залишався анонімним.

Поки у липні 2023-го причетність до операції не визнало Міноборони України.

А 3 липня 2023-го, о третій ночі, СБУ вдарила по мосту морськими дронами «на біс». Хіба не краса?

Атака на Чорноморський флот

29 жовтня 2022 року, о 04:20, на базі Чорноморського флоту РФ у Севастополі пролунав «потужний хлопок».

За інформацією з ряду українських телеграм-каналів, в нічному рейді були задіяні «від шести до восьми» морських дронів українського виробництва. Вони буцімто пошкодили чотири російські воєнні кораблі, серед яких – фрегат «Адмірал Макаров» і тральщик «Іван Голубець» (о так, росіяни тямлять у неймінгу).

Українська влада новину не підтвердила, але і не спростувала. Однак зранку 29 жовтня у соцмережах СБУ з’явився допис: «Час бавовни». Що б це могло означати?

Кремль, спиш?

3 травня 2023-го годинник на Спаській вежі показував 02:27, коли з півдня до Кремля підлетів «невідомий добрий безпілотник» (С) та вибухнув над куполом Сенатського палацу.

За 16 хвилин зі східного боку до нього приєднався невідомий добрий друг.

Зранку російські пропагандисти захлиналися від люті, звинувачуючи ЗСУ в підлому «теракті» напередодні «дня побєди». 

Втім, Президент України причетність України до атаки на Кремль заперечив:

Ми не нападаємо на Путіна або на Москву. Ми ведемо військові дії на нашій території. Ми захищаємо наші села і міста

Володимир Зеленський

під час офіційного візиту до Фінляндії.

Операція «Бабка»

Це зірка? Це літак? Ні! Це ракети з переданих Україні ATACMS прошивають нічне небо над тимчасово окупованими територіями Донбасу.

17 жовтня 2023 року внаслідок операції «Dragonfly» («бабка») були пошкоджені злітно-посадкові смуги воєнних аеропортів у Луганську та Бердянську, а також російські системи ППО, склади боєприпасів та ворожі гелікоптеріи. Таких втрат російські повітряні сили не зазнавали з часів Другої світової війни.

«Демілітаризація» А-50

Повітряний флагман – крайня, але не остання велика втрата русні у війні проти України.

14 січня близько 22-ї години в українських ЗМІ почала з’являтися інформація про збиття російського літака А-50 над Азовським морем. Він виконував роль «літаючого радара», вистежуючи цілі на землі, воді та у повітрі і наводячи на них ворожу авіацію. Також стало відомо про ушкодження літака Іл-22М – командного пункту російських військово-повітряних сил.

Наступного дня екс-головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний подякував українським військовим «за чудово сплановану та виконану операцію в Приазов’ї». Микола Олещук, командувач повітряних сил ЗСУ, прокоментував новину на своєму телеграм-каналі коротко і ясно: «Це вам за Дніпро» (йдеться про російську ракетну атаку на багатоквартирний будинок у Дніпрі 14 січня 2023 року)

Далі буде!

Фото з інстаграм-сторінки Cлужби безпеки України

Філ Пухарєв

Філ Пухарєв

читати наступне