--37167

21 Лютого, 2024

вечірнє місто

«Клуб Вільних Сердець»: як у Києві пройшла закрита вечірка Лариси Хапуги

Лариса Хапуга влаштувала закриту вечірку. І пустила туди «Вечір» підгледіти.

Джжж-джжж…

Телефон на столі підстрибує від сповіщення.

Це пише Лариса Сергіївна Хапуга — інтернет-мем і крінж-образ українського політикуму, який створила журналістка Світлана Махнічева з Миколаєва. 

Хапуга у відеокружечку поблискує скельцями окулярів а-ля «радянський шик» і запрошує на вечірку «Клубу Вільних Сердець».

«Це свято для всіх, хто почуває себе вільним у парі або без», — каже Лариса. 

У коментарях щогодини додається по гостю вечірки з вільним серцем — серед них і журналіст «Вечора» Артем. 

Він сходив на вечірку Лариси Хапуги, слухав хіти сільських весіль, дивився на танці чоловіків у весільних сукнях і розпитував гостей вечірки про їхні мрії і думки — думки людей, які відчайдушно хочуть бути щасливими. Далі — його розповідь.

На парковці біля Closer оказія — у вечірніх сутінках бусик зачепив чийогось «Опеля» і той завиває сиреною на весь провулок.

Разом з іншими оминаю місце ДТП на вулиці Нижньоюрківській і прямую до secret place у дворі. Тут відбудеться вечірка «Клубу Вільних Сердець» від Лариси Хапуги.

Ледь переступаю поріг секретного місця, як мене бере попід руки сама Лариса Сергіївна Хапуга: «О, я не знаю, хто ви і звідки, але як же я рада вас бачити! Ходімо-ходімо, зараз все покажу!». 

Хапуга веде у закапелки приміщення.

Заради кого вечірка

Оминаю хлопців і дівчат, які перевдягаються у білі весільні сукні, пригинаюсь під вішаками з сотнями вечірніх суконь й чоловічих костюмів.

Хапуга-37174
Хапуга-37175
Хапуга-37176
Хапуга-37177
Хапуга-37178

Звертаю голову на різнобарвні боа з пір’я й десятки капелюшків всіх фасонів. 

«Це костюмерна UGA Юлії Гаврилової — художниці-постановниці й художниці по костюмах. А ось і вона! Юлічка, привела тобі журналіста, роби з ним, що хочеш — він твій», — командує парадом Хапуга.

Юлія Гаврилова розповідає, що сьогоднішня вечірка благодійна: «В останні дні життя моїй мамі дуже допоміг Олександр. Він музикант з Київської області, грає для людей на весіллях і святах. Дізналась, що зараз він у фінансовій скруті, от і вирішили зробити з Ларисою Хапугою цю вечірку — щоб допомогти людині, яка допомагає іншим».

Чоловіки у весільних сукнях

Вечірку «Клуб Вільних Сердець» організували у форматі сільського весілля в шатрі.

Олександр гратиме на клавішах, його колега співатиме весільні пісні. 

Гостям пропонують перевдягнутись у білі сукні наречених або у щось, чого душа бажає. 

Дівчата-костюмерки вже допомагають гостям — одна в образі нареченої, інша в образі нареченого — точнісінько, як Кім Бейсінгер у чоловічому костюмі з фільму «Дев’ять із половиною тижнів». 

Приміряють сукні й чоловіки. Один з них військовий, який приїхав в Київ у відпустку — хоче відпочити у гущині цивільного життя, «видихнути». 

Поряд з костюмерною на вечірці облаштували зону чайної церемонії.

У тьмяному світлі майстер у крислатому капелюсі орудує чашками і чайниками.

Мітра з Керчі. Взаємність із чаєм

Підсідаю до столика. Майстра звати Мітра, він з Керчі, за освітою кухар. Працює у чайній «Жнива» на Подолі.

Підливає мені білий чай «шоу мей» і вчить культурі споживання чаю. 

Тримаємо чашечку під денце. Випростовуємося, щоб сидіти прямо і розслаблено. І не схиляємося до чаю, а підносимо його до рота.

«Не соромся голосно сьорбати, так відчуєш аромат і смак чаю у повній мірі», — напустує Мітра. 

Відсьорбую чай і питаю Мірту про базу гарних стосунків, все ж ми на вечірці «вільних сердець»:

«Головне — увага. Якщо тобі важлива людина, то ти приділяєш їй увагу і вивчаєш з усіх сторін. Людина це відчуває, її це гріє.

Це не тільки про стосунки, а й про все. От я чаю приділяю увагу, бо він мені цікавий. Чай відповідає взаємністю» — каже майстер.

«Рости ж, моя лілія, ти — моя лілея!»

З млості чайної церемонії виривають перші звуки клавішних від музиканта Олександра. 

Він у блискучому капелюсі й піджаку з візерунками. Його партнер-вокаліст у чорній куртці й шкіряному капелюсі шерифа.

Звучать пісні «Висить ябко, висить», «Фантазер» («Ти одна, ти одна мені наймиліша…»), «Лілія» («Рости ж, моя лілія, ти — моя лілея!») та «Струмочок» («Біжи, біжи, струмочку, Стрімко ставай рікою…»).

Співак бере паузу, а Олександр тим часом вшкварює на синтезаторі сінтіпоп-хіт 1970-х Popcorn композитора Гершона Кінгслі.

Мелодія розриває танцол вщент — шаленіють всі.

«Люди замовляли російські хіти, а тепер як відрізало»

Виходимо з Олександром на перекур. Він  схвильований, вечірка і гості його вразили: «Всі такі незвичайні!».

Йому 60 років, каже, що музика захопила його, як тільки юнаком взяв до рук бас-гітару.

«Збився з ліку, на скількох весіллях і святах відіграв. Зараз всі перейшли на українську і мені трохи незвично: роками люди замовляли російські хіти, а тепер як відрізало», — каже музика.

Він швидко викурює цигарку і спішить до синтезатора.

Монро

На вечірці з’явилась акторка і блогерка Монро — вони з Ларисою Хапугою подруги. Заводимо мову про стосунки — що робити, щоб вони були, як зберегти. 

«Щоб стосунки були, треба цього хотіти. Виходити з віртуального світу. От сьогодні я запрошувала 10 людей на цю вечірку і тільки один погодився. Вони сидять вдома і чогось хочуть від життя. А життя воно ж отут відбувається!», — каже Монро. 

«Головне – не обирати для стосунків людину, якою хочеш закрити якісь потреби, які і сам можеш закрити. Наприклад, фінансові, або тобі не вистачає любові і ти хочеш, щоб тебе любили нескінченно.

А коли маєш вільне серце, самодостатня особистість, то тоді дивишся на людину як на людину, а не когось, кого можна використати», — розвиває свою думку Лариса Хапуга.

Каже, що до таких висновків їй допомогла дійти терапія. Займається нею вже три роки і всіх запрошує.

Радить прочитати будь-яку книгу Джона Кехо (автор книг по саморозвитку, тренер особистісного росту):

«Основна його ідея в тому, що наші думки матеріальні: хочеш чогось, фокусуєшся на чомусь і досягаєш цього. Це не магія і вищі сили, так мозок працює — якщо чогось хочемо, то він підкидує людей і можливості. Хотілося б, щоб людство більше фокусувалося на добрі і любові».

Думки Хапуги переривають крики гостей вечірки: «Лариса, Лариса!». Вона підхоплюється і біжить керувати вечором.

«Думали, що це реальна чиновниця»

«Як вам Лариса Сергіївна? Скажіть, сила!», — запитує художниця по костюмах Юлія Гаврилова. Каже, що їй подобається, як цей образ віддзеркалює вади українського політикуму.

«Якось Лариса Сергіївна прийшла в одну державну установу і її охорона пропустила, бо думала, що це реальна чиновниця — настільки у неї реалістично вийшло», — розповідає Юлія. 

Шкодує, що не всі можуть розрізнити комічний образ політика з екрану і реальний. «Комедія стає реальністю — мені від цього іноді сумно», — каже. 

Вже не повертаюсь до гурту, а прямую до виходу з вечірки. В дверях зупиняє парочка: «Що це за двіж, весілля? Ми з Closer, у вас тут веселіше, ніж там!».

Починаю пояснювати їм щось за крінж-образ Лариси Хапуги, за музиканта Олександра, який запалює танцпол у свої 60, про військового, який танцює у весільній сукні, а потім махаю рукою і кажу: «Тут вечірка людей, які відчайдушно хочуть бути щасливими. Заходьте!».

Фіналізуємо потенційно корисну інформацію:

  1. Лариса Хапуга хто це така: інтернет-мем і крінж-образ українського політикуму, який створила журналістка Світлана Махнічева з Миколаєва. 
  2. Інстаграм Хапуги має 30+ тисяч читачів
  3. Тік ток Лариси – 60+ тисяч читачів

Ще матеріали про цікаві вечори:

Артем Кузьменчук

Артем Кузьменчук

головред «Вечора»

читати наступне