--39269

15 Березня, 2024

корисне

«Приїхали»: Uklon припиняє надавати послуги під час комендантської години

«А що так можна було?». Дивно бачити такі новини після двох років повномасштабного вторгнення. Адже всім давно відомо — пересуватися під час комендантської години заборонено.

Але що робити, якщо ви приїжджаєте потягом пізнього вечора або вночі? А раптом – потрібно в лікарню через екстрену ситуацію?

Раніше сервіс Uklon надавав послуги у комендантську годину, як водіям, так і пасажирам. Щоправда, у всіх у машині повинна була бути при собі перепустка.

Та з 15 березня такі поїздки припиняться. Розповідаємо, що сталося і як тепер добратись додому з вокзалу. 

Що сталося? 

Раніше Uklon продовжував надавати послуги з 00:00 – 05:00. Пояснювали це так: 

«Ми не припиняємо роботи, але рекомендуємо не пересуватись містом під час комендантської. Все ж є певна кількість водіїв з перепустками, але зважайте що в комендантську годину і драйвер, і райдер повинні мати перепустки або інші документи, що дозволяють проїзд», — повідомлялось на офіційній сторінці Uklon у соцмережі X. 

7 березня 2024 року компанія отримала звернення Патрульної поліції Києва щодо розгляду можливості припинення надання послуг під час комендантської години.

«Ми з повагою ставимося до роботи правоохоронної системи України та приймаємо ваш запит. Також ми розраховуємо і на повагу правоохоронних органів до вітчизняного бізнесу. Ми ініціювали технічні доробки нашого сервісу, які були сьогодні завершені», — написав у Facebook CEO Uklon Сергій Гришков.

Перше обмеження роботи сервісу було здійснено в ніч з 14 на 15 березня. І надалі діятиме по всій Україні відповідно до комендантської години кожного з регіонів.

Як тепер добратись з вокзалу додому? 

Укрзалізниця радить чекати кінця комендантської години на вокзалі.

«Якщо ви приїхали на вокзал вночі, то найкраще дочекатись 05:00 ранку у залі очікування. У нас тепло, є охорона, камери зберігання, розетки для зарядки», — відповіли на гарячій лінії УЗ.

Те саме радить і Національна поліція: 

«З великою долею ймовірності порушник комендантської години поїде не додому, а у відділ поліції», — пояснив оперативний черговий по Києву в Національній поліції.

В цей час по місту чергує не тільки поліція, але й сили Національної гвардії, ЗСУ.

Навіть, якщо й вдасться проїхати один блокпост, то на іншому пасажира знімуть і передадуть поліції для з’ясування особи порушника і підстав для переміщення під час комендантської.

Якщо затримають, то що за це буде? 

Пересування громадським простором під час комендантської години вважається адміністративним правопорушенням.

Якщо впіймають – не тікайте, а виконуйте законні вимоги патруля.

За відмову виконувати вимоги правоохоронних органів, згідно зі статтею 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушнику загрожує:

  • штраф;
  • громадські чи виправні роботи;
  • адміністративний арешт до 15 діб.

Тож, сидіть вдома або на вокзалі, якщо так сталось та не шастайте. Комендантська година триває.

Даня Бумаценко

Даня Бумаценко

читати наступне