18 Квітня, 2024
вечеря
корисне
Рецепт рамену на вечерю від акторів Театру на лівому березі Києва
Автор: Даня Бумаценко
«Готував вже кілька разів і тепер обожнюю його!», — сказав в інтерв’ю «Вечору» актор театру і кіно Дмитро Олійник.
Мова йде про рамен — страву японської кухні.
Наваристий бульон з локшиною і додатками став популярною вуличною їжею в Азії, поширився світом й увійшов в карти рейтингових ресторанів.
Втім рамен можна приготувати й вдома.
Актор Дмитро Олійник розкрив рецепт рамену, яким з ним у свою чергу поділився актор Костянтин Корецький.
Отримали добро від хлопців на публікацію — ділимося рецептом тренової страви на вечерю.
Дмитро Олійник, актор театру і кіно
Костянтин Корецький, актор театру і кіно
Отже, як приготувати рамен за рецептом від Констянтина й Дмитра.
Дмитро розповідає покроково:
- Зварити яйця, замаринувати їх у пропорції 50/50 у воді і соєвому соусі на 12 годин.
- Далі готуємо бульйон — важливу складова рамену. Готував лише на курці, тож ділюсь тим досвідом, що маю. Приблизно 3 літри води. Курка (четвертинка) десь 1 кг (чим насичиніше і жирніше, тим буде краще).
- Доводимо до кипіння, варимо на маленькому вогні годину мінімум.
- В цей час на сковорідку без олії кладемо цибулю й моркву порізані навпіл (на дві частини великі). Щоб вони трохи запеклись на сковорідці з однієї сторони. Попередньо також трохи обсмажити спеції (перець горошком, лавровий лист). Вони так краще віддають свої смаки.
- Коли вода у бульйоні закипить — додаємо моркву, цибулю і ці спеції. А також трохи імбиру, який потрібно почистити й нарізати. Грамовку не знаю, беру на око, десь пів великого пальця.
- Можна ще щось додавати до бульйону коли він вариться зі спецій собі до смаку. Головне варити без солі! Можна додати зеленої цибульки.
- Якщо варити бульйон на свинині, обов’язково треба злити першу воду, як закипить. З куркою це не обов’язково. Бульйон треба перелити і відфільтрувати в іншу каструлю і туди вже почати додавати пасту місо (можна купити в супермаркетах) і соєвий соус.
І тут вже моделювати смак від власних вподобань. Можна, навіть, додати щось з гострих соусів, теріякі соус, навіть кетчуп (дасть кислинку). І потім як вам сподобається смак бульйону довести його знов до кипіння, щоб всі смаки подружилися. Бульйон готовий.
Конструктор:
- Я брав куряче філе, різав на шматочки і прожарював, щоб з нього вийшла вся вода і додавав соєвого соусу, щоб мʼясо трохи в ньому закарамелізувалось. Солі не додаємо.
- Можна взяти грибочки. Гливи наприклад, теж окремо прожарити.
- Яєчну локшину. Проварюємо.
- Кунжут. Прожарюємо трохи без олії.
- Можна додати крабові палички, або навіть креветки.
- Нарізаємо зелену цибульку.
- І далі все складаємо:
- Вниз яйце варене, яке було замочене в соусі (розрізаємо навпіл), локшину, філе курки, гриби, крабові палички, заливаємо гарячим бульйоном, додаємо кунжут й зелену цибулю.
- Вуаля — готово, сиди, сьорбай, кайфуй!