
3 Липня, 2025
вечорниці
Сенсаційний хор “Гомін” їде в тур Україною. то вони такі та де шукати квитки
Автор: Media Vechir
Коротке відео з концерту львівського хору «Гомін» стало вірусним — за кілька днів його переглянули понад 5 мільйонів людей. Хористи переспівали пісню Степана Гіги «Цей сон, цей сон» у джазовій обробці, що спровокувало хвилю запитань: хто цей хор? Хто цей баритон? Де купити квитки?
Тепер колектив під керівництвом Вадима Яценка їде в тур Україною — 20 міст від Києва до Одеси.
Хор «Гомін» їде в тур, де пройдуть вечірні концерти
У програмі туру хору «Гомін» — двадцять міст від Києва до Одеси. Концерти стартують 10 серпня в столиці та завершаться 10 вересня в Одесі. Серед міст туру — Біла Церква, Чернігів, Житомир, Рівне, Луцьк, Тернопіль, Вінниця, Трускавець, Ужгород, Чернівці, Хмельницький, Івано-Франківськ, Дніпро, Полтава, Черкаси, Кременчук, Кропивницький.
«Цей хор, цей хор комусь щоночі сниться, комусь випадає у кожному другому відео в стрічці рекомендацій, а до когось промовляє із новинних випусків. Впізнали? Так, це той самий «Гомін» на чолі з Вадимом Яценком. А тепер присідайте зручніше, бо в нас неймовірна новина — хор відправляється у тур Україною. Двадцять міст — двадцять можливостей стати свідками магії, яку ви могли бачити через екран», — повідомили в соцмережах хору.

🔗квитки на @bigshow.ua
Хто такий Вадим Яценко: диригент, який змінює хорове мистецтво
Вадим Яценко переїхав до Львова у 2018 році одразу після закінчення Київської консерваторії. Сьогодні він головний хормейстер Львівського оперного театру та художній керівник хору «Гомін», якому понад 30 років.
«Хто я такий? Я Вадим, стараюся бути хорошим татом. У мене крутий малий», — так представляється диригент. Його запросили як художнього керівника у березні 2023 року, коли «Гомін» ще був чоловічим хором. «Я зрозумів, що нам забракне творів. Як не крути, у чоловічих хорів обмежений репертуар», — пояснює Яценко.
У листопаді провели конкурс і запросили до співпраці десять дівчат, після чого почали складати програми для змішаного хору. Зараз у хорі 12 дівчат і 13 хлопців — майже гендерна рівність.
Від вірусного відео до популяризації української класики
«Записали відео, щоби привернути увагу», — пояснює співкерівник Львівського органного залу Тарас Демко.
Штат Органного залу налічує 70 людей, майже половина з них — хор «Гомін». У команді близько 10 людей займаються маркетингом.
Стратегія спрацювала — відео стало вірусним, але це була не випадковість.
«Ми дуже відкриті. Ми єдиний концертний простір, який має відкриті репетиції. Ви можете прийти до Органного залу щодня з 13:00 до 16:00 і насолодитися будь-якою репетицією», — розповідає Демко.
Успіх програми «Цей хор, цей хор мені щоночі сниться» має глибшу мету. «Ми даємо нове звучання хіту Степана Гіги, щоби потім зацікавити людей традицією, культурою, історією українського мистецтва», — пояснює Вадим Яценко.

Новостворений акаунт хору «Гомін» в інстаграмі за чотири дні зібрав понад 20 тисяч підписників. У відео, яке оприлюднили на сторінці хору, його художній керівник та диригент Вадим Яценко розповів, що тепер замість відпустки музиканти працюють над новими концертами.
Українське хорове мистецтво: унікальність на світовому рівні
«Українське хорове мистецтво дійсно унікальне», — наголошує Яценко. «Немає більше ніде у світі, наприклад, музики епохи Бароко тільки акапельної. Це перекликається з нашою церковною традицією».
Хор працює з творами маловідомих українських композиторів. Зараз готується світова прем’єра творів Якова Яциневича — композитора періоду Української народної республіки.
«Можливо, він не такий популярний, але в музичних колах є дуже вагомою постаттю. У нього прекрасна, чудова літургія — напевно, найгарніша в українській музиці», — розповідає диригент.
Також хор запускає великий проєкт щодо Миколи Леонтовича — цикл концертів, на початку яких виконуватимуть його літургію. Перший концерт запланований на 31 серпня — і квитків уже нема.
