21 Листопада, 2024
вечорниці
10 питань і відповідей про головний ігровий реліз року — S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
Автор: Артем Кузьменчук
«Українці навіжені! Світ накручений через погрози росії, а вони і в вус не дмуть і випускають нову гру», — писали у соцмережах ввечері 20 листопада.
Мова про випуск довгоочікуваної (15 років!) комп’ютерної гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля від української студії GSC Game World.
Вечір.Media зібрав 10 головних питань про головний ігровий реліз року і знайшов відповіді на них.
15 років очікування, чому так довго робили S.T.A.L.K.E.R. 2:?
Перша гра S.T.A.L.K.E.R. з’явилась у 2007 році. Вона і наступні версії розійшлись тиражем у 33,3 млн копій. Стала гітом і принесла $34,1 млн заробітку.
Українська студія GSC Game World анонсували S.T.A.L.K.E.R.2 ще у 2010 році та… скасували випуск.
Студія закрилась, пережила фінансову кризу, але відновила роботу.
Через частоту перенесення S.T.A.L.K.E.R.2 стали називати «Ждалкером». Кажуть, що і перша версія гри була «легендою перенесення».
Але фанати гри стримано сприймають перенесення — мовляв, студія GSC Game World пережила закриття, кризу, ковід, повномасштабне вторгнення росії. І все ж випустила гру.
«S.T.A.L.K.E.R.2: Серце Чорнобиля»… це щось про радіацію?
GSC Game World заснована у 1995 році в Києві, розробники з покоління українців, яких вразила аварія на ЧАЕС у 1986 році.
Але для першої версії S.T.A.L.K.E.R. створили альтернативну реальність, в якій ЧАЕС пережила ще й другу аварію у 2006 році. Через це у закритій зоні навколо станції з’явились аномалії, мутанти, а звичайні речі набули надзвичайних властивостей.
У пошуках цих речей у зону йдуть «сталкери» — вони шукають, досліджують, товаришують і суперничають у різних фракціях.
Гравці першої версії S.T.A.L.K.E.R. з нульових пишуть, що тоді їх вразила похмура й депресивна атмосфера гри. У ній «зайві» люди у зону на пошуки — і кожен знаходить щось своє.
Кажуть, що на сюжет гри вплинула стрічка-притча «Сталкер» (1979) Тарковського і книга «Пікнік на узбіччі» (1972) братів Стругацьких.
Новій грі S.T.A.L.K.E.R.2 вже встигли дорікнути, що депресії й закинутості у ній стало менше. Мовляв, вона вже не така сіра і похмура.
Чому герої гри S.T.A.L.K.E.R. 2 заговорили українською?
Після перших російських ракетних ударів по Україні у 2022 році студія GSC Game World переїхала з Києва у Прагу.
Частина розробників стала до лав ЗСУ, студія долучилась до збору грошей і забезпечення армії всім необхідним. «Однією рукою ми заряджаємо зброю, а іншою створюємо гру», — казав один з творців гри у коментарі BBC.
Частина великої фан-бази S.T.A.L.K.E.R. у росії відмовила студії у підтримці. І якщо перша гра мала російську озвучку і субтитри, то у S.T.A.L.K.E.R.2 російську мову прибрали. Студія й відмовилась офіційно продавати гру у рф.
Один з розробників S.T.A.L.K.E.R. 2 Володимир Єжов, загинув взимку 2022
І зробила повну українську локалізацію нової гри — створили озвучку й ігрові тексти українською мовою, додали українську музику.
Західні ігрові видання радять використовувати саме українськомовну локалізацію: кажуть, що вона якісна і з нею легше заглибитись в атмосферу «зони» (всесвіту гри).
Відсутність російської локалізації викликала злість у гравців у рф. Вони пишуть, що це порушує європейські цінності, які декларує Україна, а ще — «ну не можуть там всі українською говорити, це ж нереалістично».
А хто це все вигадав і випустив S.T.A.L.K.E.R. 2?
У вечір релізу о 18:00 команда розробників студії GSC Game World написала листа, у якому зізналася у любові до гравців і подякувала за довге очікування гри.
Цю студію розробки у 1995 році заснував киянин Сергій Григорович.
Разом з командою він у 2001 році створив гру «Козаки: Європейські війни», яка стала великим успіхом GSC Game World.
У 2007 році студія випустила перший S.T.A.L.K.E.R., яка стала комерційно успішною і, головне — набула статусу культової серед гравців.
Чому стільки уваги до S.T.A.L.K.E.R. 2?
S.T.A.L.K.E.R. називають культурним феноменом свого часу. Це топова гра покоління нульових, дітей 80-х і 90-х, які годинами просиджували за нею. Вони вже дорослі, але досі напам’ять знають сюжет, персонажів і їхні діалоги.
«Вже більше 1000 разів пройшов 1 частину і проходитиму ще і ще. Ця гра пройшла зі мною життя», — пояснив гравець Pasha Kuyan в обговореннях S.T.A.L.K.E.R. 2 на сайті itc.ua.
Скільки коштує S.T.A.L.K.E.R. 2 і як пограти?
У вечір релізу S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl коштував ₴1399.
Гра продається через ігрові платформи Steam та Xbox Series. Перші три місяці гра — ексклюзивно тільки для Windows ПК і ігрової консолі Xbox Series X.
Припускають, що гра стане доступною на ігровій консолі PlayStation через три місяці або через рік після релізу.
Які вимоги до гри S.T.A.L.K.E.R. 2?
Мінімальні вимоги:
- ОС: Windows 10 x64 / Windows 11 x64
- Процесор: Intel Core i7-7700K / AMD Ryzen 5 1600X
- Оперативна пам’ять: 16 GB ОП
- Відеокарта: Nvidia GeForce GTX 1060 6GB / AMD Radeon RX 580 8GB / Intel Arc A750
- Місце на диску: 160 GB доступного місця
Рекомендовані:
- ОС: Windows 10 x64 / Windows 11 x64
- Процесор: Intel Core i7-11700 / AMD Ryzen 7 5800X
- Оперативна пам’ять: 32 GB ОП
- Відеокарта: Nvidia GeForce RTX 3070 Ti / Nvidia GeForce RTX 4070 / AMD Radeon RX 6800 XT
- Місце на диску: 160 GB доступного місця
Чим особлива промокампанія гри S.T.A.L.K.E.R. 2?
У серпні 2022 року в Києві відкрився новий магазин «Сільпо» у стилістиці S.T.A.L.K.E.R.
Влітку 2024 року студія GSC Game World випустила лімітовану серію енергетиків Stalker Non Stop для фанатів гри.
У травні 2024 року в український прокат випустили стрічку «Епізоди: Тінь Чорнобиля» про те, як створювалась перша гра S.T.A.L.K.E.R.
А у жовтні вийшов фільм War Game: The Making of S.T.A.L.K.E.R. 2 про те, як розробники працювали над новою грою під час великої війни з росією.
Компанія MSI (Тайвань) в межах співпраці з Microsoft анонсувала лімітовану модель відеокарти GeForce та ігрової периферії (клавіатура, геймпад, комп’ютерна миша) з дизайном у стилі S.T.A.L.K.E.R. 2: Shadow of Chornobyl.
На честь релізу довгоочікуваної гри український Monobank випустив «сталкерські» скіни власникам карток.
Коротше, S.T.A.L.K.E.R. 2— цукерочка, всі у захваті?
S.T.A.L.K.E.R. 2 на першому місці світових продажів у Steam
За кілька днів до релізу «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» вийшов на перше місце продажів на ігровій платформі Steam. Це неймовірний успіх, бо українці обійшли світові гіти — платну гру Call of Duty, а потім й безплатну Counter-Strike 2.
20 листопада у вечір релізу українські провайдери повідомили про зниження швидкості інтернету в країні. Гравці одночасно о 18:00 поставили на завантаження гру S.T.A.L.K.E.R. 2 — 139 Гб.
У перших відгуках гру хвалять. «Сталкер 2 — це класичний Сталкер у блискучій новій упаковці», — йдеться в огляді PC Gamer. Але додається, що гру потрібно допрацювати, прибрати баги й зробити процес гри плавнішим.
«Це не баги, а аномалії, ви ж у зоні», — жартують у соцмережах перші гравці. Автори гри кажуть, що будуть реагувати на зауваження і виправляти помилки.
Чому у росії бояться грати S.T.A.L.K.E.R. 2 ?
Українська студія GSC Game World випустила гру S.T.A.L.K.E.R. 2 з умовою, що вона не буде продаватись у рф.
У листопаді «депутат держдуми рф» Антон Горєлкін заявив, що гру можуть заборони у росії, а на тих, хто в неї гратиме чекатиме кримінальна відповідальність.
Мовляв, студія GSC Game World займає проукраїнську позицію, фінансово підтримує ЗСУ, а в самій грі закладені антиросійські меседжі — про незалежність України.
Після цієї заяви на російських форумах з’явились дописи гравців про те, що вони не будуть грати у S.T.A.L.K.E.R. 2, щоб не наражатись на небезпеку. Інші писали, що грати у цю гру — значить підтримувати українців.
Втім у першу добу релізу 20 листопада серед гравців S.T.A.L.K.E.R. 2 все ж були помічені росіяни.
Деякі з них залишили подивовані відгуки — їх заскочила відсутність російської мови у грі і її присвята від творців всім тим, хто захищає країну або не дочекався її виходу через загарбницький напад рф на Україну.
Ще про вечори гравців:
Ось, може вас зацікавить цим вечором
Ось про що ми пишемо в інших рубриках
5 рецептів різдвяних страв від шеф-кухаря Володимира Ярославського
7 місць для святкових вечорів у Києві: ялинка на Софійській, ковзанки і зимовий парк розваг на ВДНГ
«Рідні служать, а я ні. Не змирився»: як воїн ЗСУ Олександр Толоченко після поранення перемагає у спорті
Вішліст до свят від редакції Вечір.Media. А ще вішліст-бонус від знавчині гастрономії Марії Банько
«Плануємо секс і це так круто!»: чи можна підвищити лібідо — пояснює сексологиня