7 Березня, 2024
корисне
Як вполювати квитки на виставу: поради театралів Сергія Винниченко та Анжели Величко
Автор: Даня Бумаценко
У театральній родині – ґав не ловлять. Хто перший вполював квитки, того й капці. Точніше – підбори, туфлі або кросівки.
У столиці – справжній «театральний бум». Попит на вистави (а не тільки «Конотопську відьму») зріс. Квитки дістати важко.
Наприклад, поки писався наш матеріал про альтернативні вистави Івана Уривського – квитки на згадані у ньому спектаклі розлетілись.
А наповнитись враженнями й відпочити ввечері – хочеться. Як тоді бути? Невже, потрапити на «Конотопську відьму» – це лише мрія, не більше.
«Вечір» підготував пам’ятку, як безпечно і вчасно купувати квитки у театр.
А ще заручився порадами знавців — автора проєкту «Театральна риболовля» Сергія Винниченка та театралки Анжели Величко.
Театральний аналітик Сергій Винниченко
«Клекотіння всередині українського театру – ознака його дорослішання та зміну дитсадкових шортиків на підліткові штаники.
Останнім часом театр згадав призабуті відчуття колишньої слави, коли за квитками у день продажу вишикувалися живі черги.
Йдеться про до інтернетівський період, коли «театральні динозаври», й гадки не маючи про електронні розрахунки та без допомоги квиткових операторів, здобували перепустку на улюблену виставу.
Й виглядали найщасливішими з усього людства, якщо вдавалося потрапити на прем’єру.
Нині прямо на наших очах відбувається «театральний ренесанс + диджиталізація».
Тут, умовно кажучи, у кого швидший інтернет, й хто встиг на початок сезону продажів – той й запилив собі селфі з вистави на заздрість інших.
Якщо ваша цікавість більше не для галочки та «себяшечки», а лежить у площині мистецької зацікавленості – спробуйте метод «Театральної диверсифікації».
Не вхопили квитка на «Конотопську відьму» Івана Уривского – звернуть увагу на інші вистави того ж режисера. У тому ж Театрі ім. І. Франка є «Лимерівна» та інші його вистави.
Ба більше, ваша естетична потреба може бути задоволена «Украденим щастям», яке Уривський поставив ще у 2016–му у «Золотих воротах». Вона в «самому соку» за ті 100 показів з моменту прем’єри.
Вистави Михайла Урицького ловіть у Театрі на Лівому березі («Намалюй мені літак»). Але дещо лишилося й у Київському муніципальному театрі ляльок («Дюймовочка»).
Також свіжу прем’єру від Михайла Урицького отримав до свого репертуару Волинський театр ляльок («Казка про рудого чорта та козацький рід» за Сашком Лірником).
Вистави Давида Петросяна є в київських театрах І. Франка, ТЮГу, на Подолі. У квітні додається театр Лесі Українки. А можна й з’їздити у Львів на його «Землю» у Театрі Заньковецької.
А коли вже Львів – то там і вистави Максима Голенка. Його яскраві роботи продовжують своє сценічне життя й в Одеському театрі ім. В. Василька, у київському «Дикому театрі», Рівненському драмтеатрі».
Театралка Анжела Величко
«Я так само, як всі – ловлю квитки. Читаю про прем’єри в фейсбуці і в нашій театральній групі – хто перший знає, що вже в продажу квитки – пише.
Щодо Театру ім. І. Франка – тут все суперскладно. Все нове дивилася без проблем, бо квитки до листопаду минулого року були.
На прем’єру Уривського в квітні ловила відкриття афіші на сайті, потім одразу написала в Театраблік.
Слідкуйте за афішою і ловіть квитки вже зараз на червень».
Як безпечно і вчасно купувати квитки в театр:
- Підписуйтесь на сторінки театрів у соцмережах, щоб дізнаватись про старт продажу квитків.
- Доєднуйтесь до груп театралів, де діляться новинами про продаж квитків. Наприклад, Театральна риболовля, Театраблік, Театрали Києва.
- Слідкуйте за афішами театрів в інших містах, де попит на улюблені вистави може бути меншим, а шансів придбати квиток – більше.
- Плануйте похід в театр завчасно, купуйте квитки на початку театрального сезону. «Звільняйте вечір під квитки, а не шукайте квитки на вільний вечір», – кажуть досвідчені театрали.
- Дивіться ширше – обирайте альтернативні вистави режисерів.
- Беріть участь в офіційних розіграшах квитків – і добру справу зробите, і долю випробуєте.
І «Вечір» нагадує – не купуйте квитки в театр у перекупів, з рук, в інтернеті у незнайомих людей. Ошукають і підете додому ні з чим.
Сьогодні перед кожною популярною виставою 10-20 людей регулярно зупиняють на вході з недійсними квитками від шахраїв.