--38139

4 Березня, 2024

вечорниці

Якщо немає квитків на «Конотопську відьму»: 5 вистав її творця режисера Івана Уривського 

Іван Уривський – театральний режисер, який привернув увагу масового глядача до своїх вистав. Підкупив візуалом чи сенсами? Не так важливо.

Люди полюють на квитки його «Конотопської відьми», ходять у інші театри, в столиці театральний бум! І режисер серед тих, хто запустив цю хвилю.

Багато хто дізнався про Уривського за свіжими постановками. А ще є ранні роботи режисера, які давно йдуть в інших театрах і варті уваги. 

«Вечір» розповідає про п’ять вистав Уривського, які режисер ставив з 2016 року, а подивитись їх можна дотепер.

Якщо вам поки не вдалося взяти квитки на «Конотопську відьму», але хочете познайомитись із стилем Уривського – цей матеріал для вас. 

Украдене щастя

 • Де: Театр «Золоті ворота» (Шовковична, 7А)
 • Вартість: ₴390
 • Прем’єра: 14 травня 2016

«Украдене щастя» – одна з найвідоміших п’єс Івана Франка, класика української драматургії, яка не втратила актуальності й сьогодні. 

У трактуванні режисера Уривського – це пластична драма, оповита містичною атмосферою та сповнена напруженого очікування.

Любовний трикутник Михайло-Анна-Микола в цій виставі зачарує глядачів містикою. Адже нічний гість Михайло з’являється буквально нізвідки, хоча всі були впевнені, що він давно помер.

«Украдене щастя» Івана Уривського – лавреат премії «Дзеркало сцени» в номінації «Краща вистава молодих режисерів».

«Таке враження, що з перших секунд перебування на сцені, зануреній у морок, Микола й Анна не живуть, а чекають. А якщо чекаєш, дуже чекаєш якоїсь негоди, вона обов’язково явиться. Чи то у вигляді примари, чи то власною персоною?», – пише Олег Вергелі з «Дзеркало тижня». 

Фрекен Юлія

 • Де: Театр «Золоті ворота» (Шовковична, 7А)
 • Вартість: ₴320
 • Прем’єра: 3 вересня 2018

Фрекен Юлія у виконанні Віталіни Біблів схожа на Джоконду – звабливу й загадкову. Усі заздрять її статус та багатству. А вона заздрить усім закоханим.

Юлію зрадив її наречений. А ось, зовсім поруч інший чоловік – Ян. Ян не сміє наблизитися до Юлії – адже він лише слуга в домі її заможного батька.

У Яна є його Христина. І є мрія.

Заради мрії він готовий порушити норми пристойності, вчинити підлість, перетворитися на цинічного диявола. Він готовий навіть закохатися.

Витончена естетська вистава про нетутешню красу пристрасті та світ любові очими чоловіка й жінки. Ці різні світі здатні перетнутися, але чи здатні поєднатися?

Вистава-володарка театрального фестивалю-премії «GRA».

Камінний господар

 • Де: Театр на Подолі (Андріївський узвіз, 20 А, Б)
 • Вартість: від ₴200
 • Прем‘єра: 29 лютого 2020

Квитки тут

Леся Українка тонко відчувала та описувала природу людських стосунків. У центрі сюжету її поеми «Камінний господар» спокусник Дон Жуан, егоїстична Донна Анна і консервативний командор дон Гонзаго де Мендоза.

Дон Жуан у письменниці постає не таким, як його літературні прообрази авторства Гофмана, Мольєра, Моцарта, Байрона. Він тримається гордо, прагне волі і йде за щирим покликом серця.

У цій любовній пригоді кожен прагне щастя. Та якою ціною? Чиї життєві принципи виявляться сильнішими?

«Ця п‘єса складна і цікава, бо в ній є спектр всього: і шекспірівські пристрасті, і красива поезія, і кохання – це круто», – ділиться враженням актор В‘ячеслав Довженко.

Лимерівна

Лимерівна в театрі Франка

 • Де: театр імені І. Франка (площа Івана Франка, 3)
 • Вартість: від ₴60
 • Прем‘єра: 6 червня 2019

Перша робота Івана Уривського на підмостках Театр ім. І. Франка. 

П’єса «Лимерівна» Панаса Мирного належить до одних з найкращих зразків української мелодрами. В ній рушійною силою конфлікту є пристрасне кохання, яке непідвладне компромісам і на яке здатні лише цілісні вольові особистості.

В основі сюжету п’єси покладено однойменну народну баладу про Лимерівну.

Бідна мати, вдова примушує дочку Наталю відмовитися від бідного, але коханого Василя і взяти шлюб з нелюбом Карпом, сином багатої пихатої Шкандибихи.

Наталя, яка любить і й жаліє свою матір-п’яничку, чинить опір її волі. Хитрістю, брехнею, намовляннями Наталю все ж примушують погодитися на цей шлюб.

Згодом вона дізнається, що її ошукано. Єдиний вихід – кинути осоружне життя й податися з коханим у вільні степи або…

Нажаль, найближчі квитки на виставу є тільки на червень. 

Трамвай «Бажання»

 • Де: Театр ім. І. Франка (площа Івана Франка, 3)
 • Вартість: від ₴60
 • Прем‘єра: 3 листопада 2020

Після успішного дебюту Іван Уривський, режисер береться за ще одну постановку – «Трамвай бажання». Один із найпопулярніших творів не лише Теннессі Вільямса, а й світового театру та кінематографу в цілому.

В основі сюжету долі двох сестер – Бланш та Стелли. Вони росли в затишному родинному маєтку «Прекрасна мрія» з вірою, що щастя, добро і любов супроводжуватимуть їх завжди. Але життя і фатум внесли свої корективи у мрії дівчат. 

Виявилось, що щастя – лише мить. Смерть батька стала початком руйнації ідеалів. Стелла першою полишила «Прекрасну мрію». Поряд із своїм чоловіком Стенлі Ковальським вона перетворилась на «жрицю культу жадання». 

Минуло 10 років, у домі Ковальських з’являється сестра Стелли Бланш. На її долю випало пережити всі етапи подальшої руйнації і, головне, знищення «Прекрасної мрії».

На відміну від Стелли, яка знайшла свій клаптик примарного щастя у вирі всепоглинаючої сили жаги, Бланш лишилася вірною ідеалам «Прекрасної мрії». Ані втрати близьких, ані переслідування та цькування оточуючих не змогли знищити її душі.

Проте невблаганний фатум, скерований жагою, зробив своє діло, перетворивши прекрасну мрійницю на… невротичку. Для Бланш зустріч із сестрою та події, що розгортаються в родині Ковальських, стають фатальними.

Найближчі квитки на всі вистави зможете знайти в телаграм каналі «Плани на вечір», де ми щодня пропонуємо нашим читачам способи вечірнього дозвілля.

Ще цікаві вистави в Києві:

Даня Бумаценко

Даня Бумаценко

читати наступне

Ось про що ми пишемо в інших рубриках