--32407

8 Січня, 2024

корисне

Через морози ми більше використовуємо електрику: скрутіть прибори на вечір, щоб допомогти енергетикам. Поради

Поради, як економити світло, і чому зараз нам знову потрібно це робити. Усім. Без винятку.

8 січня в обід (між 13:00 та 14:00) споживання енергії зросло на 13,4% порівняно з попереднім робочим днем, 5 січня. Про це повідомляє Укренерго.

Звичайно, одна з топпричин – в Україні почалися сильніші морози. Звичайно, тим, хто у тилу, хочеться добряче підкрутити батареї та увімкнути додаткові електричні обігрівачі. Але не треба так робити.

Але наша енергосистема не відновилася після минулорічних атак Росії, тому їй потрібно допомогти. Сергій Коваленко з компанії Yasno пояснює, що в ці дні нам треба всім разом знизити споживання в пікові години. 

Коли треба економити світло: пікові години

Вечірній пік це з 17:00 по 23:00.

«Давайте разом допоможемо один одному», – написав Коваленко. 

До того ж, через посилення морозів очікують також, що чим захоче скористатися Росія і знову масовано атакувати Україну, зокрема, щоб «покласти» нашу критичну інфраструктуру і лишити нас без тепла і світла.

Стрімке підвищення рівня споживання, яке є зараз, створює значне додаткове навантаження на електростанції, які все ще відновлюються після масованих ракетних атак минулої зими, що може призвести до технологічних порушень. Так пояснює Укренерго.

Як економити світло у пікові вечірні години

Тому нумо допомагати один одному та енергетикам у пікові вечірні години:

  1. вимкніть «зайве» світло в приміщеннях;
  2. не вмикайте вдома одразу кілька потужних приладів (наприклад, бойлер, пральну машину та праску);
  3. вимкніть кондиціонери та обігрівачі, якщо температура повітря в приміщенні комфортна;
  4. витягніть зарядні пристрої з розеток, якщо вони вже зарядили ваші ґаджети.

Як економити електроенергію: додаткові поради

YASNO радить:

  • Бойлер (від 2 кВт⋅год) – вмикати бойлер необхідно лише для нагріву води, а потім варто його вимикати. Якщо бойлер ввімкнений цілодобово, то це значно збільшує споживання електроенергії, а гаряча вода все одно використовується лише, коли є потреба: наприклад прийняти душ (у цей час краще відмовитись від прийому ванни), помити посуд.
  • Кондиціонери і обігрівачі (від 0,7 кВт⋅год) – їх теж краще вмикати для обігріву лише вночі, коли споживання відчутно зменшується по всій країні.
  • Пральна машина (від 0,7 кВт⋅год) – у більшості машин є функція «відкладене прання », тому прання також доцільно перенести на нічний час, запрограмувавши час старту.
  • Мікрохвильовка (від 0,8 кВт⋅год) – якщо в домівці встановлена електрична плита (від 3,5 кВт⋅год), то наприклад, для підігріву їжі краще використовувати саме мікрохвильовку. Вона менше споживає електроенергії, оскільки витрачається менше часу на розігрів.
  • Повербанки, акумулятори та інші системи зберігання енергії (від 0,06 кВт⋅год) – їх також доцільно заряджати повністю вночі для використання вдень.
  • Лампи, світильники – зменшити споживання можна, замінивши лампи розжарювання (від 0,1 кВт⋅год) на LED (від 0,009 кВт⋅год), а також вмикаючи світло лише у тій кімнаті, де ви знаходитесь.

.

Ірина Андрейців

Ірина Андрейців

шеф-редакторка “Вечора”

читати наступне