14 Червня, 2024
життєстиль
День батька: 7 історій про спільні вечори дітей і татів в Україні
Автор: Артем Кузьменчук
16 червня, у третю неділю червня в Україні відзначають День батька.
Розповідаємо про спільні вечори татів і дітей в Україні.
Міністр Михайло Федоров ходить на концерти доньки. Один з найкращих вчителів України Артур Продайдаков читає сину книги на ніч, а шоумен Олександр Педан не оминають з сином жоден дитячий майданчик.
Ці та інші пригоди — у добірці з семи вечірніх історій.
Артур Пройдаков, 34 роки, син Марко
Вечорами граю з 3-річним сином Марком. Читаю йому на ніч книжечку про хлопчика Бодьо (серія дитячих книг Марти Галевської-Кустра — ред.).
Або щось дивимось разом. З останнього подивились «Людина-павук. Крізь всесвіт» (2023).
Друга фаза вечора починається після 20:00-21:00, коли дитинка засинає. Тоді йду на кухню з ноутом — пишу сценарії уроків, доганяю якісь задачі.
Якщо гуляємо, то буваємо на озерах на Теремках. Там є дитячий поїзд і для сина Марка це пригода – я чи дружина обов’язково катаємось з ним.
Раніше мав інші пріоритети і наповнення вечорів — навчання, робота. З 2020 року я в Києві, одружився. Тепер на першому дитина і дружина.
Козак Сіромаха (Олександр Полежаев), 44 роки
Вечір для мене – це підготовка до сну. Спів та розмови про те, як пройшов день.
Коли я з дітьми, то це перевірка домашнього завдання. Того, чи нагодовані вони, чи щасливі, що їх хвилює, які новини мають.
Коли я вдома, то точно приділю вільну хвилину дітям і сім’ї, бо зазвичай я у мандрах. Неймовірно ціную такі моменти з рідними.
Михайло Федоров, міністр, 33 роки, донька Марія, 7 років
На своїй сторінці в Instagram Михайло ставить на перше місце роль «батька», а далі — вже «чоловіка» і «міністра».
В одному з дописів розповідає, як його дружина Анастасія поїхала у відрядження і взяв на себе піклування про доньку Марію.
Разом вони дивились вечорами кіно (точніше це був попкорн-тайм), ходили на батути, їли піцу, грали в шахи, гуляли з собакою.
«Намагався закохати її в Макдональдс, але нове покоління вже не те. Хоча картопля фрі та морозиво таки зайшли», — ділиться досвідом батьківств міністр.
Разом з дружиною Михайло ходив на концерт доньки, яка співала й грала на фортепіано. Каже, що йому важливо виховати вільну та впевнену особистість.
Без перетискань та очікувань, а із залученням в її життя та піклуванням.
Артем Чех, письменник, 39 років, син Андрій, 14 років
Час від часу дружина їздить у відрядження закордон і по містах України. Артем залишається із сином вдома сам.
Це схоже на трьохкімнатний гуртожиток, в якому живуть два студенти, в кожного своя кімната, і вони зустрічаються на кухні. Син сидить у себе в кімнаті за компом, я сиджу в себе за компом, і ми рідко пересікаємось.
Він може прийти, поговоримо, і я можу прийти, поговорю. І навіть коли їжа приїжджає, йому кажу: «все, чувак, я до себе їсти, ти до себе». І всім ок.
Є об’єднавчий фактор – дружина, яка приїжджає і якщо ми вечеряємо, то всі разом за столом.
Іра багато готує, вона любить це робити. Якщо вона є, то у нас переважно її вечері і спілкування. А нам вдвох і так норм.
Раніше, у нас з сім‘єю постійно були кіновечори, коли син був менший, ми втрьох дивилися.
Віталій Ткачук, волонтер ЗСУ
– Які мої вечори вдома? Інколи просто хочеться впасти! Але перемагаю втому, аби провести час разом. Літом я дружину витягував на прогулянки містом.
Із сином любимо порубатися в приставку вечорами.
Ми дуже любимо ввечері обійматися. То наш вечірній ритуал.
Отак впасти на диван і обійматися. Діти це відчувають, прибігають з інших кімнат і нападають на нас!
Петро Заставний, продюсер Tvorchi, 31 рік, син Ян, 4 роки
У мене бувають різні вечори. От, наприклад, востаннє я забрав Яна із садочка, а Аліна приготувала вечерю.
Ми погралися із дитиною, а потім виконали наші обов’язки — я покупав сина, а моя дружина вклала його спати. Коли Ян заснув, ми з Аліною подивилися фільм.
Поки дружина вкладає сина, я іноді можу зіграти в партію в Dota.
Коли я забираю Яна із садочка, то ми ще залишаємося трохи на дитячому майданчику.
Син енергійний — обов’язково має побігати й побути на всіх гойдалках. Удома Ян також активний — раніше ми разом складали пазли, а тепер граємося з автомобільними треками.
Ще ми читаємо книжки та ходимо на прогулянку (якщо гарна погода). Ян зосереджений на якомусь дозвіллі впродовж 20 хв, тому часто треба змінювати те, що ми робимо.
Єдине — трохи сповільнюємось до вечері, а потім можемо ще побути надворі. Ми тоді граємо в м’яча або будуємо хатку — от нещодавно накривали стільці ковдрами й розповідали казочку “Рукавичка”.
Зазвичай вечеряємо разом сім’єю. У цей час стараємося не бути в телефонах, адже потім складно пояснити Янові, чому йому не можна їсти й водночас дивитися мультфільми. Син може щось переглянути вже після того, як повечеряє.
Олександр Педан, шоумен, 42 роки, син Марк, 8 років, донька Валерія, 19 років
Люблю з Маріком переглядати кіношки. Оскільки не вистачає якісних українських мультиків, знаходжу на Netflix мультики англійською з українськими субтитрами.
Фактично читаю їх вголос, коментую для сина. Тим самим вдосконалюю свою та Марікову українську. Він класно це сприймає. Такого я ще ніде не бачив, для нас це “ноухау”.
Коли не було світла взимку, ми зрозуміли, наскільки можливо і важливо вилазити з гаджетів.
Ми малювали, грались у конструктор, хованки. Не варто забувати, що дрібна моторика заспокоює людей та дітей набагато більше, ніж ютуб, комп’ютерні ігри.
Ми з сином багато гуляємо. Коли потепліє, хочу відновити наші поїздки на велосипедах.
Зауважу, що найкраще це робити у парках, бо там найбезпечніше – і для тих, хто катається, і хто ходить навколо.
Ми ніколи не нехтуємо дитячими майданчиками, на яких Марік може побігати, познайомитись з іншими дітками, поспілкуватися, тому що це важлива соціалізація.
Обов’язково читаю сину на ніч книжки. Спочатку разом їх роздивляємось, а потім виключаємо світло і читаю йому з ліхтариком, а він в той час вже лежить і слухає.
Це нова стадія, коли він вже не хоче роздивлятись картинки, а хоче слухати. Остання книжка, яку ми читали – «36,6 котів» Галини Вдовиченко.
Ще історії про батьків і дітей:
Ось, може вас зацікавить цим вечором
Ось про що ми пишемо в інших рубриках
«Чехи думали, що ми їмо одне сало!»: як рестораторки з Кіровоградщини готують українські страви в Чехії
«Це вам не естрада»: музкритик Філ Пухарєв написав книгу. Ось топ-5 статей, щоб відчути його стиль
Вішліст до свят від редакції Вечір.Media. А ще вішліст-бонус від знавчині гастрономії Марії Банько
«Плануємо секс і це так круто!»: чи можна підвищити лібідо — пояснює сексологиня