--16969

19 Серпня, 2023

вечорниці

Одразу 6 прем’єр на День незалежності: новинки у кіно та онлайн на 21-27 серпня

День незалежності у 2023 році зустрінемо одразу двома великими українськими кінопрем‘єрами. Вийдуть фільми «Довбуш» та «День незалежності».

А також на цьому тижні чекайте ще ряд прем’єр, які «Вечір» попросив оцінити кінолюбителів та кіноекспертів.

Асока (Star Wars: Ahsoka)

 • Коли: з 23 серпня
 • Де: Disney+
 • Хочуть подивитися: 4 друзів «Вечора» з 6.
 • Бажання подивитися: 6,6 з 10.

Про що серіал: Це мінісеріал про джедайку Зоряних війн – Асоку Тано. Серіал є прямим продовженням мультсеріалу «Зоряні війни: Повстанці» і другого сезону «Мандалорця».

«Асока» є спінофом вигаданого всесвіту «Зоряних воєн» Джорджа Лукаса і пов’язаний з серіалом «Мандалорець», які утворюють цілісну сюжетну лінію.

Асока спробує впоратися зі своїми трагічними втратами й знайти внутрішні сили, які допоможуть подолати небезпеки.

Серед опитаних «Вечором» кінолюбителів найбільше (оцінка 10) хоче глянути цей серіал кінокритик та режисер Станіслав Литвинов:

«Для мене, як для фаната всесвіту «Зоряних війн», це один із найочікуваніших серіалів. Творці обіцяють показати не лише події, які відбуваються через 9 років після битви на планеті Явин, а й розповісти про її шлях падавана (учениці) Енекіна Скайвокера, перед його перевтіленням в Дарта Вейдера.

Головна героїня, роль якої виконує Розаріо Доусон, вже отримала позитивне схвалення серед глядачів під час появи в серіалах «Книга Боба Фетта» та «Мандалорець».

Станіслав Литвинов

Персонажа Асоки Тано не було в класичній трилогії І-ІІІ епізодів, але він сподобався фанатам супутніх мультиплікаційних серіалів, таких як «Війни клонів», «Повстанці» та інші. Ще однією приємною новиною стала участь у фільмі акторки Іванни Сахно – першої українки у всесвіті «Зоряних війн».

Чекає на цей серіал і кінокритик, член Спілки кінокритиків України, Кирило Пищиков (оцінка 9): «Шоу є продовженням недооціненого мультсеріалу «Зоряні Війни: Повстанці», і продовженням історії Асоки Тано. За все це відповідає Дейв Філоні, шоураннер «Війн Клонів» та «Повстанців», отже, є шанс нарешті отримати гідний проєкт по всесвіту Зоряних Війн».

Світлана Машовець, PR-директорка кінокомпанії «SOTA Cinema Group», також планує дивитися: «Усі фанати «Зоряних війн» вже знайомі з Асокою і точно знають, що вона припинила тікати і тепер буде боротися».

Всім обожнювачам дуелей на світлових мечах приготуватись

Світлана Машовець

Планує дивитися і Юлія Даниленко, головна редакторка Speka, хоча й оцінила своє бажання глянути серіал у 5 з 10: «Ашока – цікавий персонаж, а період «між трилогіями» свого часу інтригував. Але зараз Діснеєвські Зоряні війни так перенаситили інфополе контентом, що тримати високий рівень зацікавленості вже не виходить».

Натомість кінолюбителька та директорка з персоналу в JSC «LUX» Олена Березюк та кіноритик Ігор Кромф не хочуть дивитися.

«На «Асоку» покладають надії щодо перезапуску серіальної франшизи “Зоряних воєн”. Щоправда, я не плекаю надій, що це можливо», – каже Ігор.

Рагнарок, сезон 3

 • Коли: з 24 серпня
 • Де: Netflix
 • Хочуть подивитися: 2 друзів «Вечора» з 6.
 • Бажання подивитися: 3,8 з 10.

Про що серіал: Поціновувачі скандинавської міфології чекають цей сезон. Це продовження історії про підлітка Магне, який дізнається, що є Тором. Йому протистоїть могутня сім’я Йотул, прообразом якої є стародавні міфічні велетні.

Дія розгортається в містечку Едда в Західній Вірджинії, де живе Магне. І зараз воно – ще й на межі екологічної катастрофи.

Упродовж перших двох сезонів у людях попрокидались боги, тому, ймовірно, кульмінацією цього фінального сезону буде битва богів.

Найбільше хоче глянути Світлана Машковець (на 7 з 10): «Ви любите скандинавське кіно? А фентезі? Вас цікавить актуальний жанр еко-трилера? Додайте ще скандинавських богів на сучасних реаліях розкішних норвезьких пейзажів і таємниці маленького містечка на кшталт «Твін Пікс», це у мене викликає зацікавлення».

Хто не хоче і чому:

Олена Березюк та Кирило Пищиков не дивилися попередні сезони. Юлія Даниленко любить скандинавську міфологію, але, на її думку, ринок перенасичений цією темою.

Ігор Кромф: «Всі ці фентезійні варіанції навколо скандинавської міфології в американських сучасних реаліях уже пахнуть культурної апропріацією. Особливо, якщо враховувати, що кіно скандинавських країн рідко рефлексує про вікінгів та власний фольклор».

Хто така Ерін Картер (Who is Erin Carter) 

 • Коли: з 24 серпня
 • Де: Netflix
 • Хочуть подивитися: 4 друзів «Вечора» з 6.
 • Бажання подивитися: 5 з 10.

Спокійне життя британки в Барселоні летить шкереберть, коли внаслідок збройного пограбування в супермаркеті розкривається її таємниця… і жорстоке минуле. 8 серій вийдуть одночасно.

Найбільше хоче глянути серіал з опитаних «друзів» Олена Березюк (8 з 10): «Чому? По-перше, Барселона! По- друге, 8 серій це не надто довго ;)».

Планує й Ігор Кромф (7 з 10): «Сюжет і формат міні-серіалу виглядає як непогана суміш екшну і детектива. Тому може бути непоганим».

Станіслав Литвинов вважає, що серіал інтригує лише офіційним трейлером, та сподівається на якісний українськомовний дубляж та динамічні візуальні рішення.

Світлана Машковець хоче подивитися, але на 5 з 10: «Жінка, яка виявиться не тією, за кого себе видає – сюжет не новий. Є сумніви, чи вистачить запалу протриматись серіальну дистанцію. Вчителька, яка опиняється в епіцентрі кримінального розслідування у виконанні талановитої Ервін Ахмад, ймовірно, змусить уважніше придивитись до вчительок власних дітей ;)».

Кирило Пишиков не хоче, бо вважає, що серіал буде посереднім.

Довбуш

 • Коли: з 24 серпня
 • Де: у кінотеатрах
 • Хочуть подивитися: 6 друзів «Вечора» з 6.
 • Бажання подивитися: 9 з 10.

Про що фільм: Вийде в прокат фільм Олеся Саніна про Олексу Довбуша – опришка, який боровся з несправедливістю польської шляхти на західних українських землях.

Карпати, початок 18 століття. Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Разом з братом він прагнув боротися, проте різне уявлення про помсту робить братів ворогами.

Серед жорстокості, лицемірства й жадібності шляхти, втрат близьких людей, Олекса намагається бути щасливим та продовжувати опір.

Юлія Даниленко, Олена Березюк та Станіслав Литвинов хочуть подивитися на 10 з 10. Світлана Машковець та Кирило Пищиков – на 9 з 10. Ігор Кромф – 6 з 10. 

Олесь Санін – один із небагатьох режисерів українського ігрового кіно, фільми якого потрібно дивитись

Станіслав Литвинов

«Зміст, форма, стиль режисера – кінокартина національного мистецтва», – додає Литвинов.

Олена Березюк: «Українське кіно! Українські Карпати! Євген Гнатковський! Олесь Санін! Уже цих причин досить, щоб хотіти на 10 балів».

Ігор Кромф: «Найбільша національна прем’єра літа. Щоправда, рецензії фахових істориків на побачені епізоди чи трейлер були, м’яко кажучи, не дуже компліментарні».

Кирило Пищиков: «Фільм обіцяє бути масштабним».

Відплата: Дорога помсти (Retribution)

 • Коли: 24 серпня
 • Де: у кінотеатрах
 • Хочуть подивитися: 3 друзів «Вечора» з 6.
 • Бажання подивитися: 5 з 10

Про що фільм: Мет Тернер обіймає у банку одну з керівних посад, має дружну сім’ю. Зранку він відвозить двох своїх дітей у школу. Дорогою отримує дивний дзвінок. Незнайомець погрожує підірвати його машину, якщо на його рахунок не переведуть чимало грошей.

Під кожним сидінням – вибухівка, яка здетонує в момент, коли хтось у машині встане з місця. Це рімейк однойменної іспано-французької стрічки, що вийшла на екрани у 2015 році. 

Найбільше хоче глянути Олена Березюк (10 з 10): «Трейлер цікавий. Хороший акторський склад. І такі кіно переключка з власних переживань».

Також хочуть подивитися Кирило Пищиков (7 з 10): «Попри те, що фільм здається типовим бойовичком з Лаямом Нісоном, є відчуття, що може вийти пристойний концептуальний трилер», та Світлана Машковець (6 з 10): «Зло має бути покараним, а у Ліамі Нісоні я упевнена, у нього величезний досвід боротьби з покидьками».

Ігор Кромф – іншої думки: «Нісон останні роки грає у прохідних бойовиках категорії В. Подивитись фільм можна з двох причин: або вам немає чого робити, або ви фанат Ліама». 

Остання подорож Деметри (The Last Voyage of the Demeter)

 • Коли: з 24 серпня
 • Де: у кінотеатрах
 • Хочуть подивитися: 0 друзів «Вечора» з 6.
 • Бажання подивитися: 3 з 10.

Про що фільм: Торгове судно «Деметра» прямує з одного з румунських портів до Лондона. Під час відправки капітан навіть не здогадувався, хто пробрався на борт. Наприклад, істота з надлюдською силою та кровожерними намірами. Фільм жахів є екранізацією однієї глави з роману Брема Стокера «Дракула», написаного у 1897 році.

Юлія Даниленко: «Гарний акторський склад, але тема Дракули на кораблі була заїждженою ще у 2010-х». 

Ігор Кромф: «Фільм виглядає як прохідний горор».

День Незалежності

 • Коли: 24 серпня
 • Де: у кінотеатрах
 • Хочуть подивитися: 6 друзів «Вечора» з 6.
 • Бажання подивитися: 8,5 з 10

Про що фільм: Стрічка Володимира Тихого розповідає про українців різних поколінь та статусів, які в різних куточках країни зустрічають День Незалежності у перший рік повномасштабного вторгнення. Фільм знімала велика команда документалістів «Вавилон-13» в один день. Тому частиною зйомок режисер керував дистанційно. 

Ігор Кромф уже дивився цей фільм: «Це досить типове документальне кіно для студії Вавилон-13. Фільм ідейно пов’язаний з попередньою роботою Тихого «День добровольця».

Гарне нагадування про ціну нашої незалежності

Ігор Кромф

Станіслав Литвинов чекає на 10 з 10: «Вавилон-13» – вже бренд якісної української документалістики від Революції Гідності і до наших днів. Важливо пригадати минулорічний День Незалежності, ціна якого щодня зростає нашими героями. Як режисер-документаліст (хоча й іншого жанру), чекаю на цей фільм та піду дивитись на широкому екрані».

Світлана Машковець додає: «Саме зараз, коли питання власної національной самоідентифікації стоїть на піку актуальності, щоб втримати баланс і встояти перед викликами сьогодення, мотивуючі історії про українців з усього світу підтримують віру у непохитність і перемогу над усім, що заважає нам бути вільними і щасливими. Особливо якщо це талановито знято, про що зможемо судити після перегляду».

Ви не запрошені на мою бат-міцву

 • Коли: з 25 серпня
 • Де: Netflix
 • Хочуть подивитися: 5 друзів «Вечора» з 6.
 • Бажання подивитися: 6,3 з 10

Бат-міцва – важливий обряд у юдаїзмі. У 12 років кожна дівчина проходить бат-міцву, яка символізує її дорослішання. Нова комедія Семі Коена з Адамом Сендлером в одній з головних ролей розповідає про приготування до такого свята в родині американських юдеїв, де все якось одночасно йде не за планом.

Найбільше хочуть глянути Олена Березюк та Світлана Машковець (на 9 з 10).

Світлана Машковець: «Комедія про бат-міцву – чим не привід для дівочої вечирки з обговоренням?”.

Олена Березюк: «Хоча фільм, швидше всього, мені не зайде, тема цікава, бо ми мало знаємо звичаї і тражиції юдеїв».

Глянути хоче й Ігор Кромф (на 7 з 10): «Адам Сендлер – один з найсмішніших акторів свого часу. Навіть якщо фільм черговий “прохідняк” від Нетфліксу, наявність там Сендлера точно підніме настрій». 

Натомість Юлія Даниленко дивитися не буде – не прихильниця комедій з Сендлером. 

А Кирило Пищиков вагається 50 на 50: «Бо комедії з Адамом Сендлером це завжди лотерея – або виходить повний крінж, або щось непогане».

 • Якщо ви любите кіно і стежите за ним, долучайтеся до «Друзів Вечора» і оцінюйте анонси подій у сфері, за якою стежите і яку любите. Можете писати нам на vechir@abo.media
Ірина Андрейців

Ірина Андрейців

шеф-редакторка “Вечора”

читати наступне

Ось про що ми пишемо в інших рубриках

Київське ескімо, смак борщу, сиру й хліба: 7 закладів Києва з оригінальним морозивом

«Чоловік з передової хвалив дистанційний мастурбатор»: як секс-іграшки допомагають парам кохатися на відстані