--18664

14 Вересня, 2023

вечорниці

«One Piece» – скарб для Netflix: чому адаптація манги стала суперпопулярною

Автор: Кромф Ігор

31 серпня на Netflix вийшла нова серіальна адаптація манги – «One Piece». Спершу серіал сприйняли скептично, однак після перших тижнів перегляду він здобув успіх. 

Розбираємось, чому серіал став популярним та з особливостями адаптацій манги й аніме. 

Піратська пригода  

Наразі на Netflix доступний весь перший сезон серіалу «One Piece». У восьми серіях розповідають історію про банду Солом’яного Капелюха – піратів, які досліджують небезпечні океани та далекі краї.

Мета піратів: знайти той самий «one piece» – скарб, який зробить головного героя, піратського капітана Монкі Д. Луффі, королем піратів. Серіал вийшов сумішшю пригодницького екшну та фентезі з якравим впливом комедійної складової. 

Команда піратів є досить типовим «пригодницьким ансамблем» – тут є кок (куди без нього на флоті), який обожнює жіночу компанію та може відволіктись від баняків і дати екшену в бою. Є боягузливий стрілець та амбітний майстер меча.

Є і весела піратка: це досвідчена злодійка, яка намагається приховати своє темне минуле.

«One Piece» – це історія про дружбу та співжиття людей з різними характерами, що стає чудовим полем для комедійної складової. 

Манга-аніме-серіал 

Першоджерелом серіалу стала манга, яку в 1997 році створив манґака (художник та сценист манги) Ейічіро Ода. Його манга захоплювала читача невимушеним стилем виконання, з його дещо неохайним дизайном та мультяшними сутичками, які передавали ритм газетного коміксу. 

Згодом з’явилось аніме «One Piece», яке стало культовим і зараз має понад тисячу серій, не враховуючи філлер-епізоди. 

Серіальна адаптація «One Piece» вийшла справжнім блокбастером, з пафосом та сентиментом «зустрічей-розлучень», гумором про дружбу, пригодами, екшном та відмінною графікою.

Попередній скепсис щодо серіалу був через два моменти: перший – попередні адаптації аніме від Netflix були провальні. Другий – персонажі One Piece є карикатурними і трохи гротескними, зіграти таких героїв та створити відповідну атмосферу «великої авантюрної е-ге-гей пригоди» акторам було точно непросто. Але вдалось.

Попереджаю: якщо ви уявляєте «One Piece» як варіацію «Піратів Карибського моря», то розчаруєтесь. «One Piece» – це абсолютно інша історія за відчуттям та жанром. 

Рейтинги

Сайт-агрегатор Rotten Tomatoes на основі 53 рецензій встановив рейтинг свіжості на 85% . А понад 10 тисяч голосів глядацької аудиторії оцінили серіал на 95%. 

Телекритики погоджуються, що «One Piece» передає суть улюбленого першоджерела за допомогою чарівно відвертої адаптації, яка може розважити як старих шанувальників, так і терплячих новачків.

Крістен Малдональдо з «Планети поп-культури» зазначає: «Всесвіт настільки багатий і дивовижний, що неможливо не захотіти бачити та досліджувати його сильні послання дружби, пригод і досягнення своїх мрій. «One Piece» – це найкраща жива екранізація аніме, зроблена Netflix».

Схожої думки притримується і оглядач «Geeks of color» Дієго Перальта, який вважає, що «незважаючи на темп, захопливу  гру, вражаючий екшн і фантастичний квест у світі, повному піратів, «One Piece» – це екранізація з великим потенціалом». 

Критики серіалу вважають, що серіал вийшов занадто сумним та серйозним. Щоправда, таких позицій меншість. 

Серіальні адаптації від Netflix

Netflix уже не вперше береться адаптовувати мангу та аніме під серіальний формат. І саме це стало причиною скептичного ставлення до серіальної адаптації «One Piece».

У 2021 уже вийшла десятисерійна адаптація культового аніме «Ковбой Бібоп». Вона розповідає про загін «мисливців за головами», які полюють на міжгалактичних злочинців по всій Сонячні системі.

Тоді адаптацію рознесли як професійні телекритики, так і звичайні глядачі. Rритикували погану сценарну адаптацію аніме до телесеріального формату та нікудишню заміну анімаціних персонажів реальними акторами. 

Ще раніше була зовсім провальна адаптація від Netflix «Зошита смерті», в якій засвітився навіть Віллем Дефо. Про якість цього фільму говорить його рейтинг на Imdb 4,6 (навіть дуже посередні фільми рідко опускаються тут нижче 6). 

Однак, видно, що роки проб та помилок дали свій результат. Netflix навчились адаптовувати такий популярний наразі продукт, як аніме та манга до своїх традиційних серіальних форматів. І першою успішною ластівкою є «One Piece».

Кромф Ігор

Кромф Ігор

читати наступне

Ось про що ми пишемо в інших рубриках

Київське ескімо, смак борщу, сиру й хліба: 7 закладів Києва з оригінальним морозивом

«Чоловік з передової хвалив дистанційний мастурбатор»: як секс-іграшки допомагають парам кохатися на відстані