3 Серпня, 2023
вечорниці
Нові Черепашки-Ніндзя: чи вдалось дати мультику нове дихання? І кілька мультсеріалів 90-тих, які теж варто перезняти
Автор: Кромф Ігор
З 3 серпня в український прокат виходить анімаційний фільм «Підлітки-мутанти Черепашки-ніндзя: Погром мутантів». Це оновлена версія пригод та дорослішання найвідоміших рептилій-мутантів з 1980-1990-х років.
Перші передпокази стрічки показали карколомний результат. Фільм-агрегатор Rotten Tomatoes дає їм 95% рейтингу, сайт Metacritic – 74%.
Кінокритик Ігор Кромф розповідає, якими вийшли нові «Черепашки». А також розмірковує, яким ще мультфільмам з 1990-х варто дати друге дихання, а які краще залишити, як музейний експонат.
Сучасні підлітки – сучасні проблеми
Давати старим історія нове дихання – це вже тренд в кіно. Не завжди це виходить вдало. Але іноді така «ревіталізація» йде на користь, і давно забуті історії дитинства сучасних дорослих стають цікавими уже їхнім дітям.
З останніх прикладів, це оновлення «Мисливців за привидами», де за бластери та пастки для монстрів взялись онуки колишнього «гоустбастерза» Ігона Спенглера. А наглядають за підлітками дуже постарілі друзів науковця разом із Білом Мюрреєм.
Оновлення Черепашок-Ніндзя – це ще один варіант з безкінечного списку того, що можна повернути до життя.
За майже 40 років існування франшиза встигла кілька разів змінитись та обрости десятком фільмів, мультфільмів, серіалів та мультсеріалів. А ще ж є комікси, відеоігри, книги та нескінченний мерч.
За повернення популярності Черепашок у публіки, яка народилась у 2010тих, взявся Джефф Роу. Він допомагав писати сценарій Метту Гройнінгу для «Розчарування», а також був сценаристом «Гравіті Фолз» .
Як компаньйона по роботі над сценарієм Роу покликав не когось там, а самого Сета Роґена – людину, яка фактично придумала американську комедію «нульових».
Роґен автор сценарію таких фільмів, як «Ананасовий експрес», «Сусіди на стрьомі», «СуперПерці».
І понеслася кавабанга!
Нові Черепашки – це перезапуск історії від початку. Окремий епізод, не пов’язаний з минулими численними варіантами.
Ба більше: Черепашок осучаснили, щоб молоде покоління їх краще сприйняло.
Донателло, який завжди був «мозковим центром» команди, тепер юний айтішник. Він цікавиться гіківським контентом: дивиться аніме «Атака Титанів», читає комікси і слухає кейпоп. А ще носить окуляри.
Жартівник Мікеланджело пробує себе в стендапі. А Рафаель, який завжди був агресивним, тепер проходить курс у психолога.
Єдиний, хто лишився незмінним, це лідер команди – Леонардо. Умовний «старший брат», якому треба за всіма наглядати.
Сучасні Черепашки – це такі ж підлітки, як і їхні людські ровесники. Вони хочуть ходити в школу, займатись в гуртках і тусити з друзями.
Але суспільство їх довгий час не приймає, тому вони живуть в каналізації. Все змінилось тільки тоді, коли вони здолали значно сильнішого мутанта СуперМуха.
Це історія про батьків, яким треба визнавати, що їхні діти виросли та здатні самі будувати життя. І про дітей, який треба усвідомити, що батьки люблять їх, навіть якщо іноді бувають суворими.
«Підлітки-мутанти Черепашки-ніндзя: Погром мутантів» вийшли дуже вдалим варіантом, коли актуальна повістка для молодих глядачів гарно поєднується з «ламповою» ностальгією на догоду старим фанатами.
Явище підсилене оригінальною промальовкою анімації, яка стилістично нагадує «живий комікс».
А доповнює цю промальовку сучасний качовий хіп-хоп саундтрек, який також міксує ностальгію та сучасність.
Які мультики 90-тих також варто перезняти?
«Справжні монстри»
Культовий мультсеріал про монстрів Гикача, Обліну та Нечупару. Вони вчаться лякати людей в Академії Справжніх Монстрів, яка розташовується на сміттєзвалищі.
У шоу було 4 сезони, які виходили протягом 1994-1997 років. У нас мультфільм показували у 2000-х в озвучці ICTV. Згодом свій дубляж також зробив канал QTV.
Творці «Справжніх монстрів» говорили, що планують повнометражну версію пригод Гикача, Обліни та Нечупари. Але однак план так і лишився планом.
А було б цікаво оновити і випустити повнометражну версію про цих кумедних і харизматичних персонажів.
Це могла б бути хороша історія про те, як за 30 років змінились страхи людей, які тепер більше бояться не монстра в шафі чи під ліжком, а фінансової нестабільності, світової пандемії чи тероризму.
«Чіп і Дейл – бурундучки-рятівнички»
Культовий мультиплікаційний серіал. Перший мультфільм студії Disney, який показали в комуністичних країнах: СРСР, Кубі, В’єтнамі, Китаю та країнах неіснуючого уже Варшавського договору.
Вперше команда гризунів заговорила українською лише у 2011 році.
Прототипом Чіпа був Індіана Джонс, а Дейла – приватний детектив Магнум. Цей серіал ідеально лягає на сучасну адаптацію і може бути як смішним повним метром, так і знову серіалом.
Тим більш, що минулого року вийшла цілком пристойна і цікава адаптація «Чіпа і Дейла» у вигляді художнього фільму.
«КітПес»
Культовий анімаційний серіал про добросусідство та співмешкання таких протилежностей, які кіт та пес. При чому живуть вони не просто в одному будинку, а фактично є сіамськими близнюками.
В Україну цей мультсеріал потрапив у 2001 році. Його показували на «Новому каналі», а головну пісеньку українською адаптував гурт “ТНМК».
Не впевнений, чи можна відродити «КотоПса» з усім його абсурдом та химерним персонажами типу Кролика-Капіталіста чи Містера Веселуна.
Але все своє дитинство я хотів спін-офф про їхнього сусіда: синю та іронічну мишу Вінслоу, яка їх постійно стібала та підколювала.
Історія про Вінслоу була б цікавим розширення всесвіту цього підзабутого культового мультика.
Які мультсеріали варто лишити музейним експонатом?
«Шоу Рена та Стімпі»
Анімаційний серіал від Nickelodeon про антропоморфну чихуахуа Рена та його друга – антропоморфного кота Стімпі, який виходив в 1990-х.
Справжня криниця неполіткоректності, «туалетного гумору» та просто образ. Думаю в сучасному світі Джона Крісфаузлі заканселилил на все життя за такий проєкт.
«Шоу Рена та Стімпі» намагались відродити у 2000-х, як дорослу анімацію. Мультфільм мав говорити про секс, наркотики та ЛГБТ. Однак уже після третього епізоду шоу вирішили закрити.
Та попри всю контроверсійність, «Шоу Рена та Стімпі» є важливим культурним продуктом своєї епохи, який вплинув на західну поп-культуру.
Згадки та цитування шоу є у коміксах Марвел та серіалі «Сімпсони». Також його наслідують менш популярні анімаційні серіали, як то «Два дурних пси».
«Сімпсони»
Анімаційний гігант поп-культури. Історію карколомних пригод та побутових замальовок з життя середньостатичної американської родини Сімпсонів з провінційного містечка Спрігфілд (не плутати з реальним Спрінгфілдом, столицею штату Іллінойс) бачив кожен.
Мультфільм має повнометражну версію, яка мала завершити цю серіальну сагу. Однак після «Сімпсонів в кіно» серіал продовжився і триває уже 34 роки.
Останні 5-7 років це майже повністю позбавлене сенсу.
Дуже хотілося б, що шоу, яке виховало десятки поколінь людей у всьому світі нарешті знайшло свій спокій та пошану у кіноархіві, численних мемах, фанфіках і пам’яті фанатів.
Почитати ще про кіно для вечора:
- серіали дитинства, які зараз виглядають смішно;
- що подивитись у серпні в кіно і на стримінгах;
- 7 сучасних українських комедій, з якими можна і посміятись, і подумати.
Ось, може вас зацікавить цим вечором
Ось про що ми пишемо в інших рубриках
«Чехи думали, що ми їмо одне сало!»: як рестораторки з Кіровоградщини готують українські страви в Чехії
Як провести вечір у Хмельницькому? 7 порад від засновниці медіа «Лінза» Каті Вовк
«Це вам не естрада»: музкритик Філ Пухарєв написав книгу. Ось топ-5 статей, щоб відчути його стиль
«Плануємо секс і це так круто!»: чи можна підвищити лібідо — пояснює сексологиня