--39339

18 Березня, 2024

«Хай живе король!»: як проводить вечори Чарльз III, якого «ховають» у соцмережах

Ні, британський монарх Чарльз III не помер — посольство Великої Британії в Україні спростувало цю інформацію і назвало її фейком.

18 березня низка ЗМІ й користувачі соцмереж поширювали інформацію про нібито смерть короля. Публікували навіть зняток траурної новини з сайту Букінгемського палацу. Виявилось — підробка.

«Вечір» бажає королю дружньої нам Великої Британії міцного здоров’я та розповідає про вечори монарха.

Працює вночі, як еталонна «сова»

Акторка Софі Вінкельман (Леді Фредерік Віндзор), яка наближена до британської королівської сім’ї якось розповіла про те, що Чарльз III любить засиджуватись на пізньої ночі.

«Швидко вечеряє та усамітнюється до четвертої ранку. Пише листи, шукає розв’язання проблем, які його хвилюють», — сказала Вінкельман.

Втім, у королівській сім’ї не в захваті від такого режиму короля. Йому часто радять «сповільнити оберти» і не обділяти себе у довгому, повноцінному сні.

Вечеряє стравами з локальних продуктів

Британський король віддає перевагу рослинній дієті, але без жорстких обмежень у м’ясі. Любить свіжі овочі й фрукти, місцеві продукти, гриби.

Просить подавати на вечерю плоди з власних королівських органічних садів, у посадці яких часто сам брав участь.

Яйця тільки з локальних ферм поблизу місця, де вечеряє. Також просить готувати йому страви з місцевим сиром. А якщо це фазан чи баранина, то такі, які виросли поряд в умовах, наближених до природних.

І просить шеф-кухаря обмежити кількість відходів після приготування. Якщо щось залишилось з вечері, то король просить приготувати з цього сніданок.

Якщо король вечеряє не вдома, то завжди ставить на стіл баночку морської солі Maldon. Надає саме їй перевагу, як спеції.

До речі, Чарльз III зазвичай тільки снідає та вечеряє.

А от обід пропускає й називає його марною тратою часу. Мовляв, це для нього зайві витрати енергії, яку він краще присвятить роботі.

Вечори, присвячені архітектурі

Чарльз III захоплюється архітектурою, але терпіти не може сучасні віяння у цій галузі.

Якось у 1980-х він так близько до серця прийняв проєкт нової будівлі для Лондонської національної галереї, що назвав її «пухирем на обличчі міста». Від проєкту відмовились.

А ще у 1990-х Чарльз III почав будівництво ідеального міста в Англії — Паундбері (Poundbury). Будинки у ньому невеликі, кольори пастельні (зміну кольору треба узгоджувати з самим королем), крамниці тільки маленькі, ніяких супермаркетів.

The Guardian назвали містечко «феодальним Діснейлендом». Інші оглядачі також не жалують Паундбері. Кажуть, що щось більш нудне й годі було придумати.

Перед тим, як стати королем Чарльз III пообіцяв, що не втручатиметься в архітектурні справи, коли сяде у крісло монарха. Свого слова дотримується.

Втім хобі є хобі: король має величезну бібліотеку книг з історії архітектури, колекцію архітектурних журналів, які читає вільними вечорами.

Приймає не гарячі, а лише теплі ванни

Колишній дворецький принцеси Діани Пол Баррелл у документальному фільму «Обслуговування королівської сім’ї: всередині фірми» (Serving the Royals: Inside the Firm, 2005) сказав, що королю важливі умови в яких він приймає денну або вечірню ванну.

Вода має бути тільки теплою, не гарячою. Ванна має бути заповнена тільки наполовину, а пробка має бути в певному положенні. І ніяк інакше.

Дозволяє собі келих мартіні 50/50 або віскі

Знавці стверджують, що улюблений напій короля — мартіні 50/50. Це коктейлі з рівними частинами сухого вермуту та джину.

Персонал, який подорожує з королем має чіткі вказівки, якої температури мають бути напої, яких брендів, як їх змішувати й в чому подавати. Король має свій келих для мартіні, який завжди бере із собою у поїздки. Під час офіційних прийомів п’є протокольні напої, а для свого задоволення — мартіні перед обідом чи вечерею.

Втім, король не сноб. Його економка розповіла, що якось після довгого дня полювання, король запросив всіх перекусити вареними органічними яйцями й запивав їх щедрою порцією віскі.

Артем Кузьменчук

Артем Кузьменчук

головред «Вечора»

читати наступне