--49434

31 Липня, 2024

реклама

Кондиціонер вдома: розвінчування популярних міфів

Автор: Реклама

З настанням аномальної спеки кожен задумується, а чи не поставити вдома кондиціонер. В охолоджувальних пристроїв є прихильники та гейтери, але потрібно розібратися: чи варто витрачатися на кондиціонер для дому, чи краще потерпіти без нього. Розбираємо найпоширеніші міфи.

Під кондиціонером усі хворіють

Це міф! Якщо правильно налаштувати температуру та направити потік холодного повітря не на себе, то ризику захворіти немає. А регулярне очищення фільтрів запобігає розмноженню бактерій і накопиченню пилу. Корисна порада: виставляйте комфортні +24 °С, а в аномальну спеку — на 5–7 °С менше, ніж на вулиці.

Кондиціонер — це дорого

Насправді, зовсім ні. Можна купити недорогий кондиціонер із високим класом енергоощадження. Сучасні моделі інверторного типу споживають хіба трохи більше, ніж холодильник. Також вартість охолодження залежить від ваших потреб. Якщо вмикатимете пристрій лише вдень, то зекономите.

Кондиціонер сильно сушить повітря

У середньому пристрій сушить повітря на 10–20%. Це просто виправити, вимкнувши охолодження та провітривши кімнату протягом 10–15 хвилин. Якщо у вас вдома підвищена вологість, то кондиціонер буде корисним, адже прибере зайве.

Кондиціонер бере брудне повітря з вулиці

Ні, пристрій охолоджує повітря, яке забирає у вашій квартирі чи будинку. Тому можете не перейматися щодо якості.

Пристрій не може охолодити всю квартиру

Власне, так, якщо ви встановлюєте лише один блок та один кондиціонер. Він впорається з однією кімнатою, проте в решті житла повітря залишається гарячим. Тому встановлюють один зовнішній блок і декілька пристроїв в основних кімнатах.

Після переїзду доведеться залишити кондиціонер

Це за вашим бажанням. Зовнішній і внутрішній блоки можна демонтувати та встановити на новому місці. Можливо, доведеться витратити трохи на розхідники, але це все одно дешевше, ніж купувати новий пристрій.

Кондиціонери шкодять планеті

Противники кондиціонування наводять два аргументи: надмірне споживання електроенергії та шкідливий фреон. І ці проблеми відсутні в екологічних кондиціонерах. По-перше, вони економно споживають енергію. По-друге, в них використовується фреон R410, який не руйнує озоновий шар. Говорячи про шкоду охолоджувальних пристроїв, нерідко забувають про користь. Людям із серцево-судинними захворюваннями, дітям і загалом кожній людині за спеки у +38 °С важко функціонувати. Тому все більше людей і встановлюють кондиціонери. Бажано вибирати економічні моделі з екологічним фреоном — тоді не буде шкоди гаманцю та екології!

Реклама

Реклама

читати наступне

Ось про що ми пишемо в інших рубриках

«Чехи думали, що ми їмо одне сало!»: як рестораторки з Кіровоградщини готують українські страви в Чехії

«Це вам не естрада»: музкритик Філ Пухарєв написав книгу. Ось топ-5 статей, щоб відчути його стиль

Вішліст до свят від редакції Вечір.Media. А ще вішліст-бонус від знавчині гастрономії Марії Банько

«Плануємо секс і це так круто!»: чи можна підвищити лібідо — пояснює сексологиня