--16952

21 Серпня, 2023

вечорниці

Дітям – бізнес, дорослим – вбивства і вечірки: які новинки від видавництв вподобали любителі книг

Дитячі книги про бізнес, оркестр та погоду, трилери, публіцистика і оповідання: «Вечір» розповідає про новинки від видавництв, які з’являться у книгарнях з 21 по 29 серпня.
А любителі книг і друзі «Вечора» розповідають, чи хотіли б вони їх почитати, придбати собі або подарувати.

«”Песа і пес”: наш хвостатий бізнéс»

Видавництво: “Чорні вівці”
Авторка: Оксана Лущевська
Ілюстраторка: Софія Кобяковська
Рівень очікування: на 4,2 з 10

Це книжку для дітей про те, як заснувати свій бізнес. У цій історії йдеться про двох сестер-близнючок Анну й Марію, які мріють відкрити власний бізнес – ательє з пошиття собачого одягу.

Але як? Де взяти гроші? Хто шитиме одяг? Як набрати базу (хвостатих) клієнтів? Анна й Марія – дівчатка наполегливі й цілеспрямовані, але шлях у великий бізнес вимагає неабияких зусиль. Чи вдасться амбітним сестричкам здійснити свій задум?

«”Песа і пес”: наш хвостатий бізнéс» – це книжка-смішинка для хорошого настрою і віри в свої сили. Вона містить поради, як вести дбайливий бізнес. 

Журналістка і книжкова блогерка Катерина Толокольнікова: «Мій син ще маленький, але б проглянула, що це за книжечка й чи підійде йому «на виріст». Загалом думаю, що дитячі книжки про створення своєї справи – це хороша ідея»

Журналістка Ольга Ситнік: «Книга 7+, проте вона дуже зацікавила мене, як маму пятирічної доньки, оскільки вона вже активно цікавиться тим, як заробляються кошти і що воно таке робота. Думаю, що варто вже починати, як не читати, то принаймні гортати такі книги.»

“Тихо! Триває репетиція”

Видавництво: Видавництво Старого Лева
Автор: Віктор Мартинюк
Ілюстрації: Оксана Драчковська
Рівень очікування: на 5,3 з 10

Це мала бути звичайнісінька репетиція звичайнісінького оркестру у звичайнісінький день. Ну, майже звичайнісінький. Ось музиканти розсілися по місцях, диригент став за свій диригентський пульт і змахнув своєю диригентською паличкою. Аж раптом дещо пішло не так.

Книжка-картинка, яка познайомить читача із складом оркестру та музичними інструментами, а також запросить до гри – відшукати музиканта серед перехожих.

Катерина Толокольнікова: «Це книжечка сину «на виріст». Моя мама – музикантка, я теж закінчила музичну школу й хочу знайомити дитину зі світом музики змалку».

Ольга Ситнік: «Цю книгу я куплю на подарунок сину своєї подруги, яка є професійною піаністкою. Вона точно зацінить і читатиме її з дитиною».

«Востаннє, коли я збрехала»

Видавництво: Видавництво Старого Лева
Автор:
Райлі Сейґер
Переклад: Роман Гардашук
Обкладинка: Тетяна Омельченко
Рівень очікування: на 7 із 10

«Востаннє, коли я збрехала» — детективний трилер Райлі Сейґера, автора бестселера «Останні дівчата»

«Дві правди і одна брехня» — гра, в яку повсякчас грали Вів’єн, Наталі, Елісон та Емма у елітному літньому таборі «Соловей». Та однієї ночі ігри та дружба уриваються: Емма крізь сон бачить, як коліжанки вислизають із будиночка у темряву ночі. Дівчат так і не знайшли, вони зникли назавжди. Розчинилися в густих хащах лісу, чи потонули у моторошному Північному озері?

Авторка каналу «Непозбувний книгочитун» Тетяна Гонченко: «Намагалася читати «Останні дівчата» цього автора, це було дуже погано)»

Катерина Толокольнікова: «Під настрій раніше читала трилери, тут опис звучить цікаво. Але через повномасштабну війну менше цікавить цей жанр, не хочеться зайвий раз «лоскотати нерви».

Ольга Ситнік: «Люблю детективні сюжети, тож мене зацікавила ця книга. Сюжет видається трішки подібним на одну реальну американську кримінальну історію про дітей, які зникли у літньому таборі. Цікаво буде порівняти».

Головна редакторка Speka.media Юлія Даниленко: «Цікава анотація – для розвантаження мозку іноді читаю детективи або трилери, у яких чіпляє опис».

«Ангели в намистах»

Видавництво: Видавництво Старого Лева
Авторка:
Олена Лотоцька
Художнє оформлення: Марʼяна Савка
Рівень очікування: на 5,5 з 10

Персонажі оповідань Олени Лотоцької — здебільшого не якісь високочолі інтелектуали чи виняткові герої.

Це звичайні люди, яких щодня можна перестріти на вулиці. Сусіди, знайомі, колеги по роботі, сучасники й ті, хто були ними ще вчора, позавчора. Проте не такі вони вже й звичайні, адже кожен персонаж — це представник свого часу, певний типаж, узагальнений образ, за яким можна проглянути й упізнати цілу епоху.

Мікросвіт і макросвіт. Розум і душа. Велике, яке хоч і бачиться з відстані, але починається з малого — з кожного героя й героїні цих оповідань. Якщо ви досі не знайшли себе, можна пошукати ще й у цій книжці.

Тетяна Гонченко: «Я загалом не по оповіданнях, але тут анотація звучить багатообіцяюче. Люблю книжки про звичайних людей, яких можна зустріти на вулиці. Це зазвичай щемко. Ще й українська авторка – має бути цікаво».

Катерина Толокольнікова: «Люблю такі от оповідання, просто про звичайних людей і життя в його різноманітті».

Ольга Ситнік: «Не зацікавила. Можливо, там дійсно цікаві персонажі, але не люблю оповідань, як явища, мені вони про «тільки розігнався, і вже добіг».

Юлія Даниленко: «Не чула про цю книгу, але опис розмитий і як на мене, занадто претензійний. Якби була в книгарні, то могла б погортати і взяти, якщо написано цікаво, але виключно з анотації – ні».

«Принцеса Олівія досліджує неправильну погоду»

Видавництво: Видавництво Старого Лева
Авторка:
Люсі Гокінґ
Оформлення: Зої Персіко
Переклад: Вікторія Зенгва
Рівень очікування: на 2,5 з 10

Зустрічайте нову серію пригодницьких і пізнавальних книжок від авторки бестселерів Люсі Гокінґ — доньки відомого фізика Стівена Гокінґа, разом з яким вони створили серію книжок про Джорджа.

Принцеса Олівія з радістю покидає королівський палац у горах, після того, як Королівство Алез вирішує, що більше не потребує королівської родини. Тепер дівчинка може облишити нудні принцесячі уроки та вивчати справжні цікавинки, як-от вулкани, океани й космос!

Але Олівія зовсім не готова до того світу, що чекає на неї. Щільні темні хмари низько стеляться над містом, річки переповнені сміттям, і з погодою щось діється… Разом з новими друзями Олівія хоче розгадати загадку такої неправильної погоди та врятувати Алез від кліматичної катастрофи, доки ще не пізно!

Катерина Толокольнікова: «Наразі така тематика не цікава й сину ще рано».

Ольга Ситнік: «Це дитяча чи майже підліткова книга, а я таки вже доросла)) Можливо, колись вона зацікавить мою доньку».

«Одна з дівчат»

Видавництво: Vivat
Авторка: Люсі Кларк
Рівень очікування: на 4,4 з 10

Шість молодих жінок прибувають на грецький острів на дівич-вечір. Незабаром їхня подруга Лексі виходить заміж за чоловіка, якого по-справжньому кохає. Залитий сонцем пляж, солодкі коктейлі, помаранчеві заходи сонця…

Ці ночі на райському острові мають стати незабутніми. Дівчата купаються під зоряним небом, насолоджуючись краєвидами та смачною їжею, але насправді їхня дружба вдавана, а секрети обтяжливі.

Зрештою одна з дівчат втрачає ореол таємничості — і все летить шкереберть. Невже хтось із подруг хоче зруйнувати щасливе майбутнє Лексі з Едом? Але чому?

Перед вами постануть питання про жіночу дружбу, сексуальне насильство, стосунки між чоловіком та жінкою й відповідальність за власні вчинки.

Тетяна Гонченко: «Це черговий трилер від Vivat. Не чекаю від цієї книжки прямо багато, але у них бувають вдалі трилери. Якщо буде час, можливо зверну на неї увагу».

Катерина Толокольнікова: «З анотації видається, що це цікавий сучасний роман з соціально-дискусійними темами. Таке залюбки читаю».

Ольга Ситнік: «Колись читала іншу книгу цієї авторки «Назустріч мрії» та вирішила, що це не моя література. Не хочу нікого образити, але вона пише те, що називають жіночим романом».

«Чому Україна виграє»

Видавництво Vivat
Автор: Сергій Громенко
Рівень очікування: на 8 із 10

«Чому Україна виграє» – це збірка текстів, які були написані з 2014 по 2022 рік і пройшли випробовування часом. Автор пропонує свої, часто неочікувані відповіді на головні питання сьогодення.

Катерина Толокольнікова: «Люблю публіцистику такого штибу. Та ще й від історика. Ну і назва чіпляє!»

Ольга Ситнік: «Не певна, що прямо піду в книгарню за цією книгою, але погортала б її точно. Автор хороший історик та публіцист, таких мало в Україні, яка зараз відчуває кризу експертності, бо надто багато “диванних Арестовичів”».

Юлія Даниленко: «На часі і актуально, до того ж, цікаво подивитися, як змінюється сприйняття війни і світу в голові окремо взятої людини протягом шести років».

Тетяна Павліченко

Тетяна Павліченко

Редакторка

читати наступне

Ось про що ми пишемо в інших рубриках