21 Серпня, 2023
вечорниці
Готуйтеся до Жадана, Ворожбит і чорної комедії: огляд вистав у Києві за 21-27 серпня від театролюбів
Автор: Артем Кузьменчук
Драматургія Наталки Ворожбит, режисура Макса Голенка, вистава за мотивами творів Сергія Жадана, маріупольський театр, шекспірівська п’єса.
«Вечір» зібрав виставки передостаннього тижня літа і попросив знавців театрального життя поділитися своїми думками про них.
«Зелені коридори» у Театрі на Подолі
П’єса про наше сьогодення від драматургині Наталки Ворожбит. Інтерпретована на сцені режисером Максимом Голенком.
Історія про чотирьох жінок з різних міст України, які пройшли «зеленим» коридором до безпечного місця. Але принесли із собою власне пекло та любов до життя, дітей, тварин та батьківщини.
- Автор: Наталка Ворожбит
- Режисер: Максим Голенко
- Де: Андріївський узвіз, 20 А, Б
- Коли: 22 серпня, 18:00
- Ціна: ₴750
- Радять: 3 знавців
- Наскільки сильно радять: 9 з 10
Анжела Величко, театралка-любителька, співзасновниця спільноти «Театраблік»: «Виставу не бачила, але це вистава хорошого режисера Максима Голенка. Її радять мої друзі-театрали, це вистава про змісти. Також вона про важке військове сьогодення, тому поки відкладаю покупку квитка, але вона у мене в планах».
Світлана Машовець, театралка-любителька: «В основі — крута п’єса однієї з найталановитіших, якщо не найкращої, драматургині Наталки Ворожбит. А тема таких різних жінок, яких об’єднала страшна війна для того, щоб визначитись із справжніми пріоритетами — це хіба не про кожну з нас?».
Ільїна Генсіцька, директорка-художня керівниця театру «Берегиня»: «Пішла б, бо цікавить драматургія Ворожбит».
«Кайдаші 2.0» від Дикого театру
Він хотів змінити систему, але сільрада не вкрутила лампочки в ліхтарі. Йшов вулицею, впав, розсердився і забив на революцію.
Син його хотів врятувати батька від зеленого змія і зробити матір щасливою, але забухав. Інший син хотів пристрасті, але пішов її шукати на війну.
Сусідка хотіла великої любові, але з цього виходили тільки діти. Там ще багато хто чого хотів. І все то правда. Чиста та Сорокоградусна.
Дикий театр відправився на пошуки істини у звичайне українське село, і достеменно дослідив, як би та історія виглядала сьогодні.
Авторка – Наталка Ворожбит за мотивами серіалу «Спіймати Кайдаша», написаного за мотивами «Кайдашева сім’я» Нечуя-Левицького. Тобто від першоджерела мало що лишилося.
- Де: Театр на лівому березі, Броварський проспект, 25
- Коли: 23 серпня, 18:00
- Ціна: від ₴300
- Радять: 3 знавців
- Наскільки сильно радять: 7 з 10
Анжела Величко: «Цю виставу бачила, друзям раджу. Яскрава, круті акторські роботи, цікава сучасна драматургія Наталки Ворожбит, професійна цікава режисура Макса Голенка. Другий раз не піду, бо не дуже люблю агресію і лайку, а вистави Голенка цим «грішать».
Світлана Машовець: «Вічні теми у талановитій інтерпретації».
Ільїна Генсіцька: «Люблю оригінальний погляд цього театру на театральний процес».
«Покоління пепсі» в Театрі на Печерську
Ти не потрапив в епоху? Тебе проковтнула і виплюнула риба? Друг пропонує зняти порно з національною тематикою? Спалив своїх родичів і не шкодуєш про це?
Хочеш знімати Зоряні Війни, а натомість знімаєш трупи, виловлені у Харківських річках? У тебе є письменник, що вбив у тобі любов до літератури? Теж вчиш італійську заради помсти? Теж відвідуєш вечори пам’яті кентаврів? Тоді тобі до сюди.
- Де: вул.Неміровіча-Данченка, 5
- Коли: 23 серпня,
- Ціна: ₴250
- Радять: 3 знавців з 3
- Наскільки сильно радять: 8,5 з 10
Анжела Величко: «Театр з крутими акторами, але… без хорошого режисера. Всі мої спроби побачити в театрі на Печерську цікаву яскраву виставу були неуспішні, тому на вистави цього театру не планую. Поки».
Світлана Машовець: «Автор Сергій Жадан, режисер Вероніка Літкевич. Красива молодь у головних ролях. Які ще потрібні аргументи? Я йду!».
Ільїна Генсіцька: «Один з найулюбленіших театрів Києва».
«Хіба ревуть воли, як ясла повні?» в Театр на Подолі
Роман Панаса Мирного для багатьох залишився однією із книжок шкільної програми. Але у ньому піднімають питання, на які суспільство досі не знайшло відповідь.
Щоб підібратися до цього ближче, автори вистави перенесли колізії роману на буденне життя, на юнаків, які скоїли злочин і перебувають у місцях позбавлення свободи.
Хто, як не вони, знають відповідь на запитання: «Чому сміливі, чесні, і відверті люди стають грабіжниками і вбивцями?»
- Де: Андріївський узвіз, 20 А,Б
- Коли: 24 серпня, 18:00
- Ціна: ₴500
- Радять: 2 знавців з 3
- Наскільки сильно радять: 8 з 10
Анжела Величко: «Виставу бачила, додивилася до кінця. Вона нецікава режисерськи, концептуально, не торкнуло».
Світлана Машовець: «Нема потреби говорити про сюжет роману Панаса Мирного, відомого усім зі шкільної програми, тим більше, що він – лише цеглина фундаменту, адже історія відбувається сьогодні й не у сільських реаліях, а у буцегарні. Роман Халаімов у ролі Чіпки переконає будь-кого, бо його магнетизм переоцінити важко. І крім того, що ви послухаєте унікальні рок-композиції, ви точно замислитесь про те, що ж таке справжня неволя і чи варто ревти».
Ільїна Генсіцька: «Нестандартний підхід до трактування класичного твору».
«Море-океан», Театр на Печерську
Одного дня готель на узбережжі, на пливкій межі між океаном і суходолом, між життям і смертю, покличе до себе стомлених людей: священика, який пише дивні молитви, художника, який морською водою малює портрет моря, хвору дівчину, старого професора, колишню коханку…
Море прийме душі тих, хто після кораблетрощі опинився на плоту — цвинтарі на хвилях серед безкраю. Той, хто дивом вижив, також завітає до готелю. Однак, він шукатиме помсти…
- Де: вулиця Немировича-Данченка, 5
- Коли: 24 серпня, 18:00
- Ціна: ₴300
- Радять: 2 знавців з 3
- Наскільки сильно радять: 5 з 10
Світлана Машовець: «Можливо, я ще не доросла».
Ільїна Генсіцька: «Пішла б на виставу, бо цікавить творчість Ігоря Рубашкіна».
«Королева краси», Театр «Золоті ворота»
Чорна комедія від Мартіна Макдони про «війну» між матір’ю і донькою. Тут історія кохання і розповідь про те, як близькі люди можуть бути водночас і найжорстокішими одне до одного, і не мислити життя одне без одного.
- Де: вулиця Шовковична, 7А
- Коли: 25 серпня, 18:00
- Ціна: 350 грн
- Радять: 3 знавців з 3
- Наскільки сильно радять: 8 з 10
Анжела Величко: «Золоті Ворота — мій улюблений театр, і вистава Макса Голенка зайшла. Це одна з улюблених вистав саме в цього режисера. Неперевершена гра Яреми — причина номер один запланувати «Королеву краси». Дивилася виставу двічі, другий раз водила друзів, більше не планую, бо вистава все-таки жорстка, і з лайкою (не люблю лайку)».
Світлана Машовець: «У головних ролях — неперевершені Олександр Ярема та Катерина Вишнева».
Ільїна Генсіцька: «Щиро раджу. Дивилась прем’єру. Прекрасна робота режисера».
«Сон літньої ночі», Театр на Подолі
Комедія від литовської режисерки Андри Каваляускайте про пошук порятунку від реальності у снах, про страх здійснити бажане, про силу правди і ніжності.
Головне питання вистави: «Чи хочемо ми взагалі прокидатись?» і жити життя.
- Де: Андріївський узвіз, 20 А, Б
- Коли: 25 серпня, 18:00
- Ціна: ₴750
- Радять: 2 знавців з 3
- Наскільки сильно радять: 6 з 10
Анжела Величко: «Я дивилася всі київські вистави режисерки Андри Каваляускайте, крім цієї. Ця режисерка для мене поки незрозуміла, бо першу її виставу в «Золотих Воротах» вважаю найкращою виставою року, а дві інших мені на четвірочку. Тому не пішла на прем’єру і чекала, що скажуть друзі. Друзі радять — виставу буду планувати».
Світлана Машовець: «Поставити одну з найскладніших шекспірівських п’єс – вже виклик. Авторка ж вистави любить експерименти. Інакше як пояснити, що події відбуваються на вечірці у нічному клубі? Це точно щось більше, ніж просто весела комедія».
Ільїна Генсіцька: «Цікаво, як відродили легендарну виставу театру на Подолі. Бачила варіант в постановці Віталія Малахова 20 років тому».
«Невчасно», Театральна формація «Перший план»
Вистава-містичний детектив Маріупольського театру у Києві про невипадковість життя людини.
Головний герой хоче накласти на себе руки, але зустрічає Янгола-охоронця, який показує, що цими ж руками людина може будувати власне щастя.
- Де: вул. Олеся Гончара, 79
- Коли: 26 серпня, 18:00
- Ціна: 200 грн
- Радять: 2 знавців з 3
- Наскільки сильно радять: 4,5 з 10
Світлана Машовець: «Я ніколи не була у маріупольському театрі і хочу подивитись, як актори різних театрів обмінюються енергіями в рамках однієї вистави і що вважають актуальним».
Ільїна Генсіцька: «Поки не готова йти на виставу. Почекаю рекомендацій від інших».
«Тест», Театр «Золоті ворота»
Вистава Лукаса Берфуса про те, як сім’я може бути водночас і прихистком від життєвих бурь, так і скринькою страшних секретів і моторошних таємниць.
Сім’я — один з тестів людини, які вона проходить кожен день життя.
- Де: вулиця Шовковична, 7А
- Коли: 26 серпня,
- Ціна: 380 грн
- Радять: 3 знавців з 3
- Наскільки сильно радять: 6,5 з 10
Анжела Величко: «Дивилася, як і всі інші вистави в театрі «Золоті Ворота». Ця вистава мого улюбленого театру і хорошої режисерки Тамари Трунової мені не зайшла».
Світлана Машовець: «Ми щодня складаємо тести на витривалість, людяність, емпатію….. На цьому лакмусі проявляються усі наші страхи й комплекси. А сім’я не завжди складається зі “своїх” й у кожного з нас в шафах за красивими дверцятами причаїлись тіні власних ілюзій. Той випадок, коли у будь-який складній ситуації варто піти у театр і подивитись виставу».
Ільїна Генсіцька: «В цьому театрі завжди дивують трактуванням творів».
«Гей-парад», Дикий театр
У звичайному-звичайному Києві, у звичайній-звичайній хрущовці, жила звичайна-звичайна сім’я.
Все як у людей: мама-вчителька, батько «у пошуках роботи», двоє дітей-дармоїдів, кум-гомофоб, на комуналку не вистачає…
Але одного разу їм запропонували дуже вигідну, але незвичайну субсидію, і щоб її отримати, вся родина має піти на кардинальні зміни у житті.
- Де: Театр на лівому березі, Броварський проспект, 25
- Коли: 26 серпня, 18:00
- Ціна: від ₴300
- Радять: 2 знавці з 3
- Наскільки сильно радять: 7 з 10
Анжела Величко: «Виставу бачила, її цінують глядачі Дикого театру. Мені вистава хейтова більше, ніж театральна — я таке не люблю».
Світлана Машовець: «Для мене не на часі».
Ільїна Генсіцька: «Крута вистава. Раджу. Особливо якщо глядач – прихильник гострих, сучасних постановок і не сприймає театр виключно як стиль відпочинку».
Ось, може вас зацікавить цим вечором
Ось про що ми пишемо в інших рубриках
Вечір Каберне Совіньйону: 5 вин України з винограду, якого кличуть «червоним королем»
Маски зірвані: Klavdia Petrivna відкрила обличчя і на перший сольник зібрала два «Палаци Спорту»
«Залежні від мистецтва, як інші залежать від їжі й сну»: творчі вечори художниць сестер Фельдман
«Бачать» вухами та зимують у холодильниках: як проводять вечори українські кажани
«Залежні від мистецтва, як інші залежать від їжі й сну»: творчі вечори художниць сестер Фельдман
5 раз хвали, 1 раз свари: психолог поділився формулою щасливих вечорів у парі
«Бути чи не бути разом»: чи можливо відновити довіру після зради?