--22544

26 Жовтня, 2023

під ковдрою

Заборона на оргазм: які страхи крадуть нашу насолоду

Автор: Пані М.

Якось я наштовхнулася на одне дослідження, де йшлося про те, чого бояться жінки і чоловіки в сексі.

Так от: найчастіше чоловіки боялися, що їх засміють через розмір, відсутність ерекції чи якесь «неправильне» заняття сексом.

Жінки боялися, що їм зроблять боляче, зґвалтують чи змусять до практик, на які вони не давали згоду. А ще також переживають, чи їх не засміють за тіло.

Раціональний та ірраціональний страхи

страхи у сексі чого бояться чоловіки та жінки-22526

Тася Осадча

лікарка-психологиня, психотерапевтка, консультантка з питань сексуальності, членкиня Української спілки психотерапевтів

«Загалом страх – гарне почуття – пояснює Тася Осадча. – Він оберігає нас від неприємностей. Якщо розглядаємо страх в сексі, то чого ми раціонально боїмося

Отримати інфекцію чи небажану вагітність. І досить використовувати бар’єрну контрацепцію, щоб не мати і першого, ні другого.

Є жінки, які постинор п’ють ледь не щоразу, коли в них секс, навіть захищений.

Буває ще ірраціональний страх забруднитися виділеннями та різними рідинами. Спершу людина довго може намиватися в душі, постійно обробляє руки та статеві органи антисептиком. А після сексу одразу міняє постіль і так само інтенсивно миється.»

Біг митись, бо боявся замаститись

На цьому місці розмови я пригадала, що в мене колись був коханець, який мився після кожного сексу протягом всього вечора – а ми тоді добряче розважились.

І це не було «помив добре пеніс, змив з себе піт», а якраз «мився з голови до ніг». І хоча секс був досить гарячий і мені теж хотілося зайти в душ, та в моєму випадку це було якраз щоб змити піт.

Потім він навіть жалівся мені, що має суху шкіру, особливо на руках та геніталіях, і нічого не допомагає. Ну, якби я так часто милася, то вже б дірки до кісток натерла.

А страхи жінок про біль чи ще щось гірше мені добре відомі. Чоловіки часто про подібне навіть не задумуються. Хіба мають певні фізіологічні проблеми, які посилюються під час статевого акту.

А ти не боявся їхати до незнайомки?

Якось я покликала чувака до себе додому одразу на секс – тоді була взагалі не лякана:) І вийшло, що вперше його лице побачила, як відкрила двері.

На щастя, він виявився гарним коханцем та красивим хлопцем. Секс був чудовий. Я потім питала його: «А тобі не було страшно їхати до незнайомої жінки додому?».

Він дивувався – чого боятися?

Кажу: «А раптом тут живу не я, а кілька дебелих хлопців, які б тебе скрутили в баранячий ріг і зробили б з тобою все, що їм хотілося б?».

Чувак був здивований, бо така перспектива не приходила йому в голову. Він більше переживав, щоб мої фото в онлайні зійшлися з реальністю – це було його страхом.

«Наприклад, болюча пенетрація з різних причин від того, що надто мало виробилося лубриканту, до того, що статевий акт не був бажаним. – розказує фахівчиня

Чоловіки, до речі, теж можуть страждати від болю під час сексу. Та це скоріше фізіологічні причини, ніж емоційні. Наприклад, в чоловіка фімоз, який не був діагностований і не скоректований в дитинстві.

І чоловік може вже очікувати на біль, боятися його. Цей страх призводить до зникнення ерекції.

Ситуація відбувається раз за разом, поведінка закріплюється – і вуаля, жодного сексу.

А проблеми з ерекцією – не те, про що можна поговорити в фейсбуці.

Та й до спеціаліста страшно звернутися. До речі, навіть після операції страх болю може залишитися.

Деякі страхи можуть бути суто чоловічими чи суто жіночими, а деякі не залежать від статі. Наприклад, підхопити хворобу чи отримати небажану вагітність бояться всі».

Наприклад, до мене прийшли оргазми вже тоді, коли я врешті змогла розслабитись.

А розслабитись змогла аж тоді, коли дала своєму тілу спокій, коли перестала вимагати від нього недосяжного ідеалу. 

Буває, люди навіть доходять до спеціаліста з проблемою, що немає оргазмів, яка насправді проблемою не є, – ділиться Тася Осадча.

А справжній запит – прийняття свого тіла та можливість тілесно по-всякому себе проявляти».

Страхи в сексі, породжені суспільством

Страхів достатньо. І суспільство докладає до цього руку. Наприклад, досі існують упередження, що кожен чоловік – мачо-мен, який хоче сексу ледь на 24/7.

А в чоловіків ще і інші потреби, досить банальні: поспати, поїсти, пообійматися, мати час на хобі.

В жінки інша ситуація – скільки є анекдотів про те, що «не дала». То голова болить, то нога, то ще щось.

Звідси і біль, і відсутність нормальної лубрикації, і мікротравми, і знову ж – уникання статевого акту. 

«У своїй практиці я помітила, що чоловіки частіше щось терплять, – ділиться спостереженнями фахівчиня. – Наприклад, той же біль під час сексу, хоча можна це пофіксити.

А жінки пробують уникати чогось, що їм неприємне. Якщо сексуальна взаємодія їй не підходить, то вона або чекає, поки чоловік засне, або придумує причини, щоб не займатися сексом.

Або в принципі не йде в стосунки, бо боїться знову проживати неприємні чи болісні моменти».

Та в будь-якому випадку зі страхом можна і треба розбиратися.

Та навіть якщо і був, а після жорсткого чи дуже інтенсивного сексу біль не проходить, то краще метнутись кабанчиком до лікаря. Терпіти нема сенсу.

Ще важливо обговорювати свої почуття та відчуття з партнером/партнеркою. В ідеалі іншій людині має бути не все одно, що з вами відбувається.

Коли я була в не дуже здорових стосунках і ніяк цього не могла зрозуміти, саме тіло – моє тіло – врятувало мене.

Воно так часто збоїло, особливо після хоча б мінімальної взаємодії в тодішнім партнером, що я просто замахалася бігати до своєї лікарки.

Потім взагалі влаштувало бойкот: у мене почався вагінізм – неконтрольоване сильне стиснення мязів піхви. Секс при цьому майже неможливий або під час пенетрації дуже боляче.

І я терпіла це кілька років! Вже навіть моя прекрасна гінекологиня обережно питала: чи не хочу я поміняти мужчину, бо щось наявний мені не дуже підходить.

А коли я нарешті наважилась піти з тих стосунків і прийшла на чергову планову перевірку, вона мене привітала:)

Найбільше я тоді боялась, що стосунки закінчились, а вагінізм залишиться. І перший секс з іншим чоловіком для мене був дуже емоційно напруженим.

Та сталося диво! Жодного вагінізму! І кожен наступний секс з іншими чуваками теж був прекрасним: жодних больових відчуттів, жодного кандидозу, з яким я бігала до своєї лікарки як по свячену воду, жодних проблем з мікрофлорою чи ще з чимось. 

А з іншими своїми страхами треба боротися та фіксити їх максимально, щоб вони не заважали жити ні вам, ні вашим партнерам/партнеркам.

От і все:)

Пані М.

Пані М.

засновниця анонімного ТГ-каналу “Ці блядські історії” про стосунки та секс

читати наступне

Ось про що ми пишемо в інших рубриках

Київське ескімо, смак борщу, сиру й хліба: 7 закладів Києва з оригінальним морозивом

Щоденник Atlas United 2024. День третій: японська психоделіка, рокова Сердючка та нестримний Жадан