--22513

26 Жовтня, 2023

вечорниці

Такі круті, що квитки треба за місяць купувати: на які вистави радять сходити актор Віталій Ажнов і театральний аналітик Сергій Винниченко

У Києві діє понад 50 театрів, кожен щотижня ставить принаймні 1 виставу. «Вечір» вирішив зменшити муки вибору та звернувся до знавців театру за порадою: на які вистави сходити, щоб точно аж до мурашок?

Рекомендують Віталій Ажнов та Сергій Винниченко.

Хто рекомендує?

Віталій Ажнов – актор, учень художнього керівника театру Франка та режисера Дмитра Богомазова, якого вважає своїм «театральним батьком».

На сцені Франка дебютував у 2018 році, трохи раніше, у 2015 – в театрі «Золоті Ворота».

Виконує головні ролі у виставах: «Калігула», «Співай, Лоло, співай», «Кар’єра Артуро Уї…» та інших.

Викладає акторську майстерність в Карпенко-Карого, а також є засновником свого авторського курсу, який так і називається «авторський курс від Ажнова». 

Сергій Винниченко – засновник та автор проекту «Театральна риболовля»

Від звання «критик» відхрещується, бо вважає цей термін токсичним. Себе називає театральним аналітиком.  

Вистави, на які точно треба піти:

Де: Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка
Коли: 17.11 о 18:00
Вартість: від 60 грн.

Віталій Ажнов: Це про нас, в ній дуже багато складових: танці, пісні, мова, актори. Дуже складна вистава. Я в захваті від того, скільки часу її репетирували, як багато сил вклали. Скільки ти б її не дивився, щоразу знаходиш щось нове. Кожного разу щось в тобі вібрує і тригерить.

Сергій Винниченко: передусім, якщо ім’я Василя Стефаника для вас не порожній звук, й томик новел ви вже відкривали (а, відповідно, й закохалися у хитросплетіння його мовних обертів). Коли «вухо налаштовано на Стефаника», а фантазія поки що не уявляє, як це можна виглядати на сцені – йдіть на київські вистави «Morituri te salutant» до театру Франка.

Де: Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра
Коли: 01.11 о 18:00
Вартість: від 50 грн.

Віталій Ажнов: це дуже красиво і пластично. Ця вистава мені нагадує фільм «Ще по одній». Вони на одну й ту ж тему – про суспільство, яке любить випити.

Сергій Винниченко: на зустріч із фізичним театром рекомендував би відправлятися тим, кого встигла втомити одноманітність більшості драматичних постановок пафосних столичних театрів. Це може звучати як одкровення, але статичний актор (навіть народний), який промовляє свій коронний монолог – цього замало. Компенсація рухом відбувається, зокрема, у постановках білоруського режисера Євгена Корняга, втілених на сцені Театру на Лівому березі – «VIÑO», «Одісею, повертайся додому».

Де: Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка
Коли: 17.11 о 18:00
Вартість: від 50 грн

Віталій Ажнов: більш розважальна, в сенсі – видовища, там є над чим подумати. Я граю в цій виставі, але все одно дуже її люблю.

Сергій Винниченко: «Співай, Лоло, співай!» у Київському театрі Франка підійде тим, хто не знайомий з оригінальною постановкою 2015 року, яку Дмитро Богомазов ставив на сцені Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра. Це вибір для тих, у кого є потреба у виставі категорії «вєсело, свєтло». А «Лола» ще й музична та феєрична. Ну й так, щоб без порівнянь з оригіналом, яке франківська версія не витримує.

Де: Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка
Коли: у 2024 році, вільних квитків цього року вже немає.
Вартість: від 50 грн.

Віталій Ажнов: я не знаю, це щось неймовірне. Естетично і смачно.

Сергій Винниченко: Феномен «Конотопської відьми» Івана Уривського полягає в унікальному поєднанні красивості картинки та змістовної цнотливості. Літературна основа Квітки-Основ’яненка дозволяє зайняти проактивну громадянську позицію та зробити той гучний ляпас українському політикуму. Проте вистава лишилася висловлюванням театру, який донині тупцюється «поза політикою». Проте, все ж таки дуже красивою – художниця Тетяна Овсійчук добре доклалася до цього.

Трохи самореклами

Віталій Ажнов жартує, що рекламує театр Франка, в якому сам грає. Але це співпадіння, просто зараз відгукуються саме ці вистави.

Віталій Ажнов: та на Калігулу сходіть, Господи. Самореклама – це найкраща реклама.

Знову сміється. Втім, «Калігула» і справді заслуговує уваги. Проте, як і у випадку з «Конотопською відьмою», всі квитки на 2023 рік розпродані .

Тож плануйте похід до театру завчасно.

Даня Бумаценко

Даня Бумаценко

читати наступне