--17604

28 Серпня, 2023

вечорниці

Нетоксична маскулінність: 7 фільмів про вразливих чоловіків у непростих обставинах

Автор: Кромф Ігор

Цього тижня у команді Вечора» вирішили підготувати для вас добірку життєствердних фільмів про чоловіків. У стрічках вони зустрічаються з насправді реальними проблемами та труднощами, але долають їх і рухаються далі. 

«Ще по одній»

Режисер: Томас Вінтерберг
2020 IMDb 7,7

Де глянути: Apple TV, Megogo

Про що: Якось чотири данських вчителя вирішили розв’язати кризу середнього віку та сімейні проблеми завдяки алкоголю. Все це перетворюється в запій і загострення давно «заглушених проблем» .

Та головному герою (його грає Мадс Міккельсен) вдається закінчити з спонтанним алкоголізмом та повернути власну родину. 

Коментар кінокритика: «Ще по одній» – це чудовий зразок того, як скандинавське кіно просочене екзистенційною філософією. Герої постійно намагаються зробити правильний вибір.

Та зрештою розуміють, що щоб бути щасливим, достатньо обрати себе. Фінальна сцена – найкраще кінематографічне зображення катарсису за багато років.

«У гонитві за щастям»

Режисер Габріель Муччіно
2006, IMDb 8,0
Де глянути: Apple TV, Sweet TV

Про що: Біржовий маклер Кріс Гарден та його син через нестачу фінансів стають бездомним. Однак батько не збирається здаватись і мріє попри все виростити сина щасливим.

Тому вони змушені постійно шукати житло у абсолютно різних місцях, аж поки Гарден не назбирає грошей для оренди власного дому. 

Коментар кінокритика: культове кіно 2000-х, засноване на реальній історії нині біржевого магната Кріса Гардена. Мабуть, одна з найкращих історій про те, якими зусиллям насправді здобувається «американська мрія» .

«Кохання, що збиває з ніг»

Режисер: Пол Томас Андерсон
2002, IMDb 7,3
Де глянути: Apple TV, Megogo

Про що: Баррі (Адам Сендлер) – продавець сантехніки, яким маніпулюють владні сестри і якого переслідують дивні вимагачі. Однак дисфункційному та інфантильному Баррі доведеться розібратись і з токсичними сестрами, і з химерними вимагачам для того, щоб побудувати стосунки з Хеленою. А для цього Баррі треба нарешті усвідомити, що він сам відповідає за своє життя. 

Коментар кінокритика: «Кохання, що збиває з ніг» (існує ще версія перекладу «П’янке кохання») – це поворотний фільм в кар’єрі Пола Томаса Андерсона, адже з нього почав формуватись його режисерський стиль, який ми знаємо зараз.

А також, це мабуть, найабсурдніший і від цього найсмішніший ромком про дорослішання уже дорослого, і все завдяки Адаму Сендлеру.

«Нокдаун»

Режисер: Рон Говард
2005, IMDb 8,0

Де глянути: Megogo

Про що: Спортивна драма про боксера Джима Джея Бреддока, який збанкрутів в часи Великої Депресії та був змушений піти зі спорту через травму. Однак, щоб витягти родину зі злиднів, старий (як для боксера) Бреддок з незагоєною травмою відновлює кар’єру та перемагає.

А ще тут Рассел Кроу та Рене Зельвегер грають подружню пару, і це чи не найкраще кіношне подружжя. 

Коментар кінокритика: Класика спортивного кіно, де Говарду вдалось не лише екранізувати повну сили духу історію, а й поєднати спортивну драму з сімейною та розкрити її на тлі важливих історичних подій. 

«Друзі назавжди»

Режисерка: Габріела Каупертвейт
2019,  IMDb 7,3
Де глянути: Megogo

Про що: Метт – легенда військової журналістики, який проводить більшість часу не з дружиною та доньками, а в збройних конфліктах по всьому світу. Однак смертельна хвироба дружини змушує його повернутись з Афганістану і стати дбайливим батьком та чоловіком.

У Метта все валиться з рук. На допомогу приходить їхній друг Дейн, який повністю «забиває» на власне життя і проходить з Меттом весь складний шлях догляду за смертельнохворою дружиною.

Коментар кінокритика: Дуже щемка та ціннісна історія про важливість дружби та утрату коханих. Заснована на реальній історії військового репортера Метью Тіга. Це немасштабне, але дуже людяне кіно, які зараз не так часто можна подивитись.

«Люди честі»

Режисер: Джордж Тіллман-молодший
2000,  IMDb 7,2
Де глянути: Apple TV, YouTube, Megogo

Про що: біографічна стрічка про Карла Брашира – першого афроамериканця, що став військовим водолазом. Історія розповідає про дискримінацію Брашира, коли він намагався стати військовим водолазом.

А потім про судовий процес, коли травмований Брашир доводив військовому трибуналу, що його незаконно хочуть позбавити права бути водолазом. Історія людину, яка відстоює свою гідність та честь до останнього.

Коментар кінокритика: США – це країна, яка зокрема пишається своєю судовою системою, де кожен може захистити себе, якщо він правий. Тому жанр судової драми – фільмів, де основний сюжет є власне судовою справою, – один з найбільш важливих для американського кіно.

Елемент судової драми у «Людях честі» – важлива складова фільму, як історії про права людини та готовність відстояти свою гідність. 

«Місис Даутфайр»

Режисер: Кріс Коламбус
1993, IMDb 7,1
Де глянути: Apple TV,  Megogo

Про що: Денієл (Робін Вільямс) через свою безвідповідальність одночасно втрачає роботу, дім та сім’ю. Суд дозволяє йому бачити дітей (яких він обожнює) лише годину на тиждень.

Щоб проводити з дітьми більше часу, Деніел перевтілюється в няню Місис Даутфайр. Врешті, чим більше часу він проводить в образі няні, тим більш стає відповідальним і налагоджує власне життя та отримує змогу проводити час з дітьми.

Коментар кінокритика: Робін Вільямс – один з найпотужніших комедійних акторів 1980-1990-х років. Та «Місис Даутфайр» – це культове кіно з іншої причини.

Його поява припала якраз на появу чергового покоління «дітей розлучення», які росли переважно без батька. Цей фільм став втіхою для цього покоління, які на екранах бачили люблячого та турботливого тата. 

Почитати ще про кіно:

Кромф Ігор

Кромф Ігор

читати наступне

Ось про що ми пишемо в інших рубриках

Київське ескімо, смак борщу, сиру й хліба: 7 закладів Києва з оригінальним морозивом

«Чоловік з передової хвалив дистанційний мастурбатор»: як секс-іграшки допомагають парам кохатися на відстані