16 Травня, 2023
під ковдрою
Що робити, коли в твоєї партнерки – місячні? Гайд для чоловіків
Автор: Пані М.
Недавно я стояла біля плити, дивилась на менструальну чашу, яка кипятилася* на плиті і плакала. Не лише тому, що було боляче: просто цю дію для мене завжди робив чоловік – і це був ще один його спосіб дбати про мене та показувати свою любов.
Потім я зрозуміла, що причина сліз – набагато глибша. Мій попередній негативний досвід життя з партнером, а також певні стереотипи в суспільстві про цей природній, але непростий період в жінки не давали можливості подумати, що може бути інакше. Що в парі можна проживати ці дні легше, в турботі та прийнятті.
І я насправді тішусь, що зараз ситуація потрошку змінюється: принаймні бачу, як чоловіки вже не лякаються купувати прокладки і тампони. Інстаграм часто підкидає рілси, де саме партнери показують, як вони дбають про дівчат/дружин/партнерок. Це справді дуже круто. І я би хотіла, щоб всі люди, в яких бувають місячні, отримували таку турботу.
Коротше, я подумала і вирішила написати гайд – в першу чергу для чоловіків, щоб вони знали, що взагалі відбувається з нами і як з цим жити. Звичайно, цим списком може користуватися будь-хто, мені не шкода:)
Так от, почнімо!
- Навіть в дівчат, в яких цикл точний, як швейцарський годинник, інколи бувають збої. Немає сенсу діставати партнерку на тему, чи вона не вагітна. Дівчина чудово справляється сама. Запитайте, чи вона хоче, щоб ви збігали в аптеку за тестом на вагітність – але обережно. Покажіть, що ви розділяєте її тривогу, якщо вона не планує дітей, і радість, якщо це очікувана подія. А ще кожна дівчина знає: якщо купити тест, то місячні почнуться або цього дня, або наступного. Це у нас прикмета така:).
- Перед початком циклу в багатьох жінок буває ПМС, про який часто жартують. Та він взагалі не смішний: в нашому організмі бушує буря з гормонів, болять груди, хочеться одночасно усіх повбивати і на ручки, величезне бажання їсти все, що не прибите, а що прибите – віддерти і теж з’їсти.
Різним дівчатам хочеться різного: комусь шоколадку, комусь стейк середньої просмажки. Особисто мене перед місячними тягне на продукти, в складі яких є залізо. Розумний організм намагається запастись ним побільше, бо з кров’ю ми його якраз і втрачаємо. - Постав собі Solomia – це бот, який присилає розповідь про кожний день циклу. Можна й іншу програмку – це не так важливо. Завжди приємно знати, що твоя кохана не зійшла з розуму, бо кидається важкими предметами. Це просто гормони.
- Якщо місячні почалися, а вдома не виявилося ні прокладок, ні тампонів, ні знеболювального, сходи в аптеку. І будь ласка, без отого закочування очей чи з двадцятого нагадування. Якщо твоя кохана могла, вона би сходила сама.
- Будь ласка, купуй точно те, що вона просить. Якщо це певний вид знеболювального, то лише його. Я переконана, що вона вже спробувала все, що можна і точно знає, що допомагає саме їй. Якщо це певні прокладки чи тампони, то саме їх теж.
Так, вся ця хрінь різна, і дуже рідко одні прокладки можна замінити іншими. Ідеальний варіант: ти один раз правильно купив засоби гігієни, сфотографував упаковку з усіх сторін – з цими всіма краплями і так далі, зберіг фото у “Вибране” і більше не питаєш, що саме їй треба. - Подбай про неї перші кілька днів: наповни грілку, принеси їжу в ліжко, купи щось таке, що вона дуже любить. Не забувай обіймати, гладити та цілувати в носик. А особливо говорити, що вона красива і ти її дуже любиш у всіх станах. Повір, це дуже цінно.
- Не знецінюй її біль. Якщо тобі раптом прийде в голову сказати: “Та що там може боліти?”, запий ці слова холодною водою ще на підльоті і мовчи. Деяким дівчатам так погано, що доводиться викликати швидку. Дехто з нас п’є таблетки жменями. Дехто лежить калачиком і виє, якщо є така можливість.
Бо це не просто щось там трохи крові витікає, ні. Набрякає матка, роздувається живіт, внутрішні органи посуваються, погано працює кишківник, ниє поперек, ріже живіт, ти майже не можеш розігнутися. Коротше, нічого приємного.
А якщо вашій партнерці не пощастить, то крім болючих місячних, вона ще й відчуватиме свою овуляцію. Що, до речі, теж не фонтан.
Найцікавіше, що такі болючі місячні – це не зовсім норма. Але не завжди вдається знайти причину і пофіксити це. Бо, по-перше, все ще існують лікарі, які все лікують вагітністю і родами. По-друге, жіночі скарги не завжди сприймають серйозно і просто можуть виписати “щось від нервів”. По-третє, знайти причину болю може бути дорого та довго – не кожна людина має стільки часу та грошей.
Коли я почала приймати антидепресанти, то мій цикл став майже безболісним. Виявлється, є такий спосіб лікування – призначати невелику дозу антидепресантів. Та не всі лікарі таке практикують. Тепер ви знаєте про цей спосіб, дівчата, і можете запитати про нього в своєї гінекологині на наступному прийомі.
- Секс і місячні – не взаємовиключні поняття. Зрозуміло, що в перші дні буває взагалі не до пенетративного сексу: і так все болить, а в тебе ще й членом тикають. Але пізніше це можливо. Якщо ваша партнерка добре себе почуває, ви не втрачаєте свідомість від крові, то чому б і ні?
Важливо! Обов’язково використовуйте презерватив та багато лубриканту. Можливо, вам здаватиметься, що вагіна достатньо зволожена, але кров та інші виділення – це не змазка.
Буває, що після сексу, особливо якщо в дівчини був оргазм, кількість виділень трохи збільшується. Це не страшно: скорочення пришвидшили вихід крові, яка рухалась в трошки повільнішому темпі. - До речі, якщо ваша кохана користується чашею, яка збирає усі виділення в себе, то можна і оральним сексом займатися. Якісний куні з оргазмом зніме або сильно зменшить менструальний біль.
Що ж, основне я написала. Насправді це все робити не складно: та як же ці речі полегшують життя нам, дівчатам! І ніхто не забороняє вам, хлопці, почати дбати про свою партнерку, навіть якщо до того ви нічого подібного не робили.
Місячні – це нормальний фізіологічний процес. Та якщо порахувати, то 60 днів в році ми через них почуваємось не дуже. За все життя таких днів набігає на плюс-мінус 10 років**. Це дохріна, якщо чесно. І як круто, що ви, хлопці, вибираєте потурбуватись про нас. Тим більше, що тепер знаєте, як це робити екологічно.
* Менструальну чашу на початку циклу треба прокип’ятити: для безпечного використання. Після циклу теж бажано зробити таку ж процедуру.
** Посиланн на статтю.