--2711

4 Квітня, 2023

вечорниці

Сходити ввечері в англомовний театр у Києві: побороти страх сцени, підтягнути англійську

“Вечір” розповідатиме про варіанти якісного проведення вечорів в Україні і підказуватиме місця й події, які урізноманітнять дозвілля й саморозвиток. Починаємо з ProEnglish Theatre – єдиного англомовного театру в Україні. 

Вечорами у підвалі будинку №3 на вулиці Сім’ї Бродських збираються люди подивитися вистави англійською, попрактикуватись у ній та отримати акторські навички.

ProEnglish Theatre заснував Алекс Боровенський у 2018 році на базі англомовного театрального гуртка. 

“Коли ми починали, думали, що нашою публікою стануть ті, хто любить англійську мову і ті, хто любить театр. Але до нас стали ходити театрали, які знають англійську”, – згадує режисер.

-2708

Зрідка бувають іноземці, але після пабу або замість пабу

Алекс Боровенський

Засновник і режисер театру

У вечір нашої розмови на сцені театру йшла моновистава The Book of Sirens. Режисер створив її навесні 2022 року, коли ProEnglish Theatre став сховищем для людей і тварин від російських обстрілів. Вона розповідає про страхи й надії людей, у життя яких прийшла війна.

Під час моновистави акторка Анабель Рамірес читає монологи англійською, які Алекс взяв з творів “Крадійка книжок” Маркуса Зузака та “Ми забуття, яке настане” колумбійця Ектора Абад Фасіолінсе.

Глядачі сиділи на підлозі, як в часи, коли театр був сховищем. З колонок звучала сирена повітряної тривоги, як реквізит акторка використовувала банки з консервами зі “стратегічного запасу”. Хоч в центрі сюжету – події Другої світової війни, після вистави глядачі скажуть, що дивились і подумки проживали недавні події нападу Росії на Україну.

Режисер розповідає, що до вторгнення у театрі грали вистави за п’єсами ірландця Мартіна Мак-Дони (режисер “Залягти на дно в Брюґґе”), британця Гарольда Пінтера (лавреат Нобелівської премії з літератури, 2005), переосмислювали Вільяма Шекспіра тощо.

Зараз це вистави, які відбивають сьогодення. Book of Sirens розповідає про переживання людини під час війни. Вистава Love at Times торкається теми ЛГБТ-військових в силах оборони України. Серія сценічних читань War.Ukraine.Texts присвячена рефлексіям на тему війни. А комедійна постановка English Songs as Poetry покликана дати дефіцитні нині позитивні емоції глядачам.

Вартість квитків – ₴300-350.

За задумом Алекса, ProEnglish Theatre працює у форматі English only – за порогом театру вистави, репетиції й обговорення спектаклів – тільки англійською. Так тут прагнуть допомогти глядачам покращити своє знання іноземної й дати розмовну практику.

“Під час вторгнення виявилось, що наше англофільське спрямування дає нам можливість доносити інформацію про війну світу. Так у 2022 році трансляції наших вистав в онлайні дивились 5000-6000 людей від США до Японії”, – каже режисер.

Зараз по вечорах у театрі відновили англомовні курси акторської і кіноакторської майстерності, програми з розвитку сценічного мовлення, курси акторської майстерності для підлітків. Ціни курсів варіюються від ₴2000 за 3 заняття до ₴4800 за 8 занять.

  • Знаєте цікаві місця і проєкти для проведення вечірнього часу? Пишіть нам на vechir@abo.media
Артем Кузьменчук

Артем Кузьменчук

головред «Вечора»

читати наступне