--23216

31 Жовтня, 2023

корисне

Чим більше сплю, тим далі від депресії. Як тривалість сну стосується депресивних станів — дослідження

«Людям не спиться, бо їм погано на душі чи їм погано, бо вони не сплять нормально?», — вчені стверджують, що нарешті знайшли відповідь на це питання. 

Згідно з останнім дослідженням London’s Global University, регулярний недосип (якщо спите менше, ніж п’ять годин на добу) може призвести до появи депресії, пише The Guardian.

Зв’язок між поганим сном і психологічними розладами був добре відомий, але не до кінця було ясно, яка з проблем з’являється першою. 

Тепер вчені знайшли докази того, що регулярний недосип може передувати розвитку симптомів депресії. 

В межах Англійського довготривалого дослідження старіння (English Longitudinal Study of Ageing, ELSA) дослідники вивчили дані про здоров’я 7 146 людей.

Дослідження показало, що 35% депресивних станів піддослідних мали спадковий характер. У 40% різниця у тривалості сну була спричинена генетичними особливостями людей.

Вчені помітили, що у людей, які генетично були схильні до нетривалого сну (менш як п’ять годин на добу), частіше розвивались симптоми депресії протягом 4-12 років. 

Натомість люди, які генетично мали схильність до депресій менше страждали від проблем зі сном. 

В середньому учасники дослідження спали близько семи годин на добу. Люди, як спали п’ять годин або менше, мали у 2,5 рази більше шансів на розвиток симптомів депресії. 

«Раджу віддавати перевагу сну та уникати прокрастинації. Генетики мають прислів’я: «гени заряджають рушницю, а середовище тисне на гачок». Ви можете бути генетично схильні до чогось, але у вашій владі вжити заходів, щоб зменшити свої ризики», — каже головна авторка дослідження, науковиця Одеса Гамільтон (Odessa Hamilton). 

Вам також може бути цікаво:

  • Про що думаєш перед сном, так і спиш: вчені пояснили зв’язок думок надвечір з якістю відпочинку вночі
  • Менше спите, щоб доробити роботу? Робите гірше і собі, і роботі: як це працює і що показує дослідження
  • «Я маю проблеми зі сном»: яка українська книга допомагає Олені Зеленській це виправити
Артем Кузьменчук

Артем Кузьменчук

головред «Вечора»

читати наступне