--14192

20 Липня, 2023

вечірнє місто

Вечірній одяг для дому, прогулянки і свят: як мати стильний вигляд, радить Майя Тульчинська

Вечірній одяг — це завжди класичні костюми і довгі сукні? Так, якщо вас запросили на урочистий прийом і попередили про дрес-код. 

А який одяг ми носимо ввечері кожного дня, чи є окрема “вечірня мода”, і чому багато людей зараз виходять гуляти в піжамах? 

“Вечір” вирішив розібратись у цьому разом з модною блогеркою Майєю Тульчинською. Ми гуляли вечірнім центром Львова, фотографували стильних людей і обговорювали, які фасони і тренди зараз актуальні.

Мода вечірній одяг Львів Майя Тульчинська-14187

Майя Тульчинська

модна блогерка

Стильні люди вечірнього Львова — які вони?

Стиль людини складається з безлічі деталей. Важливий не тільки одяг, а й зачіска, аксесуари, навіть хода. Те, як людина почувається в одязі.

Я намагалася обирати таких людей, які вдягнені відповідно до тенденцій, вони так само могли б гуляти в Мілані чи в Парижі. Вони дуже різні, але всі стежать за тим, що актуально зараз.

Майже на всіх —зручне спортивне взуття, зручний одяг, часто трикотаж. Сукні-комбінації чи спідниці-комбінації — вони зараз дуже модні і пасують до різних стилів.

Мода вечірній одяг Львів Майя Тульчинська-14183
Мода вечірній одяг Львів Майя Тульчинська-14181
Мода вечірній одяг Львів Майя Тульчинська-14179

Речі лежать гарно, не затісні.

Наприклад, дівчина в білому капелюсі — у неї складне вбрання, видно, що заморочилась, старалась, підбирала. І образ вийшов дуже органічний, і видно було, що їй самій подобається.

Ось цим стильні люди відрізняються: вони перебувають в гармонії з тим, що на себе вдягнули.

І це прекрасно.

Одяг для вечора: загальні тенденції

Взагалі, мода дуже демократизувалася. Стала зручнішою, більш людяною, якоюсь більш дружною до жінки в усьому світі і у нас зокрема. Це дуже тішить.

Жінки вдягають в люди те, в чому їм було раніше комфортно і що вони люблять носити вдома, де вони почуваються вільними.

Це одна з ознак емансипації. Коли жінка почувається захищено і вільно, вона може собі дозволити носити на вихід те, що раніше було тільки для дому. 

Так ми почали одягати на вулицю штани на гумці, спортивний одяг, худі. Та що там — ще 100 років тому футболки були виключно чоловічою натільною білизною. А зараз абсолютно звична для всіх повсякденна річ.

 Отак і з іншими речами, які зараз здаються не дуже доречними на вулиці. Наприклад, костюми, які схожі на піжами — будуарна мода ще до часу карантину набирала обертів і продовжує бути актуальною.

Нам таке може здаватись дивним, але насправді це повторюється не вперше.

Ще у XVII столітті столітті халати, які носили вдома шляхетні пані, раптом перетворилися на придворні сукні.

Чи мода періоду Ампір, коли вільні, світлі сорочки, які жінки носили під сукнями, раптом стали самостійним вбранням.Чи модні зараз сукні-комбінації, які ще 40 років тому теж були спідньою білизною. 

Також треба зауважити, що одяг, який на межі домашнього і вихідного, часто вільного крою, може навіть трохи мішкуватий, нічого не обтягує. Нема підкресленої сексуальної об’єктивації. 

Ще помітила і дуже радію, що жінки у нас, здається, остаточно злізли з підборів. Навіть святкове взуття часто бачу на низькому ходу. Підбори тепер стали чимось досить рідкісним.

А я пам’ятаю той час, коли все було навпаки — у Львові вдень, а тим паче ввечері було майже неможливо зустріти жінку, яка б не була на підборах. Як вони вишивали в них по цій бруківці — це щось неймовірне.

І тут бачимо, як залежимо від суспільних стереотипів. Здавалось, що так і має бути, якщо ти жінка — каблуки обов’язкові. На низькому ходу — то вже старенька чи хвора…

Зараз ніхто вже з себе так не знущається, і це прекрасно. Жінки більше не зобов’язані демонструвати фігуру, підкреслювати талію, постійно ходити на підборах. І ця можливість вибору — чергове досягнення фемінізму. 

Ось невеликий перелік українських брендів, які шиють зручний і стильний одяг для вечірніх прогулянок: GEPUR, Must Have, Nataly Bloom, Zosya Yanishewvska.

Вечірній одяг “на вихід”: кому і для яких випадків треба

Консервативні дрес-коди давно послабились, зараз більшості чоловіків навіть звичайний костюм з краваткою не дуже потрібен. Мовчу вже про фрак, таксидо — їх навіть ті, хто живе за дрес-кодом, рідко одягають, що вже казати про пересічних людей.

Так само і жінки — навіть на урочисті прийоми можуть спокійно приходити не у сукні в підлогу, а в коктейльній чи взагалі в брючному костюмі.

Напевно, зараз єдина подія, для якої звичайній людині варто мати комплект класично вечірнього одягу, це весілля. І то — коли наголошують, що є дрес-код і треба бути одягненим саме так.

Особисто я проти того, щоб тримати про запас якийсь одяг саме для особливих подій. Ви можете набрати чи скинути вагу, мода зміниться, вбрання перестане подобатись — життя непередбачуване, тож обирайте святкове вбрання в той момент, коли для нього з’явиться нагода.

Раніше ще можна було якось особливи і вишукано одягнутись до театру. Та тепер це не обов’язково, а іноді навіть недоречно.

Я люблю оперу, до повномасштабного вторгнення багато їздила в Європу на концерти. У Відні, Лондоні, Парижі, Барселоні люди приходять до театру після роботи, а туристи – після екскурсій. У Берлінській опері я була єдиною людиною, яка прийшла на виставу в сукні. 

Коли я кудись іду ввечері, навіть просто на каву чи концерт, то підходжу до вибору одягу трохи серйозніше, аніж на щодень. Зачіску роблю, макіяж. Я хочу створити собі хоч трошки свята, нагадати, що жива. Розумію, що дуже виряджатись зараз недоречно — не тільки через війну, у всьому світі це стає не актуальним. 

Звісно, коли у Ковент-Гарден чи Ла Скала урочиста прем’єра, то відвідувачі вдягаються більш вишукано. Але на просту виставу серед тижня ніхто не шукає особливого одягу. 

Люди обирають багатофункціональні речі, в яких можна вранці сидіти на роботі, а ввечері щось мінімально на собі змінити, щоб піти в оперу. Додати прикрасу, взяти меншу сумочку, але залишитись у тій самій сукні чи блузі та штанах.

Серед українських брендів з таким завданням гарно впорався GUNYA, їхні вишиванки та прикраси доречно виглядатимуть як на щодень, так і в театрі. Динамічний ритм життя, особливо в людей у великих містах, не залишає часу на переодягання у спеціальний вечірній одяг. 

Мода вечірній одяг Львів Майя Тульчинська-14180
Мода вечірній одяг Львів Майя Тульчинська-14176

Одяг для вечора вдома

Для комфортного вечора вдома також є багато одягу, який все ж залишиться домашнім, попри всю демократичність моди.

Наприклад, піжами українського бренду “Мама в піжамі” точно не для прогулянок. Межа між “в цій можна гуляти” “в цій сиди вдома” дуже тонка, мені важко її чітко означити.

Напевно, це принти — якісь лисички, совенятка, котики. Для дому мило, на вулицю вже не підійде. 

А от коли на костюмі нейтральний принт, він пошитий з льону, шовку, бавовни, мусліну, велюру, то спокійно можна як вдома бути, так і на каву виходити.

Наприклад, у бренду Anabel Arto є такі “піжами на межі” — вони легко трансформуються з домашніх у вечірні, бо в комплекті мають накладне пір’я.

Зачіпаєш на манжети такі пухнасті стрічки — і все, ти модна штучка! Знімаєш — і спокійно займаєшся домашніми справами. 

Фото: Марія Шевців

Вам може бути цікаво: поради стилістки, як скласти капсульний гардероб на літо.

Тетяна Павліченко

Тетяна Павліченко

Редакторка

читати наступне