--31010

28 Грудня, 2023

вечорниці

Ви ще не полюбили український стендап? Короткий гід від топ-коміків, з чого почати і кого дивитися

Що таке український стендап, які коміки топ, які теж класні, але ще не настільки популярні, який стендап дивитись і з чого почати.

«Дуууже дивуюсь, коли зустрічаю людей, які вперше на стендапі. Життя так насичене подіями, які заслуговують бути висміяними. І це круто почути свіжий гострий жарт — знати, як тема відгукується людям», — каже комік Слава Бу.

Якщо ви ще не полюбили український стендап або не знайшли своїх коміків, «Вечір» зробив короткий гайд, який заведе у світ стендапу і пояснить, чому він такий популярний зараз.

До речі, тут Вечір проаналізував, які українські стендапи найбільше дивилися у 2023 році на YouTube. І ні, тут не тільки Тимошенко і Ліпко 🙂

Що таке стендап

Стендап — мінімалістичний, простий і чесний жанр, в якому немає нічого зайвого, розповідає засновник Підпільного стендапу Свят Загайкевич

«Він чи не найпершим підлаштувався під реалії війни. Комік виходить на сцену і ділиться своїми переживаннями, баченням проблем навколо. І це працює для людей як розрядка, знімає напругу. Логічно, коли у суспільстві відбувається така трагедія як війна, розцвітає комедія — люди хочуть і їм треба розкручуватись.

Гумор допомагає виживати і тримати кукуху на плаву.

Що вирізняє український стендап

Український стендап відрізняє свобода волі. В українців свобода — як релігія. І поєднання такого вільного жанру і нашого менталітету добре працює

Свят Загайкевич

засновник Підпільного стендапу

Варто піти на стендап українською, щоб зрозуміти, як ми проживаємо досвід війни. Це ж 2023 рік, всі такі сучасні і прогресивні, платимо айфоном у метро і тут вилазить цей тиранозавр, йобана росія з війною. Це на голову не налазить».

«Український стендап популярний зараз, бо гумор допомагає нам легше пройти кризові ситуації. Це відомий психологічний механізм, коли треба зняти напругу, щоб жити далі, рухатись, щось робити, — додає комікеса Ганна Кочегура.

Відмінність українських артистів — ми схильні до чорного гумору. У нас життя таке: те, що для західного коміка буде чорним гумором, у нас буденність

Ганна Кочегура

комікеса

— Класно, коли у виступі є і гумор і цікава думка. Люблю абсурдні жарти: історія починається, ти чекаєш певного фіналу, а він зовсім інший, неочікуваний! Наче й обманули, і це смішно, гумор працює».

З чого почати дивитися стендап

Універсального способу немає, тож обирайте до смаку поради, які дають Свят Загайкевич, Ганна Кочегура та Слава Бу.

Підіть на концерт з кількома коміками

Два вам не сподобаються, а два дуже зайдуть, каже Кочегура.

Якщо йдете на стендап вперше, то приходьте на великий (!) концерт з відточеними, найкращим матеріалом, радить засновник Підпільного стендапу Свят Загайкевич: «Де виступає, скажімо, п’ять коміків. І топи, і молоді артисти, які вже гідні виступати на великій сцені. Так побачите кілька комедіантів, зрозумієте, як працює цей жанр. Можливо, одразу зустрінете свого улюбленця».

Якщо не знаєте ні коміків, ні клубів, орієнтуйтесь на формати стендапу

Так радить Ганна Кочегура: «Наприклад, на «відкритий мікрофон» приходять новачки або коміки, які хочуть перевірити жарти. Це завжди лотерея — може бути смішно і ні».

Сходіть на «розгони»

Це коли кілька коміків сидять і спілкуються між собою, пояснює Загайкевич. Так побачите, як коміки взаємодіють: «Далі вже можна ходити на якість екзотичні штуки на кшталт імпровізацій, як «Королі крінжу».

Підіть на сольники: до них коміки краще готуються

Так радить Слава Бу: «До сольників коміки краще готуються, бо це для них надважливо, придумують цілісну історію виступу, шукають хорошу локацію. Збірні концерти — теж добре, але там інша історія. Сьогодні один паб, завтра інший, сьогодні Київ, завтра Одеса. Ставлення більш простіше».

Для сольника комік обов’язково викладеться на максимум

Слава Бу

комік

Український стендап: кого дивитися

Ганна Кочегура: «Топів знають всі — Антон Тимошенко, Сергій Ліпко, Вася Байдак (люблю абсурдрний гумор), Настя Зухвала. З менш відомих подобаються Катерина Федорко, Дмитро Тютюн, Фелікс Редька».

Свят Загайкевич: «Подобається Сергій Ліпко — людина, яка отримує бойовий досвід у ЗСУ, а потім розповідає армійські історії. У нього виходить поєднувати стендап і армію, це топ контент. Якщо ще не були, то сходіть на топів Василя Байдака, Антона Тимошенка, Настю Зухвалу, Ганну Кучегуру.

У Олександра Качури, одного з «Королів крінжу», унікальний, ні на що не схожий стиль. Якщо побачите анонс виступу Нікіти Трандафілова, то йдіть. Прикольні молоді коміки Джейхун Сафаров, Катя Федоркова, Ігор Нерівний.

Дуже люблю Сергія Чиркова — потужний комедіант.

У Антона Стенюка своєрідний стиль — комусь зайде, комусь ні. Власне, як і мій стиль.

Не пропускайте сольні виступи резидентів Підпільного. Коміків в Україні зараз багато, дуже. Гарантую, що у нас кращі з кращих відібрані».

Слава Бу: «Мені імпонує, як виступає Денис Корабльов — йому 41 рік і він відверто розповідає про плюси дорослішання, зрілості.

Класний комік Ден Дума, у нього багато цікавих думок.

Джейхун Сафаров — азербайджанець, але у нього українська краща за мою і він має самобутню манеру виступу. Він відрізняється.

Харків’янин Богдан Письменко виступає і водночас грається, бавиться на сцені. Подобається Катя Накоп’юк — її виступ важко знайти, але вона відкрита, смішна дівчина».

Підсумуємо список. Ось український стендап, який радять коміки Ганна Кочегура, Свят Загайкевич та Слава Бу:

  • Сергій Ліпко
  • Антон Тимошенко
  • Вася Байдак
  • Настя Зухвала
  • Ганна Кочегура
  • Свят Загайкевич
  • Слава Бу
  • Сергій Чирков
  • Катерина Федоркова
  • Дмитро Тютюн
  • Фелікс Редька
  • Олександр Качура
  • Антон Стенюк
  • Нікіта Трандафілов
  • Джейхун Сафаров
  • Ігор Нерівний
  • Антон Стенюк
  • Денис Корабльов
  • Ден Дума
  • Богдан Письменко
  • Катя Накоп‘юк
Ірина Андрейців

Ірина Андрейців

шеф-редакторка “Вечора”

читати наступне