--27945

8 Грудня, 2023

вечорниці

Стендап-амбасадор «Вечора», засновник Підпільного Свят Загайкевич радить стендапи грудня у Києві

Свят Загайкевич — 34 роки, киянин, український стендап-комік. Засновник і керівник клубу «Підпільний Стендап», який у 2022 році посів перше місце у категорії «стендап» у списку україномовних каналів на YouTube.

Займається стендапом 11 років, у 2010-х організовував концерти коміків у квартирах й гаражах на 20-30 глядачів. Вхід коштував кілька десятків гривень, що вважалось нормальним заробітком.

Зараз його клуб «Підпільний Стендап» має власну резиденцію в районі «Золотих воріт», сольники коміків клубу збирають сотні глядачів і і сотні тисяч переглядів на YouTube.

А ще Свят Загайкевич якось розповів Стівену Фраю «абсолютно мерзенний» анекдот про стоматологів і отримав у відповідь… усмішку британця і мерзенний жарт у відповідь.

«Вечір» попросив коміка розповісти про найближчі стендапи, куди він сам хотів би сходити, та цінність комедії у військовий час.

Ми довго йшли до популярності українського стендапу

Не було такого, щоб хуяк — і українські коміки стали потужні.

«Підпільному» вже 9 років, я займаюсь стендапом 11 років, Василь Байдак 10 років. Результат очікуваний: наш стендап мав вистрілити, якщо люди ним стільки років займались.

По-друге, після повномасштабного вторгнення українці нарешті відмовились від російської херні типу шоу «Что было дальше?», різних Сабурових.

Люди перестали це дивитись і стендап українською отримав більше уваги.

Підпільний Стендап. Свят Загайкевич чоловік дивисть вдаль актор

А ще стендап — мінімалістичний, простий і чесний жанр, в якому немає нічого зайвого. Він чи не найпершим підлаштувався під реалії війни.

Комік виходить на сцену і ділиться своїми переживаннями, баченням проблем навколо. І це працює для людей як розрядка, знімає напругу.

Логічно, коли у суспільстві відбувається така трагедія як війна, розцвітає комедія — люди хочуть і їм треба розкручуватись.

Гумор допомагає виживати і тримати кукуху на плаву.

Підпільний Стендап. Свят Загайкевич

У «Підпільного» 20% заробітків з виступів йдуть на ЗСУ. З багатьох сольників взагалі всі 100% грошей йдуть на оборону країни.

Думаю, для воїнів важливо, щоб після війни вони повернулись у здорове суспільство. А якщо у суспільстві не будуть сміятись і розважатись, то з часом таке суспільство не буде здоровим.

Релігія українців — свобода

Український стендап відрізняє свобода волі. В українців свобода — як релігія. І поєднання такого вільного жанру і нашого менталітету добре працює.

Підпільний Стендап. Свят Загайкевич

Варто піти на стендап українською, щоб зрозуміти, як ми проживаємо досвід війни.

Це ж 2023 рік, всі такі сучасні і прогресивні, платимо айфоном у метро і тут вилазить цей тиранозавр, йобана росія з війною. Це на голову не налазить.

Ввечері сходіть «Бульваром стендапу» в Києві

Моє вечірнє місце сили — район «Золотих воріт», Ярвал, Львівська площа.

Підпільний Стендап. Свят Загайкевич пара у вишиванках хлопець і дівчина у вишиванках

Мій батько скульптор і працював у Будинку художника. Мама працювала в Інституті математики на Театральній. Тож зараз гуляю батьківськими стежками — там мене найчастіше можна зустріти.

Люблю кримськотатарську кухню у «Мусафір» — це прямо дуже гарно. Ходжу на в’єтнамську кухню у «Хань» на Олеся Гончара.

Люблю «ProRock» на Чикаленка: класний рок-паб, у якого все вийшло. Дуже прикольний «Talkies» і «БарменДиктат». Рідко буваю, але люблю ці місця.

Підпільний Стендап. Свят Загайкевич бармен

Прикольно, що у нас в Києві з’явився «Бульвар стендапу».

Зверху на Золотоворітський стоїть наш «Підпільний». Якщо піти по Прорізній трохи нижче, то потрапите у Comedy Room у DoskaBar. Ще нижче, біля Хрещатика — «Бочка PUB» і «Бродячий стендап».

Раджу пройти по цьому «бульвару», порівняти різні стедап-двіжухи.
Під час вечірнього виступу мені важливо, щоб все було професійно. Щоб заклад був зручний, людей класно обслуговували, люди були налаштовані на обслуговування. Це умова класного вечора.

Підпільний Стендап. актори на сцені

Коли люди прийшли на кальян, замовили собі ігристого вина кілька пляшок, делікатеси різні, кричать і напиндючені — мовляв, давай комік, розважай нас, ні, ні, я таке вже не підписуюсь, це пройдений етап.

Підпільний Стендап. Свят Загайкевич чоловік в окулярах

Ввечері я ніколи не сплю. Сплю вночі або зранку, але не ввечері.

7 вечірніх стендап-виступів, які радить Свят Загайкевич

Сольний стендап-концерт Антона Сеніна

Афіша виступпу Антона Сеніна

Що: сольний виступ Антона Сеніна – українського коміка, відомого як ведучого Бла Бла Подскасту. Антон також є учасником проєктів «Підпільного Стендапу».
Де: Київ, Underground Standup Club, вул. Золотоворітська, 15
Коли: 09 грудня (сб) 18:30
Ціна: від ₴450

В цю саму дату Сергій Степанисько матиме сольний стендап-концерт в Підвалі Культури. Це складний вибір, коли два класних коміка роблять сольники в один день

Сольник Сергія Степаниська «Persona grata»

Сергій Степанисько

Що: сольний концерт коміка і магістра української філології Сергія Степаниська, жарти програми битимуть по сучасному стану речей, жлобах і малоросах. Сергій поділиться спостереженнями з Європи, відрефлексує минуле та спробує зазирнути у майбутнє.
Де: Київ, Підвал Культури, вул. Гончара, 30а
Коли: 9 грудня (сб), 19:00
Ціна: від ₴300

Імпровізаційне шоу «Королі крінжу»

Королі крінжу

Що: Імпровізаційне дійство від проєкту «Підпільний Стендап». Система така: глядачі загадали — коміки зіграли.
Де: Київ, Underground Standup Club, вул. Золотоворітська, 15
Коли: 12 грудня (чт), 18:30
Ціна: від ₴250
Хто: Майстерністю смішно імпровізувати цього вечора похизуються Свят Загайкевич, В’ячеслав Ніконоров, Альбіна Тітова, Антон Стенюк.

Це дуже раджу, це для тих, кому вже стендап приївся. Дуже смішна і потужна імпровізація, де ніколи не повторюються жарти

Наступне таке імпровізаційне шоу буде:

Королі крінжу

Коли: 29 грудня (пт), 19:00
Хто: Тут будуть В Свят Загайкевич, В’ячеслав Ніконоров, Олександр Качура, Антон Стенюк.
Де: Київ, Культурний центр Арт-Братислава, вул. Олександра Архипенка, буд. 5
Ціна: від ₴200

Виступ Ганни Кочегури «Мова ворожнечі»

Що: «Мова ворожнечі» — новий сольний концерт Ганни Кочегури. Якби інстаграм міг, він би обов’язково заблокував цей контент. Будуть жарти про наше сьогодення, життя під час війни, і як ми всі з цим справляємось.
Де: Київ, Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6
Коли: 15 грудня (пт) 19:00
Ціна: від ₴250 (100% буде віддано на ЗСУ)

Це великий сольний концерт Ганни Кочегури, котра до цього їздила туром Україною. Тут ви побачите її сольну програму в довершеному вигляді. Це великий концерт і зйомка для YouTube

Підпільний Стендап Київ. Ігор Нерівний «Рівень накруту»

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу igor-nerivnyj.jpg

Що: сольний виступ коміка Ігоря Нерівного, ліберала, подкастера.
Де: Київ, Underground stand up club
Коли: 23 грудня (сб) 18:30
Ціна: від ₴250

Раджу, чудовий комік, смішні жарти, гарна лампова атмосфера, як посиденьки з другом на кухні. Сольні концерти резидентів Підпільного пропускати не раджу

Новорічний Підпільний Стендап XL

Що: «Підпільний Стендап» запрошує на новорічний концерт, де виступатимуть коміки Свят Загайкевич, Василь Байдак, Антон Тимошенко, Ганна Кочегура, Олександр Качура.
Де: Київ, МЦКМ “Жовтневий палац”
Коли: 28 грудня (чт), 19:00
Ціна: від ₴300

Великий новорічний концерт в Жовтневому, дійсно найкращі коміки України на одній сцені, пропускати не варто! Також буде жива музика

Поради щодо вечорів стендапу від Свята Загайкевича

Якщо йдете на стендап вперше, то приходьте на великий (!) концерт з відточеними, найкращим матеріалом.

Де виступає, скажімо, п’ять коміків. І топи, і молоді артисти, які вже гідні виступати на великій сцені.

Так побачите кілька комедіантів, зрозумієте, як працює цей жанр. Можливо, одразу зустрінете свого улюбленця.

Підпільний Стендап. Свят Загайкевич

На другому етапі сходіть на якість «розгони». Це коли кілька коміків сидять і спілкуються між собою. Побачите, як коміки взаємодіють.

Далі вже можна ходити на якість екзотичні штуки на кшталт імпровізацій, як «Королі крінжу».

Не пропускайте сольні виступи резидентів «Підпільного». Коміків в Україні зараз багато, дуже. Гарантую, що у нас кращі з кращих відібрані.

Подобається Сергій Ліпко — людина, яка отримує бойовий досвід у ЗСУ, а потім розповідає армійські історії. У нього виходить поєднувати стендап і армію, це топ контент.

Якщо ще не були, то сходіть на топів Василя Байдака, Антона Тимошенка, Настю Зухвалу, Ганну Кучегуру.

Підпільний Стендап. Свят Загайкевич виступ в Києві, артист на сцені

У Олександра Качури, одного з «Королів крінжу», унікальний, ні на що не схожий стиль. Якщо побачите анонс виступу Нікіти Трандафілова, то йдіть. Прикольні молоді коміки Джейхун Сафаров, Катя Федоркова, Ігор Нерівний.

Дуже люблю Сергія Чиркова — потужний комедіант. У Антона Стенюка своєрідний стиль — комусь зайде, комусь ні. Власне, як і мій стиль.

Вам також може бути цікаво:

Артем Кузьменчук

Артем Кузьменчук

головред «Вечора»

читати наступне