--4592

21 Квітня, 2023

корисне

Як знімати себе серед сакур та магнолій увечері, щоб виходило гарно: поради фотографки

Час цвітіння дерев та весняних квітів є також і часом, коли так хочеться зафіксувати хоч частинку краси і сфотографуватись серед цвіту.

Та як передати ту атмосферу, коли промені вечірнього сонця легко підсвічують квіти, і воно все таке чудове? Бо стаєш, натхненний красою, клацаєш раз-другий-третій, а воно то затемне, то тіні якісь вилізли, то кольори зовсім інакші… 

Не треба розчаровуватись, видаляти профіль в інстаграмі чи бігти по новіший телефон. Як фотографувати себе у квітах ввечері, щоб точно вийшли гарні світлини, розповідає фотографка Мелісса Жаботинська.

Як краще стати:

1. Стійте обличчям до сонця/джерел світла.

Так, світитиме в очі, тому або вдягайте окуляри, або фотографуйтесь, коли настають golden hours. Це час, коли природне освітлення максимально сприятливе: при заході сонця, або дуже зранку.

Зараз це 6:30-8 ранку та 18-20 ввечері. Тоді світло м’яке, тепле і не сліпить очі.

2.  Зйомка в перші хвилини після заходу сонця.

Їх ще називають blue hours, але по суті це хвилин 15-20 після заходу. М’яке, але не яскраве зображення.

3. Залазьте просто у квіти, але не ламайте гілки!

Чим більше буде квітів довкола вас, тим одноріднішим буде фон. Ну і забагато квітів не буває. Спробуйте також використовувати квіти як інструменти композиції.

4. Якщо фотографуєтесь не біля дерева, то обирайте нейтральний однотонний фон та квітку, що гармоніюватиме (чи дуже контрастуватиме) з загальним образом.

Тут вже можна попозувати і скористатись штативом чи коліжанкою/другом.

Найпростіші ідеї для поз – портретна класика. Підгляньте у музеях, галереях, або Тік-Токах фотографів. Зараз доступні та красиві нарциси, які точно цікавіші, ніж тюльпани.

Технічні поради:

1. За можливості фотографуйте себе не на фронтальну камеру.

Так, це нагадуватиме селфі з 2010-х, але якість зображення та можливості його редагування будуть точно кращими.

2. Не накладайте фільтри в інсті – скористайтесь VSCO, snapseed, Lightroom.

Додайте трохи теплої температури, злегка фіолетового тону, особливо біля сакур. Можна підтягнути різкість, але не більше, як на 7-8 одиниць.

А ще скористатись режимом HDR, так небо буде теж мати колір. І, будь ласка, не викидайте з фото жовті та помаранчеві тони – вони є не лише на шкірі обличчя, але й у кожному іншому кольорі, тож ви просто спотворите тони своєї світлини. Ну хіба то такий творчий погляд.

3. Пам’ятайте, що камера смартфонів – ширококутний об‘єктив (і портретні режими теж), тож на межах фото будуть виникати деформації.

Якщо не хочете мати розтягнуту маківку чи підборіддя, тримайте себе в центрі кадру. Або близько до нього.

4. Порада, яку ви не просили. Сходіть на фотосет.

Нині стільки людей, готових зробити вам класні світлини! Підтримайте локальних мистців чи тих, хто допомагає військовим. Вам радість, іншим – користь.

Тетяна Павліченко

Тетяна Павліченко

Редакторка

читати наступне