2 Червня, 2023
життєстиль
Ґейтс читає до ранку, а Цукерберг говорить з дітьми: вечірні ритуали п’ятьох знаменитостей
Автор: Артем Кузьменчук
Вечори відомих людей розкривають їхню сутність не гірше за публічну діяльність і досягнення. Стів Джобс під час вечірніх прогулянок шукав нові ідеї.
Білл Ґейтс може засидітись до ранку за книжкою, а Мішель Обама не засинає без поцілунку чоловіка. Редакція “Вечора” розповідає про вечори п’яти відомих людей і поділилась найцікавішими знахідками в їхніх інтерв’ю та біографіях.
Засиджується за читанням до ранку
Білл Гейтс
67-річний бізнесмен і філантроп Білл Ґейтс відомий своєю пристрастю до читання.
В одному з інтерв’ю Forbes його батько Білл Гейтс-старший згадує, що синові навіть довелося заборонити сідати за обідній стіл з книгою, щоб він міг нормально поїсти.
Сьогодні Білл Ґейтс читає так само багато і ділиться своїми враженнями у блозі Gates Notes.
У 2021 році він радив читати роман Кадзуо Ішіґуро “Клара і Сонце” про майбутнє співжиття людей і роботів (у 2021 році “Видавництво Старого Лева” видало цю книгу українською).
А у 2022 році він зачитувався книгами про історію гурту U2, техніку гри в теніс і біографією Авраама Лінкольна.
“Я зачарований постаттю Лінкольна, це гарна рольова модель у неспокійні часи”, — пише він у блозі.
Але найцікавіше те, що Ґейтс має звичку читати саме ввечері.
У 1990 році в інтерв’ю The Seattle Times він розповів, що щовечора виділяє одну годину для читання.
Читає швидко, іноді робить паузи, що прислухатись до власних думок від прочитаного. Він назвав це “частиною засинання”.
Втім, якщо книга дуже цікава, план заснути з тріском провалюється.
У 2019 році Ґейтс розповів, що якось взяв у руки роман The Rosie Project про вченого-генетика, який шукає способи порозуміння з жінками і… не зміг відірватись від нього до третьої ранку.
А ще творець Microsoft миє посуд вечорами. За його словами на Reddit AMA у 2014 році, миття посуду ввечері допомагає розвантажити мозок і сконцентруватися.
Проводить час із доньками
Марк Цукерберг
В інтерв’ю Марк Цукерберг згадує, що в юності багато його вечорів пройшли у режимі “хакерських запоїв”. Він міг годинами просиджувати за комп’ютером до пізньої ночі.
Картина вечорів Цукерберга кардинально змінилася з появою сім’ї і народженням доньок. У 2022 році у подкасті Лекса Фрідмана Марк розповів, що має обов’язковий вечірній ритуал goodnight things.
Це вечірня розмова з доньками Максим та Августою. Марк розпитує дітей про їхні очікування від майбутнього, яким вони його бачать і що чекають.
Обов’язково питає, чи допомогли вони комусь за день — можливо, допомогли накрити на стіл або зробили щось корисне для однокласників у школі.
“Я намагаюсь передати дітям те, що вважаю справді важливим”, — каже Цукерберг.
Обов’язково вечеряв з родиною і шукав ідеї під час вечірніх прогулянок
Стів Джобс
Творець Apple Стів Джобс був відомим непростим характером. Його біограф Уолтер Айзексон стверджує, що він міг відгородитись від людей і подій, які вважав такими, що відволікають його від головного.
“Він міг проводити робочі зустрічі з людьми, ніби дивлячись крізь них, ігнорувати листи на електронну пошту. Він обирав кілька речей, які вважав дійсно важливими і зосереджувався тільки на них”, — розповідає біограф.
За словами Айзексона, Джобс уникав вечірок, вечорів зі знаменитостями чи вишуканих гастрономічних вечорів у ресторанах, хоча мав всі можливості для цього і відкриті двері.
Натомість йому було важливо провести вечерю з сім’єю вдома.
Після вечері міг засидітись за розмовою чи розмірковуваннями за великим дерев’яним столом на кухні у будинку в Пало-Альто у Каліфорнії.
Ще одна особливість вечорів Джобса — його пристрасть до денних та вечірніх прогулянок. Він був переконаний, що ходіння заряджає мозок енергією, сприяє творчому мисленню.
Він запрошував колег на піші наради і, кажуть, що навіть нинішня штаб-квартира Apple Park у Купертіно спроєктована як зручне і безпечне місце для ходіння, роздумів і розмов.
Не засинає без вечірнього поцілунку чоловіка
Мішель Обама
У 2012 році у кількох інтерв’ю (People, Huffington Post) Мішель Обама поділилась розпорядком дня і вечірніми звичками. Виявилось, що колишня перша леді США прокидається рано, близько 4:30, щоб встигнути потренуватися й насолодитися часом для себе до пробудження дітей.
Через такий ранній підйом Мішель лягає спати раніше за всіх у сім’ї.
Перед сном у сім’ї є ритуал, коли діти приходять до мами і бажають їй гарних снів. Це робить і Барак Обама. Мішель розповіла, що щовечора він цілує її перед сном та вони коротко обговорюють події і переживання дня. В інтерв’ю колишня перші леді називає це “вкладанням”.
Ще один важливий момент для Мішель Обами — вигул собаки ввечері. В інтерв’ю вона називає це можливістю побути наодинці із собою.
Лягає спати близько 03:00 ночі і спить лише шість годин
Ілон Маск
У різних подкастах і інтерв’ю Ілон Маск каже, що веде досить нічний спосіб життя і лягає пізно.
У 2022 році у подкасті для Full Send він розповів, що зазвичай йде спати о 03.00 і спить близько шести годин, до 09.00. Коли прокидається, найперше починає перевіряти новини в телефоні по своїм проєктам.
В інших інтерв’ю винахідник розповідає, що експериментував з тривалістю сну, щоб більше встигати.
І виявив, що тривалість сну менше шести годин погано впливає на продуктивність.
У 2022 ж році новоспечений власник Twitter поділився у соцмережі рекомендаціями для якісного сну.
Щоб швидко заснути і добре виспатись, Маск порадив підняти узголів’я на 5 см та не їсти за три години до сну.
В інших інтерв’ю Ілон розповідає, що читає перед сном, щоб очистити голову для гарного сну та знайти натхнення для наступного дня.
Серед його улюблених книжок “Володар кілець”, “Автостопом по Галактиці” та біографія Альберта Ейнштейна.
Ось, може вас зацікавить цим вечором
Ось про що ми пишемо в інших рубриках
«Чехи думали, що ми їмо одне сало!»: як рестораторки з Кіровоградщини готують українські страви в Чехії
Як провести вечір у Хмельницькому? 7 порад від засновниці медіа «Лінза» Каті Вовк
«Це вам не естрада»: музкритик Філ Пухарєв написав книгу. Ось топ-5 статей, щоб відчути його стиль
«Плануємо секс і це так круто!»: чи можна підвищити лібідо — пояснює сексологиня