--6406

7 Травня, 2023

вечорниці

Казка наніч для дорослих: добірка легких книг з вечірнім настроєм

Пам’ятаєте, в дитинстві ввечері батьки читали або розповідали нам казки?

Це були історії, в яких герої могли потрапляти в халепи, зазнавати нещасть або втрачати щось важливе, але ми знали, що врешті все буде добре.

Зізнаюся, цього відчуття бракує у дорослому житті.

“Вечір” разом з видавництвом Vivat зібрали книжки, які сміливо можуть стати казками для дорослих – подарують пригоди, примусять затамувати подих і переживати, але ви знатимете, що все закінчиться добре. Спробуємо обійтися без спойлерів.

Романтичні книги-6311

Завтра, завтра, завтра

Ґабріель Зевін

Починаємо з крутої новинки від Ґабріель Зевін. Це історія про комп’ютерні ігри і людей, які їх створюють.

Можна подумати, що все їхнє життя це цілодобові ігри, віртуальне життя, шалені статки, неймовірний успіх. Але все не так просто, адже слава і гроші можуть змінювати людей.

“Завтра, завтра, завтра” – це трохи сумна казка про двох лос-анжелеських розумах, які разом творять нові світи.

Сем і Сейді познайомилися в лікарні, коли були дітьми, стали близькими, але через непорозуміння та дитячу образу припинили спілкування.

Та за кілька років, одного грудневого вечора, випадково перетнулися у метро.

Сейді дає Сему диск зі своєю відеогрою, хлопець проходить її та пропонує доречні покращення.

Дівчина в цей час переживає розрив стосунків і думає – чому б і ні?

Друзі відновлюють спілкування і створюють популярну гру “Ічіґо”, відкривають власну компанію і ще до закінчення коледжу стають багатіями.

Перед ними – доросле життя зі спокусами, амбіціями і “Нечесними іграми”. Чи вдасться їм зберегти дружбу?

Ця багатошарова історія одразу після виходу стала бестселером The New York Times, книжкою року №1 за версією Amazon.com, переможцем премії Goodreads Choice за художню літературу.

Романтичні книги-6309

Навіки Токіо та Мрії про Токіо

Еміко Джин

Напевно, кожна дівчинка бодай раз в житті уявляла, що вона не просто київська чи львівська школярка, а спадкоємиця знатного роду, просто про це ніхто не здогадується.

Героїня дилогії “Навіки Токіо” та “Мрії про Токіо” Еміко Джин, дівчина на ім’я Ідзумі Танака, або ж просто Іззі, мешкала в невеликому каліфорнійському містечку і навіть уявити не могла, що є справжньою принцесою.

Виявляється, її батько – спадковий принц Японії.

Іззі вирушає на батьківщину, щоб нарешті з ним познайомитися і опиняється в реальній казці.

Вишукані сукні та діадеми, а ще – спрагла до скандалів преса, що ходитиме за нею назирці, похмурий охоронець, без якого і кроку не ступиш, необхідність дотримуватися тисячолітніх традицій.

Проте дівчина має власні переконання та світогляд, які не завжди співпадають з етикетом.

Бути феміністкою? Носити штани замість вишуканих суконь? Завести собі безпородного пса? Почати зустрічатися з хлопцем, який ну зовсім не підходить на роль супутника принцеси? Легко.

Це дотепна і цікава історія про нелегку долю японської принцеси, вибір між протоколом і власним серцем і те, що буває тоді, коли казки стають реальними.

Романтичні книги-6308

Гіпотеза кохання

Алі Гейзелвуд

Тік-ток сенсація, бестселер, казка в стилі СТЕМ про те, як непросто дівчині, навіть розумній, пробитися в науковому світі, про те, що завжди буде хтось, хто сприйматиме твої досягнення через призму того, з ким ти зустрічаєшся.

І про те, що науковці теж люди, які дружать, переживають і навіть закохуються.

Головна героїня, Олівія, мріє не про романтику, а про науку.

Але її подруга наполягає, що вона має знайти хлопця. Щоб та нарешті відчепилася, Олівія вдає, що вже знайшла пару і цілує першого ліпшого колегу.

Ним виявляється професор Адам Карлсен. Проблема в тому, що він різкий, неприємний, “скабка в дупі”, але, як на зло, симпатичний.

З якогось дива він погоджується підіграти дівчині. Олівія і Адам домовляються вдавати закоханих – обом це певний час вигідно, аж допоки експеримент не виходить з-під контролю.

“Гіпотеза кохання” – історія про стосунки: легко написана, з яскравими кінематографічними героями, зрозумілими сюжетними ходами і позитивним настроєм.

Але не поспішайте вішати на цю книжку ярлик звичайного любовного роману.

Романтичні книги-6310

Знайти країну амазонок

Наталія Довгопол

В дитинстві, підлітковому віці і іноді навіть у дорослому житті ми часто мріємо, що колись знайдемо місце, де нас прийматимуть такими, якими ми є.

Місце, де нас підтримуватимуть, де ми знайдемо однодумців та людей, які поділяють наші цінності.

Про ось такий пошук книжка “Знайти країну амазонок” від Наталії Довгопол.

Княжна Катря Замковецька – начитана, розумна, але самотня і нещаслива. Вона живе разом з батьком і той не надто балує дочку увагою, більше того, одного дня програє в карти.

Княжні не залишається нічого іншого, як тікати. Але куди?

“Іди за Чумацьким шляхом, каже легенда, він приведе тебе до чарівної країни амазонок” – про це Катря колись вичитала в одній з книжок.

І вона вирішує дістатися туди, чого б їй це не вартувало. Вона давно мріє стати однією з амазонок, і ось цей шанс.

Випадкові супутники, які невипадкові, переломні зустрічі, непрості рішення – це справжнє road movie.

І може якраз оцей шлях важливіший за те, куди герої дістануться наприкінці історії?

Романтичні книги-6306

Рік у Провансі

Пітер Мейл

Мандрівкою є й історія, яку розповідає у книжці “Рік у Провансі” Пітер Мейл.

У головного героя є дружина, дві великі собаки, стале життя, сувора британська погода і мрія пожити у Провансі.

Він зважується зробити крок від мрії до реальності, пакує свої речі і переїздить з галасливого великого міста в мальовниче село на півдні Франції, у старовинний будинок.

Прованс – це окремий всесвіт. Особливий стиль життя, інша кухня, дивакуватий діалект та унікальна манера спілкування провансальців.

Сусіди весь час цікавляться, допомагають, розважають, плутають і не перестають дивувати британську родину.

Зараз ми мало подорожуємо, тож це можливість поринути зовсім в іншу атмосферу і перейнятися тими часами, коли нас міг реально непокоїти сезон дощів чи неврожай винограду.

Романтичні книги-6386

Що знає вітер?

Емі Гармон

Не знаю, як ви, я в дитинстві любила ірландські казки – мене вабила ця естетика, ці дивні персонажі, дивовижні історії. “Що знає вітер?” Емі Гармон – це ірландська казка для дорослих. У ній щемка історія, несподівані зустрічі і подорожі у часі.

Енн Ґаллагер виросла на розповідях свого дідуся про Ірландію.

Після його смерті вона вирушає на батьківщину покійного, щоб розвіяти прах над озером біля маєтку.

Енн потрапляє в грозу, і якась таємнича сила відкидає її на вісімдесят років назад – в Ірландію 1921 року, де якраз триває громадянська війна. Непоганий поворот, правда ж?

Самотужки Енн не справитися з реальністю, яка на неї звалилася і якби не доктор Томас Сміт – не зрозуміло, що би з нею сталося.

Разом вони долучаються до боротьби за незалежність Ірландії. Ну і принагідно доводиться боротися і за почуття, які між ними спалахують.

Отака от ірландська казка на новий лад, в якій безліч моментів, які розчулюють і дарують справжню чисту радість.

Довженко Марина

читати наступне