7 Травня, 2023
вечорниці
Театри Дніпра: 5 акторів, на чиї вистави варто йти вечорами
Автор: Юліанна Кокошко
Уявіть: раптом ввечері ви опинилися у Дніпрі і вам хочеться піти до театру.
Дивитися навмання абищо – не надто вдала ідея.
Якщо вже купувати квитки та витрачати час, то заради добрих вражень.
Дніпровська журналістка Юліанна Кокошко роками пише про місцеву культуру. Для “Вечора” вона підготувала добірку найцікавіших вистав. У них задіяні улюбленці дніпровської публіки. Майже всі ці актори знімалися у телешоу, серіалах або кінофільмах.
Театр одного актора: Михайло Мельник
Цей актор не знімався у кіно або телепроєктах та ніколи не виїжджав на гастролі за межі рідного міста – це його принципова позиція.
Народний артист України Михайло Мельник у 1989 році створив єдиний в Україні Театр одного актора “Крик”.
У ньому артист одночасно є режисером, сценаристом, сценографом, художником, музичним редактором, гримером, костюмером – всім.
“Крик” із перших днів був суто українськомовним – тоді, коли ще наша країна ще не отримала незалежність, а Дніпропетровськ був майже стовідсотково російськомовним містом.
Гроші на перше обладнання артист збирав, сидячи з сопілками на Хрещатику.
Зараз усі спектаклі “Крику” проходять із аншлагами, а квитки необхідно купувати за місяць-півтора.
Наразі актор орендує приміщення у дніпровському Будинку архітектора. В його фойє – картини батька актора, Василя Мельника.
Він малював їх без рук, бо втратив їх під час Другої Світової війни.
За більш ніж 30 років на сцені театру “Крик” глядачі побачили декілька десятків спектаклів. Серед прем’єр останніх років, які продовжують йти й сьогодні, відвідайте музично-поетичну виставу “Сонце в очах твоїх…”, під час якої артист тісно спілкується з глядачами.
А також спектаклі “Непізнані” та «Дикий” за новелами Стефана Цвейга.
Вони про кохання – щире, непередбачуване, трагічне.
Вершиною свого репертуару Мельник вважає виставу “Гріх” за творами Михайла Коцюбинського.
Саме за неї у 2007 році він отримав Національну премію імені Тараса Шевченка. Він досі – єдиний актор у Дніпрі, хто її удостоївся.
Одна з особливостей “Крику” – після вистави артист завжди спілкується з публікою, а не йде за лаштунки.
Від стриптизерки до правдолюбки: Анджеліка Ніколаєва
Навіть після глибоких драматичних ролей у театрі багато хто продовжує її сприймати як учасницю популярного телешоу або «ту, що зіграла у фільмі з Притулою».
Але Анжеліка Ніколаєва продовжує доводити, що може значно більше – принаймні на сцені.
До проєкту телеканалу СТБ «Танцюють всі-5» 18-річна Анжеліка Ніколаєва потрапила, коли була студенткою Дніпропетровського театрально-мистецького коледжу.
Увійшла до першої десятки найкращих танцюристів, а після «вильоту» з телешоу продовжила йти до своєї мрії – стати актрисою.
У 2014-му Анжеліку прийняли до трупи Дніпровського театру драми та комедії (тоді ще – театру імені Горького).
Незабаром вона вийшла заміж, народила доньку. Аж раптом – повідомлення у соцмережах від одного з кастинг-директорів.
Невідома дама наполегливо запрошувала Анжеліку Ніколаєву на одну з головних ролей стриптизерки Дани в українській романтичній комедії “Секс і нічого особистого”.
Актриса довго відмовлялася – навіть партнерство з Сергієм Притулою її не вабило.
В неї були маленька дитина, коханий чоловік, улюблений театр та відсутність бажання грати жінку, яка танцює напівголою біля жердини.
Але врешті кастинг-директорка таки перемогла.
У 2018 році картина вийшла на екрани – після ролі стриптизерки з чистою душею Анжеліка прокинулася відомою.
Її почали кликати на зйомки – здебільшого це були серіали. Але вона знов відмовлялася та чекала на щось особливе.
Зараз її можна побачити у виставах «Барбер-шоу”, “Всупереч”, “Лісова пісня”.
Але якщо ви забажаєте насолоджуватися грою Анжеліки Ніколаєвої близько трьох годин поспіль, йдіть на драму “Кассандра” за п’єсою Лесі Українки. У неї там головна роль.
Слідчий та контрабасист: Ігор Титов
Вже більше 20 років працює у Дніпропетровському українському молодіжному театрі заслужений артист України Ігор Титов.
Він зіграв більш ніж 30 головних ролей.
До повномасштабного вторгнення Ігор Титов знімався в українських серіалах: «Дівчата», «Без тебе», «Беззахисне серце», «Щуролов», «Серце матері», «Одна на двох», «За три дні до кохання», «Пес-3», «Жіночий лікар».
Але поки що його ролі у кіно здебільшого не такі цікаві та глибокі, як на сцені.
Часто у телепроєктах Титова обирали на ролі когось накшталт серйозних та стриманих слідчих. Та він може більше.
У молодіжному театру ви можете побачити Титова у «Котик Солоденький, або Легкого життя ніхто не обіцяв», «Три ідеальні подружжя (Анатомія зради)», «Примадонни» (тут він блискуче зіграв жіночу роль), «Одруження», «Мафія. Мокра справа», «Гравці», «Мертві душі», а також у нещодавній прем’єрі «Далі Після (Smellsliketeenspirit).
Цікавою є моновистава «Контрабас» за п’єсою Патріка Зюскінда. Ця відверта історія про болючу людську самотність у виконанні Титова вразить.
Співак, блогер та кулінар: Самвел Адамян
Він був суперфіналістом у «МайстерШеф» на СТБ дев’ять років тому, але публіка досі добре пам’ятає про це та зустрічає його оваціями.
Самвел Адамян – не лише тенор, а й кулінар, блогер. На його каналі Saveliy Ad на YouTube – більш ніж півмільйона підписників.
З приготуванням качиної грудки Самвел справляється анітрохи не гірше, ніж з партіями Тоні у «Містері Іксі», Фалька у «Летючій миші».
Якщо хочете не тільки насолодитися його співом, а й посміятися, приходьте на мюзикл «Сорочинський ярмарок». Тут він і Гриць, і піп-розпусник Афанасій Іванович.
Самвел 16 років хлопець став самостійним: працював вантажником, робив ремонти в квартирах, готував обіди для сільської тракторної бригади.
Якось приніс додому платівки, які знайшов на смітнику. Увімкнувши магнітофон, юнак підспівував видатним тенорам. І згодом вирішив стати оперним співаком. Вивчився на це і потрапив до Дніпропетровського театру опери та балету. Тут він працює вже понад десять років.
“Волоцюга” Ярослав Безкоровайний
Зовнішність «подарувала» Ярославу Безкоровайному багато бешкетників та пияк, яких йому довелося зіграти у кіно.
Найбільш цікавими вийшли його ролі у «Червоний», «Шляхетні волоцюги», «Крути 1918», «Донбас», «Я працюю на цвинтарі», а також у серіалі «Спіймати Кайдаша».
Уже більше десяти років Ярослав грає на сцені Дніпропетровського національного українського музично-драматичного театру імені Шевченка.
Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну актор вивіз сім’ю на рідну Тернопільщину, а сам пішов служити у ТРО. Тільки наприкінці квітня 2023-го повернувся до Дніпра та свого театру.
Наразі Ярослава можна побачити у багатьох виставах. Серед них – «Сватання на Гончарівці», «Хто кому Рабинович?», «Скрипаль на даху».
Сміливо можете йти на будь-яку – задоволення гарантовано.
Відклавши зброю, артист знову змушує глядачів сміятися та сумувати завдяки його таланту. А ще активно займається волонтерством та допомагає українській армії.
Ось, може вас зацікавить цим вечором
Ось про що ми пишемо в інших рубриках
Вечір Каберне Совіньйону: 5 вин України з винограду, якого кличуть «червоним королем»
Маски зірвані: Klavdia Petrivna відкрила обличчя і на перший сольник зібрала два «Палаци Спорту»
«Залежні від мистецтва, як інші залежать від їжі й сну»: творчі вечори художниць сестер Фельдман
«Бачать» вухами та зимують у холодильниках: як проводять вечори українські кажани
«Залежні від мистецтва, як інші залежать від їжі й сну»: творчі вечори художниць сестер Фельдман