24 Квітня, 2023
вечорниці
Книжки-засинайки: 5 книжок на ніч для малюків
Автор: Гордієнко Тетяна
Вечірній час – магічний час казок та історій, які супроводжують дітей у чарівний світ снів. Не всім дається легко ця подорож. Деякі малюки не люблять спати самі, а хтось боїться темряви, а ще хтось – ніяк не може заспокоїтися і поринути у сон. Разом із національною книжковою платформою Yakaboo “Вечір” рекомендує п’ять найкращих книжок для маленьких “совенят”.
Про що мріють листочки
Оксана Драчковська, Христина Лукащук
Батьки, які читають історії на ніч – це не просто голоси, які промовляють слова з книжки. Читаючи разом можна створити неповторний момент близькості. “Про що мріють листочки” — це зворушлива інтерактивна книжка для маленьких читачів з ілюстраціями Оксани Драчковської, які в 2021 році увійшли до списку фіналістів Болонської виставки ілюстраторів. На малюків чекає знайомство із паном Листочком та його побратимами, які вирушають у далеку подорож восени. У книжці можна домалювати щось, а ще – вигадати подальші пригоди котрогось із героїв. І сон прийде як сніг, що вкриває ковдрочкою малих мандрівників!
Матусині казки на добраніч
Анна Казаліс
“Спи, мій маленький зайчику, моє ведмежатко, моя чудова білочка!” – пестливо вмовляють матусі своїх дітлахів. А що як розповісти їм про те, як зайчики, ведмедики та білочки живуть у чарівному лісі, які неймовірні пригоди переживають протягом дня, щоб солодко заснути у маминих обіймах? кожна лісова матуся має свою книжечку добрих казок, то чому б і вам не мати своєї, особливої, теплої збірочки? У цій книжці зібрано чимало веселих, дотепних, чарівних історій про лісових звірят, із якими трапляються неймовірні пригоди в найсолодший час перед сном. Разом із персонажами книжки малюки навчаться спокійно засинати.
Ану спи, овечко!
Керрі Лін Сперров
Буває так, що сон не йде. Можна кілька разів попити теплого молока, відчинити й зачинити вікно, лягти на правий бік, на лівий, перевернути подушку – не спиться й все! Тоді дехто кличе на допомогу нескінченних баранців, яких поки порахуєш, то й заснеш. Але не у історії про хлопчика Данкена. Рахуючи білосніжних овечок, що перестрибують через його ліжко, він натрапляє на дуже хитру й бешкетну овечку, яка знай придумує то те, то се, тільки б не стрибати: то їй пити захотілося, то в туалет закортіло, то шкарпетки не ті… Ця потішна історія порадує як маленьких, так і дорослих читачів, а неповторні ілюстрації додадуть особливого настрою вашому спільному читанню.
Кролик, який хотів заснути
Карл-Йоган Форссен Ерлін
Ефективність цієї книжки, кажуть, дивовижна! Недарма ж вона стала бестселером кількох відомих американських видань: New York Times, Publishers Weekly і USA Today. У чому ж її суперсила? Виявляється, казка про милого кролика ґрунтується на ряді перевірених психологічних технік для розслаблення! Тобто це не просто історія, а комплекс “засинальних” вправ. Кожне слово в ній книжці продумане і розташоване в такій послідовності, щоб допомогти дитині підготуватися до сну. Уявіть, ця книжка є вже у двох мільйонах родин, де її читають малюкам на 46 мовах! А тепер ця казка прийшла на допомогу і українським батькам!
Сни для канапи
Настя Музиченко
У дитячого складного засинання бувають цілком конкретні причини. Наприклад, малюк ніяк не може прийняти думку про сон окремо від батьків, у іншій кімнаті. Психологи радять не тиснути на дитину, а спробувати перетворити все на гру. Батьки Мирося, головного персонажа книжки, так і зробили. Для того, щоб лагідно “відселити” малюка з великого сімейного ліжка на нову симпатичну канапу. Спочатку вона просто собі таємничо стоїть, на ній ніхто не спить. Потім одного дня уся родина вирушає у магазин, але купує не звичні продукти, а постіль і подушки. Виявляється, це для щасливчика, який спатиме на чарівній канапі, яка сама обирає сни, які будуть снитися. Мирось, звісно не може втриматися від цікавості і йде спати на канапу – як же добре там спиться!
Ось, може вас зацікавить цим вечором
Ось про що ми пишемо в інших рубриках
«Чехи думали, що ми їмо одне сало!»: як рестораторки з Кіровоградщини готують українські страви в Чехії
Як провести вечір у Хмельницькому? 7 порад від засновниці медіа «Лінза» Каті Вовк
«Це вам не естрада»: музкритик Філ Пухарєв написав книгу. Ось топ-5 статей, щоб відчути його стиль
«Плануємо секс і це так круто!»: чи можна підвищити лібідо — пояснює сексологиня