--21265

18 Жовтня, 2023

вечорниці

«Екзорцист»? «Астрал»? Ха! Ось горори, які точно налякають українців: добірка фільмів, яких поки не існує

Автор: Кромф Ігор

31 жовтня у світі святкують Гелловін – свято пов’язане з жахами та кошмарами. Ідеальним кіно для цього вечора є горор чи хоча б трилер. 

Ми вирішили не робити підбірку таких фільмів, а попросили нашого кінокритика Ігоря Кромфа придумати, як класичні сюжети горорів могли б існувати в українських реаліях.

ШІ нагенерував кадри, як ці фільми могли б виглядати. 

«Смак крові» 

Піджанр: біогорор
Локація: Чернігівщина
Роки: початок 2000-х
На що приблизно схоже: «Щелепи», «Анаконда», «Птахи». 

Група дослідників з НДІ кролівництва їду у відрядження в Житомирську область. Там невідомий хижак знищує поголів’я кролів.

Місцеві розповідають історії про містичну кровопивицю – чупакабру. Науковці ставляться до байок іронічно-поблажливо і думають, що в місцевих лісах розвелось багато тхорів.

Так триває до першої повні… 

«Поліський упир»

Піджанр: Трилер з елементами горору
Локація: Житомирщина та Запоріжчина
Роки: кінець 1980-х та 1990-ті. 
На що схоже: «Бивень», «Мис страху», «Маніяк».

Фільм заснований на реальних подіях, який розповідає про найкривавішого і найжорсткішого маніяка незалежної України – Анатолія Онопрієнка. 

Кіно починається історією дитинства Онопрієнка, коли його рідні здали в дитбудинок. Проходить через все його сумбурне життя, розповідаючи про хвору манію месії, через яку він убивав.

 Завершується сценою суду, коли особисто президент Кучма просив Раду Європи дозволити зробити виняток у мораторії на смертну кару. 

«Культ хмизу»

Піджанр: Постгорор
Локації: Карпати
Роки: Наш час
На що схоже: «Сонцестояння», «Відьма»

Компанія київських студентів, які цікавляться езотерикою та розширенням свідомості, їдуть відпочивати у глухе місце Карпатських гір. Тут вони вживають ЛСД та займаються нерозбірливим сексом.

Раптом студенти знайомиться з Михаєм – чоловіком, що живе в хуторі на іншому березі озера. Михай розповідає про старовинний карпатський культ вогнепоклонників і запрошує компанію на містерію. Важко не здогадатись, хто є хмизом у цьому культі ватри…

«Товариство плямистого Лева»

Піджанр: слешер, триллер
Локації: Львів та околиці
Роки: 1930-ті 
На що схоже: «Хостел» 

Фільм розповідає про таємну секту «Товариство плямистого Лева», яка складається з владних у Львові людей – комерсантів, жандармів, чиновників.

Вони полюють на групу молодих письменників та письменниць з гурту «Леопольд», яких відловлюють, роблять об’єктами своїх збочень та убивають.

Один з членів «Леопольду» законспірований агент ОУН, саме він має покласти край «Товариству плямистого Лева». 

«Діти гірничих відкриттів»

Піджанр: Містичний горор
Локації: Донеччина
Роки: 2010-ті
На що схоже: «Інші», «Історія примари». 

Група археологів приїжджає в Донецьку область для розкопок черняхівської культури. До їхнього табору періодично приходять підлітки, які слідкують за їх роботою та розповідають про особливості цього краю.

Археологи раді такій дружбі, допоки не знайомлять з матір’ю одного з підлітків. Жінка стверджує, що її син з компанією друзів загинув дивною смертю на початку 1990-х… 

Кромф Ігор

Кромф Ігор

читати наступне