--21286

18 Жовтня, 2023

під ковдрою

Надто збуджені і схвильовані: як ініціювати перший секс і не облажатись

Автор: Пані М.

В моєму житті тих перших сексів була тьма. Було це на першому побаченні, на третьому (ніби так «правильно»), через кілька місяців стосунків і взагалі без побачення навіть.

І мені по-всякому було окей – звичайно, після того, як я розібралася зі своєю цінністю як людини, жінки і партнерки.

Бо у певний період для мене перший секс в нових стосунках був дуже важливим кроком. І якщо вже я його робила, то в голові грав ледь не марш Мендельсона.

З часом я почала ставитись до цього процесу простіше: так, це все ще важливий для мене етап, та тепер він не має для мене якось залізної прив’язки до часу.

перший секс в парі-21290

Тася Осадча

лікарка-психологиня, психотерапевтка, консультантка з питань сексуальності, членкиня Української спілки психотерапевтів

«Це правда, – погоджується зі мною Тася Осадча, лікарка-психологиня.

От абсолютно точно, що немає. Єдиний індикатор – це готовність обох партнерів.

З досвіду роботи як парна терапевтка можу сказати, що є пари, які дуже довго разом в хороших стосунках, і в них секс стався на першому побаченні або взагалі була зустріч лиш заради сексу.

А в інших випадках тривала підготовка не дала бажаного результату, бо там були завищені очікування. 

І ще один важливий пункт: щоб тема першого сексу не була неврозом в парі. Бо як показує практика, все одно піде щось не так. А люди з неврозом можуть відчувати це як проблему вселенського масштабу. І цим ще більше погіршуватимуть своє невротичне напруження».

Не поспішати – і все буде ок

Знаєте, колись у мене було просто розкішне перше побачення, ми обоє хотіли продовження.

Та в ті вихідні до мене несподівано приїхала подруга з сином. І якось трахатись в сусідній кімнаті мені здавалося не такою вже й хорошою ідеєю.

Тому ми почекали до наступного дня, я провела подругу, зустріла того хлопця – і чи не з порога почали цілуватись.

І все було чудово, кожен з нас був збуджений по-максимуму.

І у нас був в той вечір та ніч просто офігенний секс! Класний, чуттєвий, глибокий, довгий.

Потім ми ще бачилися кілька разів і розбіглися зовсім з інших причин. Та ту ніч я добре запам’ятала.

«Так, таке буває, коли люди надто нервують через перший секс, – пояснює Тася.

Навіть може закріпитися алгоритм: починається взаємодія, людина нервує, пеніс падає, людина нервує ще більше. Наступні рази знову відбувається те саме – і от, сексу в парі нема.

Тут допоможе лише робота зі спеціалістами, щоб знайти першопричину і змінити парадигму. Воно саме не пройде».

Що станеться, якщо надто швидко стрибнути в перший секс?

В принципі, нічого страшного. Та треба мати на увазі, що будь-яка тілесна взаємодія з сексом, обіймами, поцілунками призводить до того, що в нашому організмі виробляється прямо коктейль з гормонів. А він заважає тверезо дивитися на людину, з якою у вас секс.

І якщо б ви просто спілкувались, то швидше побачили якісь моменти, які для вас є критичними. А у фльорі та блюрі окситоцину купу всього просто не помічаєте. От потім і виникають питання: «Де була моя голова?»

«Оця вся романтична історія – це емоційна прелюдія, — пояснює фахівчиня. – Адже, окрім сексу, якщо ми плануємо з цією людиною спробувати довготривалі стосунки, мають метчитися і інші компоненти.

Тож ми ніби і не хочемо, та все одно закохуємось в людину, з якою би не хотіли мати довготривалих стосунків.

Звичайно, відкладання сексу не гарантує потрапляння в подібні стосунки. Але ми ж можемо себе спробувати убезпечити, правильно?

Хочеться обіймів а шукаєш секс

Мій досвід дуже різний – і в певний момент життя саме я робила цей вибір: чи займатися сексом просто зараз, навіть без побачення, почекати кілька годин, чи відкласти його на кілька тижнів.

Мені все подобалось – і якщо ви дієте по-різному чи так само як я, це окей. Головне, щоб це був ваш ритм і ваш вибір.

«Мені видається, що варто звірити, що двоє мають на увазі, коли говорять про перший секс, – розповідає Тася.

Бо для когось пошвидше зайнятися сексом – це означає звірити, чи ми підходимо один одному. А для іншої людини – в силу попереднього досвіду чи травм – це означатиме несерйозність можливих стосунків. Якщо ви знаєте це про себе, обговоріть такі моменти». 

Та в моєму житті був період, коли обійми та якусь тілесну взаємодію я отримувала лише в сексі – і аж вила від цього! Бо це означало, що мені не дають того, що життєво важливе.

«Люди дуже часто плутають близькість емоційну, потребу в тілесній близькості і потребу в сексі, – пояснює психотерапевтка.

Через цю плутанину людина може шукати швидкі сексуальні контакти, хоча насправді вона потребує іншого. І якщо це несвідома підміна, людина може ранитись, травмуватись і навіть відчувати себе згвалтованою –  незалежно від статі, до речі. Навіть якщо сама ініціювала цей секс.

В людини може бути якийсь травматичний досвід, в якому емоційна близькість є занадто небезпечною, страшною і загрозливою».

Що обов’язково варто зробити перед першим сексом з новим партнером?

  1. Дбайте про свою безпеку! Користуйтеся презервативами, латексними серветками – для орального сексу. Або розумійте на всі сто відсотків, що ризики за своє здоров’я несете саме ви.
  2. В ідеалі здайте разом аналізи. Як мінімум на 7 поширених інфекцій (такі набори пропонує буквально кожна лабораторія), на гепатити, на ВІЛ і на сифіліс. Ми з чоловіком на початку стосунків так і зробили. Спершу він ходив зі мною до лікарки, а потім – я з ним. І це були дуже інтимні переживання, ми від того стали ще ближчими.
  3. Проговоріть, що для вас є секс на першому побаченні. Чи збігаються ваші очікування?
  4. Чи збігаються ваші бажання і потреби в сексі? Це може видаватися несуттєвим, та це важливий компонент стосунків. І з поганим сексом з часом важко миритись.
  5. Перший секс не завжди репрезентативний. Ви обоє переживаєте. От третій-п’ятий-десятий вже більше скаже, підходить вам таке чи ні. Тим більше, що зараз досить іграшок, щоб, наприклад, не залежати від нестиковок розміру чи ще якихось нюансів.
  6. І найважливіше: ви завжди можете зупинитись – на будь-якому етапі. Це правильно, не соромно і важливо. І ваш/а новий/нова партнер/партнерка теж має таке право.

Ось і все:)
Насолоджуйтесь!

Пані М.

Пані М.

засновниця анонімного ТГ-каналу “Ці блядські історії” про стосунки та секс

читати наступне