--16992

22 Серпня, 2023

вечорниці

Куди піти в театр: 4 прем’єри нового сезону у Києві, які радять режисери й актори

У серпні-вересні театри Києва відкривають новий сезон. Серед заявлених вистав – чимало прем’єр, які зацікавлять як завзятого театрала, так і глядача-аматора. 

«Вечір» попросив директорів, режисерів та акторів театрів порадити вистави, які обов’язково варто подивитися. 

«Безнадійні?» в Театрі «Маланка»

  • Коли: 29-30 серпня
  • Де: вул. Грушевського 1А
  • Квитки: 300 грн, придбати тут

Про що: вистава-сповідь, побудована на основі історії народу. Ви почуєте історії про батьків та дітей, чоловіка та жінку, народження та смерть, сни й дійсність, тяжку працю та вічну надію на краще.

Валерія Федоріщенко, режисерка: «Вистава змусить поринути в таїнство сповіді, пройти священний обряд разом із героями та зазирнути в темні закутки своєї душі. Кожен відчує на собі відбиток сповіді, а найголовніше, зможе бути почутим».

Оновлена премʼра «Море… Ніч… Свічки…» у Театрі на Лівому березі

  • Коли: 7, 10 вересня
  • Де: пр. Броварський, 25.
  • Квитки: 600 грн, придбати тут

Про що: роздуми про місце людини серед життєвих спокус. Творці визначають жанр вистави як «невигадане життя на Середземному морі». Перша премʼєра вистави відбулася 20 років тому, а тепер «Море… Ніч… Свічки…» повертається в новому прочитанні.

Ганна Бешкенадзе, піарниця: «20 років тому вистава викликала резонанс у глядачів, а критики відзначили її глибоку та психологічну постановку, де з глядачем говорять про головне без моралізаторства. Головних персонажів, Ноаха та Пніну, багато років грали Віталій Лінецький та Тетяна Круліковська, пізніше роль Ноаха також хграв Ахтем Сеітаблаєв. Роль Рити, що змінює життя головних героїв, свого часу грала Олеся Жураківська, яка зараз очолює Театр на лівому березі. Завдяки Олесі сьогодні вистава «Море… Ніч… Свічки…» отримала друге дихання, та через паузу в півтора роки оновленою повертається до репертуару театру».

«Довірливі розмови» в Малому театрі

Про що: мінімалістична вистава про пристрасть, ревнощі, любов, зраду, секс, екзистенцію та пошук Бога. Дія вистави відбувається не на сцені: глядачі переміщаються разом із акторами кімнатами історичної будівлі.

Лариса Шелоумова, акторка: «Для мене як для виконавиці головної ролі ця вистава стала випробуванням. Неможливо в обставинах «кіношного» крупного плану зіграти щось неправдиво, не прожити кожну сльозинку, коли глядач буквально чує ритм мого серцебиття. Це відповідальне акторське завдання! Ми часто жартували, що якщо у цій виставі хоч трішечки станеться театр, то вона не відбудеться».

«Кортес» у Театрі «Золоті ворота»

Про що: «майже епічна комедія» про важливість культурної самоідентифікації і прощання зі своїм колоніальним минулим. На глядачів чекає багато гумору та важливих морально-етичних тем про роль жінки, рівність і братерство та різницю між варварством і культурною експансією.

Маріанна Розстальна, директорка-художня керівниця: «Уявіть XV століття, в якому вже винайшли клітор і встигли зняти «Страх і огида в Лас-Вегасі». Саме в цей час іспанські мандрівники на чолі з генералом Ернаном Кортесом через жагу до слави та грошей вирушають в Мексику – «рятувати» ацтеків. Роблять вони це звичними для себе засобами: мародерством, вбивствами та руйнуваннями. Це, якщо коротко, сюжет нашої прем’єрної вистави «Кортес»

Очеретяна Марія

Очеретяна Марія

читати наступне

Ось про що ми пишемо в інших рубриках