--7200

11 Травня, 2023

життєстиль

Після роботи я йду на вечірню пробіжку містом: чому це корисно не тільки для тіла

Біг допомагає відновити психічне здоров’я, покращує якість сну та знижує ризик смерті, каже Центр громадського здоров’я МОЗ. Тому, зокрема, й створюють бігові клуби. Учасники збираються на вечірні заняття, прокладають маршрути та формують спільноту. 

В Україні організовують благодійні пробіжки, корисні для здоров’я та ефективні для збору донатів військовим.

Чому варто ходити на такі заняття навіть після важкого робочого дня? “Вечір” розпитав в організаторів та тренерів пробіжок у Києві. 

Charity Runs

Організатор: Євген Гайдай

біг ввечері-7186

капітан бігового клубу adidas Runners Kyiv, засновник благодійної ініціативи Kyiv Charity Runs

Євген Гайдай

Я активна людина, тому розумію, як спорт розвантажує голову та допомагає підтримувати фізичне та ментальне здоровʼя.

Враховуючи факт, що потреб в українських захисників було багато (особливо на початку повномасштабного вторгнення), я вирішив поєднати “корисне з приємним” – кликати людей на пробіжки, щоб покращити їхній емоційний та фізичний стан, а також зібрати добровільні донати для ЗСУ з кожної пробіжки. 

Як результат – майже за рік ми передали понад 600 000 гривень на потреби військових та волонтерів.

У середу ввечері ми виходимо на пробіжку Києвом. Спочатку зустрічаємось на зазначеній в анонсі локації, розминаємось, фотографуємось разом та біжимо приблизно 10-12 кілометрів.

Потім робимо заминку та йдемо вечеряти з компанією охочих.

Благодійні вечірні пробіжки в Києві

Більшість моїх друзів та знайомих віддає перевагу вечірнім пробіжкам, адже це чудовий спосіб розвантажитись після робочого дня й отримати дозу корисної втоми перед сном. А спати після пробіжки прекрасно – перевірено.

Під час пробіжки містом ми чекаємо на тих, хто відстав від групи, а також стараємось бігти в комфортному для всіх темпі.

В будь-якому випадку старт і фініш у нас в одному місці, тому можна повернутись до місця старту в разі чого.

Атмосфера завжди дружня і тепла. Я часто отримую фідбеки про те, що компанія комфортна та весела.

Зазвичай ми бігаємо з портативною колонкою, тому сумно не буває ніколи. А ще є різноманіття завдяки зміні маршрутів.

Для мене це мотивація та позитивні емоції, бо поєдную справу, яку люблю – біг, та справу, яка не повинна залишатись осторонь кожного в цей час – підтримка ЗСУ. 

Біговий клуб Tribe 10

Організатор: Рінат Серенко

біг ввечері-7180

бігун, бізнесмен, спеціаліст зі створення та підтримки бігових спільнот

Рінат Серенко

Час із сьомої по дев’яту вечора – найвдаліший для фізичних навантажень. А пробіжки – особлива терапія для тих, хто хоче підтримувати себе в формі.

Та й ввечері набагато менший ризик травмуватися, аніж уранці, коли тіло ще не розім’ялося.

Ми збираємося поблизу кав’ярні Bimbo о 18:45. Спочатку виходимо на руханку, а потім біжимо обраним маршрутом у центрі Києва.

Ми слухаємо музику і зупиняємося, щоб зробити спільну фотографію. Загалом долаємо 7-8 кілометрів.

Біг – чудовий спосіб не думати про буденні справи, відпочивати ментально і мати внутрішнє відчуття, що нормальне життя повернулося.

Окрім фізичної підготовки, ми ще й встановлюємо емоційний зв’язок з тим станом, який мали до повномасштабного вторгнення чи навіть до початку війни у 2014 році. 

Біговий клуб у Києві

Проте для таких заходів потрібно мати підґрунтя. Якщо до нас приходять люди, які раніше не бігали, ми розказуємо про наш маршрут – якщо учаснику важкувато, то домовляємося, що він може зупинитися на певному етапі.

Пізніше зустрічаємося на фініші та обговорюємо його відчуття. Деякі учасники виходили на один рівень зі всіма уже через декілька місяців. 

Пробіжки мають і заохочення. Нас підтримує Puma, тому маємо знижки в магазинах цього бренду.

Або ж робимо невеличкі челенджі на таких заходах у неділю, а переможці отримують безплатний сніданок від кав’ярні Bimbo. 

Наші учасники діляться, що стають здоровішими, відчувають себе сильнішими та долають стрес.

Часом біг дозволяє їм вирішити складні ситуації. А ще учасники знаходять однодумців та отримують підтримку від інших.

Хтось має труднощі з роботою чи сімейні проблеми – натомість спільні тренування додають упевненості та допомагають людині відчути, що вона цінна.

Біговий клуб Run21 

Тренери: Марі Карачина та Дмитро Харченко

біг ввечері-7182

дипломований фахівець у  сфері фізичної культури, готує любителів до марафонів з 2014 року, засновник Першої української школи природного бігу

Дмитро Харченко

Вечірні тренування особливо підходять людям, які працюють впродовж дня. Це зручний для них час та гарна нагода вибігати погані емоції, які могли накопичитися до занять. 

Зазвичай тренування складаються з 3 етапів.

Спочатку ми розминаємося – робимо розтяжку та пробігаємо мінімальну дистанцію в низькому темпі, щоб підготувати тіло до роботи.

Далі кожен працює індивідуально – наприклад, робить комплекс вправ для покращення техніки бігу, сили та витривалості.

Завершуємо все заминкою, щоб організм заспокоївся після тренування. Бігаємо містом, на стадіоні чи в парку.

Працездатність деяких людей справді краща не вранці, коли організм ще не прокинувся, а приблизно з 13-14 години. Тому й тренування переноситься на вечір – так воно може бути набагато ефективнішим.

До участі в біговому клубі потрібно підготуватися. Варто чергувати ходьбу з бігом – долати 10-15 тисяч кроків, а наступного дня бігти впродовж 15-20 хвилин.

Через місяць організм адаптується, а людина зможе приєднатися до наших тренувань.  

Біговий клуб у Києві

Учасники зазвичай налаштовані позитивно – відчувають драйв, ейфорію, а погані емоції чи сумніви змиваються. Як правило, бігуни після тренувань оптимістично бачать майбутнє.

Один з наших учасників був у складній ситуації – мав проблеми на роботі, надлишкову вагу – а потім потрапив у біговий клуб.

Він поспілкувався з іншими людьми, простежив, як покращується його стан після тренувань, і вирішив зареєструватися на марафон.

За пів року підготовки йому вдалося схуднути, стати витривалішим і почати цінувати життя по-іншому – й усе налагодилося на роботі та в сімейному житті.

Таких випадків багато – коли ходиш на тренування, то й звички змінюються на кращі.

Вам також може бути корисно:

  • Вечірня йога для початківців: чим корисна та як робити
  • Як швидко заснути: техніка розслаблення і правила на щодень
  • Що їсти ввечері, щоб швидше заснути і краще почуватись

Валерія Шебела

читати наступне