--15917

8 Серпня, 2023

вечорниці

Три історії творчості, волонтерства та бізнесу, які закохують у місто: прем’єра докфільму «Харків.Тихий центр»

У Києві відбудеться прем’єра фільму «Харків.Тихий центр» від медіа «Вечір» за участі команди та героїв стрічки. Запрошуємо 10 серпня, о 19:00, у кінотеатр «Ліра» (вулиця Велика Житомирська, 40).

Це стрічка про молодих людей Харкова, частину його культурної тусовки, яка посилює сучасний патріотичний вайб міста. Кожен з героїв закохує у Харків через власний бізнес, творчість та волонтерство, до якого усі вони дотичні:

  • тату-майстер, співвласник кав’ярні Олександр Кобзев
  • шеф Микита Вірченко, засновник закладу української кухні «Трипіччя»
  • художник Гамлет Зіньківський, роботи якого на вулицях вже є візитівкою Харкова.

Вхід на показ вільний, реєстрація за посиланням. 

Приєднуйтеся до події у Facebook.

«Профукати час повномасштабки я б не зміг, – каже Гамлет. – Минулий рік. Спека. Комендантська починається з 9. Що робить? І ті люди, хто лишився, почали збиратися там, де закриті подвір’я, готували барбекю. Дивишся: “Оце мій Харків!”. Обстріли, а люди смажать барбекю. Кайфово».

Гамлет Зіньківський фільм Харків.Тихий центр

«Ми годуємо людей українською їжею, використовуємо на 95% українські продукти з базару, рік поспіль майже щодня ходжу на базар. Кравчучка вже важливий елемент мого життя», – розповідає Микита Вірченко.

Микита Вірченко, ресторан Трипіччя, фільм Харків.Тихий Центр

«У нас овербагато молоді в Харкові, – додає Олександр. – Прикол Харкова в тому, що це гігантський волонтерський хаб. Вся культурна тусовка – дуже вмотивовані люди через кількість ракет, які впали на місто. Навіть по місту ідеш – люди сперечаються, хто більше вплинув на українську культуру – Курбас чи Стус. У Харкові, в центрі, ввечері».

Олександр Кобзєв, татй-майстр за роботою, фільм Харків.Тихий центр

Над фільмом працювали: режисер Лев Коротаєвський, журналістка Еля Серкожаєва та оператор Павло Бондаренко.

«Не маючи упереджень, ми жадібно прожили тиждень в Харкові, намагаючись набрати не тільки матеріал, а і вражень. Не як журналісти, скоріше як фотографи-аматори, – розповідає Лев Коротаєвський. – Ми хотіли, щоб у глядача виникло бажання потрапити туди, пошукати наш Харків, віднайти свій, знайти те, що ми приховали від нього».

Харків, особливий чоловік, кадр з фільм Харків. Тихий центр

Вільні після зйомок години Лев прогулювався містом, їздив на метро, шукав нові, не найкоротші, маршрути додому. 

«Мені було зрозуміло – нам місто не проковтнути. В цьому головний “конфлікт” цієї історії. У Харкові не одна тусовка, їх багато. Ми не показуємо “справжнє місто”, а наче малюємо з окремих фрагментів казкове місто, “внутнішній Харків”, порушуючи географію і хід часу», – додає Лев.

робота художника Гамлета у Харкові, кадр з фільму Харків.Тихий центр

«Вечір» – перше медіа в Україні, присвячене вечорам, яке наповнює життя українців після 18.00. Видання засноване Агенцією медійного росту «Або». «Харків.Тихий центр» – перший фільм із серії експедицій команди українськими містами. 

Тетяна Павліченко

Тетяна Павліченко

Редакторка

читати наступне