--30295

24 Грудня, 2023

реклама

Що випити перед сном, щоб добре спати

Автор: Реклама

Шалений ритм життя та часті повітряні тривоги призводять до того, що людина вибивається зі звичного графіка сну. Наслідком хронічної нестачі нічного відпочинку стають проблеми з пам’яттю, емоційні розлади. Клітини організму передчасно старіють, розвиваються захворювання судин, серця, артрит, діабет. Потреба в підвищенні рівня енергії призводить до нездорової харчової поведінки, внаслідок чого людина швидко набирає вагу. Якщо проблема набула хронічного характеру, найкращий спосіб її розв’язати — звернутися до сімейного лікаря. Але окрім прийому прописаних ним сиропів, пігулок, доведеться переглянути свій спосіб життя (почати вчасно й повноцінно харчуватися, відпочивати, прогулюватися, знайти цікаве хобі). Напочатку можуть допомогти напої із заспокійливим і снодійним ефектом.

Тепле молоко

Склянка підігрітого молока допомагає заснути дітям і дорослим. Згідно з поясненнями дослідників, цьому сприяє триптофан, що міститься в напої, і кальцій, який сприяє його засвоєнню.

Чай із ромашкою

Теплий напій із квіток лікарської рослини позитивно впливає на нервову систему людини. Він допомагає їй розслабитися, а відтак і заснути. Як наслідок — покращується загальне самопочуття. Приготувати такий чай просто. Достатньо покласти пакетик із подрібненою сировиною до чашки й залити окропом. Настоявши напій протягом 10 хвилин, пакетик можна вийняти, а в чаї розчинити ложку меду. Якщо ви купили розсипну сировину або зібрали й висушили її самостійно, знадобиться 2 ст. л. аптечної ромашки. Заспокоїтися додатково допомагає спостереження за водою, яка закипає в чайнику. Найкращим варіантом у цьому разі є скляні чайники з підсвіткою. Важливо! Ромашковий чай не можна вживати людям з алергічними реакціями на неї і тим, хто страждає від астми.

М’ятний настій

Елементи, що містяться в м’яті, знімають роздратування, втому, знижують артеріальний тиск, нормалізують рівень цукру в крові. Кожен із вказаних ефектів позитивно впливає на тривалість і якість сну. Заварювати м’ятний чай потрібно так само, як і ромашковий. За бажанням їхнє споживання можна чергувати.

Какао

Гарячий напій, до складу якого входять молоко, терті какао-боби, цукор, — хороший засіб для тих, хто не може швидко заснути. Його потрібно випити безпосередньо перед сном й одразу лягти в ліжко.

Кокосове молоко

Рідина горіха містить велику кількість вітаміну В, який відповідає за заспокоєння нервової системи, зниження рівня стресу. Оскільки в холодному вигляді кокосовий продукт бадьорить, пити його потрібно підігрітим до кімнатної температури.

Йогурт

Як і в молоці, у йогурті міститься триптофан. Якщо ви вип’єте його за 40 хвилин до сну, зможете швидше заснути. Достатньо всього пів склянки питного напою. Із цією метою краще купувати продукт із банановим наповнювачем. Адже банан — ще одне природне заспокійливе.

Реклама

Реклама

читати наступне