--31717

3 Січня, 2024

вечорниці

Топ-5 книжок, які прочитав ексголова Нафтогазу Андрій Коболєв у 2023 році

Андрій Коболєв, ексголова правління НАК Нафтогаз, поділився у фейсбуці п’ятьма прочитаними книгами, які йому найбільше сподобались у 2023 році.

Як бути щасливою людиною? Чому ядерні держави світу чинять так а не інакше? Як вберегтися від океану інформації? — на ці та інші питання відповідать книги з полиці Андрія Коболєва. Далі — його пряма мова.

The Evolution of Nuclear Strategy або «Еволюція ядерної стратегії»

Для повного розуміння цієї книги, та Лоуренса Фрідмана як автора, варто почати з його фундаментального твору «Strategy: History», яка існує і в російському перекладі під назвою «Стратегия: война, революция, бизнес».

Обидві праці чудово доповнюють одна одну.

«Еволюція ядерної стратегії» сухо та беземоційно пояснює логіку ядерних держав на конкретних прикладах. Її варто читати тим, хто цікавиться, як Захід сприймає Росію крізь призму статусу ядерної держави і як це ставлення впливає на позицію США в нашій війні.

«Гормони щастя. Як привчити мозок виробляти серотонін, дофамін, ендорфін і окситоцин»

Лоретти Граціано Бройнінг

Дуже корисна для будь-кого, хто готовий вчергове переконатись, що ми не так вже й далеко відійшли від тварин. Та зрозуміти, як з цим знанням спокійно йти далі по життю щасливою людиною, керуючи своїми відчуттями через найбільш надійний механізм — гормони власного тіла.

Deep work або «Глибока праця»

Кел Ньюпорт (Cal Newport)

Книжка корисна для всіх, хто страждає від перенавантаження інформацією комунікаціями та соцмережами.

Ця праця допоможе: а) осягнути важливість такої навички як вміння фокусуватись на важливому та не відволікатись; б) дасть корисні й неочевидні поради, як цю навичку розвивати та підтримувати.

«How Big Things Get Done: The Surprising Factors Behind Every Successful Project, from Home Renovations to Space Exploration»

Bent Flyvbjerg, Dan Gardner

Назва перекладається так: «Як робляться великі речі: неочевидні фактори успіху на шляху втілення проектів від ремонту домівки до дослідження космосу».

У цій книжці можна знайти корисні та практичні поради, як уникнути поразки на обраному шляху.

Для бізнес-книги вона читається напрочуд легко, швидко та цікаво.

«Зброя, мікроби і сталь»

Джаред Даймонд

Цю книгу я вперше прочитав 10 років тому. Вона мені добре запам’яталась як джерело цікавих історичних фактів, якісного академічного аналізу еволюції людських рас та доступного, хоч і дещо спрощеного погляду на питання «Чому в одних народів вийшло, а в інших – ні?».

Зараз перечитую її з 16-річним підлітком і знаходжу багато цікавих речей, які пропустив раніше.
Наприклад, зовсім по-іншому читається принцип «Анни Кареніної» (хто читав, той у темі). Раджу для спільного читання та обговорення з дітьми.

Художній бонус від Андрія Коболєва

Так, я інколи читаю художню літературу. Просто так сталось, що в 2023-му році це все була добре відома класика, ділитись якою, як на мене, не має сенсу — ці книжки і так добре відомі. Менше з тим — мій топ з художньої літератури за 2023:

«Гра в бісер» Германа Гессе

Перечитую вдруге після перерви в 15 років і знаходжу багато нового.

«Процес» Франца Кафки

Копію цього твору мені за минулий рік подарувало відразу декілька людей, тому я її таки домучив, не зважаючи на разючу схожість з нашими реаліями.

«Імʼя рози» Умберто Еко

Класний роман-детектив — читається легко та швидко.

Вам також може бути цікаво:

Артем Кузьменчук

Артем Кузьменчук

головред «Вечора»

читати наступне