31 Березня, 2023
вечеря
Вечеря за 50 хв: рецепт картопляних ньокі Євгена Клопотенка
Автор: Артем Кузьменчук
Це класична страва італійської кухні. В епоху Відродження ньокі подавали на бенкетах, а з появою бульби у Європі у XVI ст. ньокі почали готувати з картопляним пюре.
Український шеф-кухар Євген Клопотенко поділився рецептом картопляних ньокі для вечері, а викладач Wine School by GoodWine Олександр Шеханін підшукав вина, які доповнять смак страви.
Якщо хочете приготувати оригінальну та смачну вечерю з картоплі, ньокі — те, що ви шукали.
Євген Клопотенко
“Серед італійців ньокі так само популярні, як і в нас галушки, і готують їх так само часто. Існує багато варіацій, з чим подавати страву — це і икота, і гарбуз, і вершки, і шпинат та томати, каже Клопотенко. — Картопляні ньокі гармонічно смакують з твердими сирами. Щоб підсилити італійський акцент страви, посипте її тертим пармезаном чи пекоріно романо. Якщо таких немає, підійде звичайний твердий сир”.
Інгредієнти:
На 4 порції:
- 3 великі картоплини
- 200 г пшеничного борошна
- 2 яєчних жовтки
- сіль та перець до смаку
- 5 гілочок петрушки
- 100 г твердого сиру
- 2 ст. л. оливкової олії
- Добре помийте картоплю, перекладіть в каструлю, залийте водою, посоліть до смаку та варіть до готовності.
- Після дістаньте картоплю з каструлі, дайте трохи охолонути, почистьте та потовчіть теплою в мисці. Не використовуйте блендер, бо він зробить з овоча клейку масу. До пюре додайте жовтки, борошно, посоліть та поперчіть.
- Вимісіть руками тісто. Воно не повинно прилипати до пальців.
- Сформуйте ньокі: відірвіть шматочок тіста та зробіть з нього ковбаску. Наріжте невеличкими брусочками однакової товщини, по 1,5-2 см. За допомогою виделки притисніть кожен брусочок.
- Зваріть ньокі. Закип’ятіть воду у каструлі, посоліть до смаку та перекладіть ньокі. Варіть 5 хвилин, а потім викладіть у глибоку тарілку, полийте 2 ст. л. оливкової олії та перемішайте, щоб не злипалися. Зверху додайте 100 г потертого на дрібній тертці твердого сиру та посипте 5 гілочками подрібненої петрушки.
До ньокі потрібне легке сухе вино, де є відчутні вершкові ноти.
Олександр Шеханін
викладач Wine School by GoodWine
“Ключовим фактором в підборі винної пари є додавання твердого сиру: потрібно легке сухе вино, де є відчутні вершкові ноти, — каже Олександр Шеханін. — Найчастіше це ігристі вина, зроблені за класичною технологією: іспанська Кава, італійська Франчакорта, французький Креман або наша вітчизняна відповідь — ігристе вино “Біссер” від виробника “Колоніст”.
Фото: klopotenko.com, Shekhanin Oleksandr/Facebook