--37303

23 Лютого, 2024

вечорниці

Плейлист перед 24 лютого: «Відповідь» і ще 9 пісень Океану Ельзи про війну

Автор: Філ Пухарєв

Пісні про війну від гурту «Океан Ельзи».

У ці дні, напередодні 24 лютого, ми згадуємо про початок повномасштабної війни.

Війни, яку Росія розв’язала проти України не два роки тому і навіть не десять. Вона триває вже три століття. Але обов’язково завершиться нашою Перемогою.

Сьогодні, 23 лютого, гурт «Океан Ельзи» випустив пісню «Відповідь». Це перша абсолютно нова композиція «ОЕ» від 2022-го року. Однак далеко не перша, в якій Святослав Вакарчук і музиканти співають про війну. 

«Вечір» зібрав «воєнний» плейлист «Океанів». Слухаємо композиції головного українського рок-гурту та пояснюємо, як музиканти надихали нас чинити опір ворогу.

Обійми (2013)

«Коли настане день, закінчиться війна…». 

Передчуття лиховісних подій накриває з перших секунд цієї акустичної балади. Під неї українці прощатимуться з коханими, вирушаючи на передову. Під неї ж зустрічатимуться зі сльозами на очах – вже вдома.

Не твоя війна (2015)

Не ми почали цю війну, але ми мусимо її завершити. Та перш, ніж здолати ворога, треба перемогти себе. Ось про що міркують «ОЕ» в цій композиції.

««Твоя війна» – це боротьба з власними комплексами, страхами щось змінити, вплинути на те, що відбувається навколо тебе, не звинувачувати «десь і когось», а брати ситуацію в свої руки. Це – надскладно, та без цього немає успішного майбутнього ні у людини, ні у суспільства, ні у країни», – Святослав Вакарчук.

Мить (2015)

Неймовірно щемка композиція, яку неможливо слухати без кому в горлі.

«Мить» – пісня про українську незламність до останнього подиху.

«Важко уявити, що відчуває людина на війні […] коли розуміє, що це, можливо, останні хвилини його життя. Я не міг заспокоїтись поки не написав пісню […] Взяв гітару і разом з мелодією почали з’являтися слова, а за 15 хвилин вона вже була готова, майже готова. За винятком маленької, але важливої «миті», яка не відпускала мене. За винятком останнього рядка пісні. Я відчував, що висловив не все», – Святослав Вакарчук про створення пісні

Перевал (2019)

Епічний саундтрек до стрічки «Захар Беркут» за мотивами повісті Івана Франка.

У центрі сюжету – українці 13 століття, що протистоять навалі монгольської орди. Але ми з вами розуміємо, про що ця пісня насправді.

Країна дітей (2021)

Присвята українським дітям, чиї життя забрала війна. Текст написав Сергій Жадан, а разом із Вакарчуком реп зачитала alyona alyona.

Перемога (2021)

Ще один трек ОЕ про перемогу над кривдниками і над собою. І ще один сміливий реп-експеримент гурту. Цього разу – в дуеті з KALUSH, майбутніми переможцями «Євробачення».

Місто Марії (2022)

Пісня, написана і записана на одному диханні, у розпал боїв на «Азовсталі» у квітні 2022-го. На неї Святослава Вакарчука надихнула розмова із «Калиною», заступником командира полку «Азов».

«Саме боєць з великим серцем і світлою душею – це і є Воїн […] Воїн без світла в душі, без світла в серці не воює», – Святослав Вакарчук

Квіти мінних зон (2022)

«ОЕ» працювали над композицією кілька років, але після 24.02.2022 її сенс набув особливої актуальності та гостроти.

Кошти від прослуховувань музиканти передали на потреби фонду «Повернись живим».

Я їду додому (2023)

Оновленою версією свого відомого хіта «Океани» підтримали збір на обладнання для саперів ЗСУ.

Відповідь (2024)

Найновіша пісня «ОЕ». Спроба відповісти на одвічні риторичні запитання українців.

Слухайте пісні «Океану Ельзи» про війну в плейлисті «Вечора»:

Надихайтеся ще:

  • «Океану Ельзи» – 29 років! Відгадаєш всі культові пісні? Кросворд
  • Світлі люди у найтемніші часи: 7 історій людей та їхніх вчинки під час Революції Гідності
Філ Пухарєв

Філ Пухарєв

читати наступне