--20581

12 Жовтня, 2023

вечорниці

Випити вина із Забужко чи обговорити новинки кіно з режисером? Вечірні події для саморозвитку у Києві

Поки вечори ще не вкрай холодні та дощові, а після роботи чи навчання є ще сили кудись виходити, “Вечір” пропонує відвідати події, які не тільки розважать, а й дадуть матеріал наподумати.

Вечір за келихом вина з Оксаною Забужко

Коли і де: книгарня Readeat, 12 жовтня о 18:30
Кому буде корисно: філологам, культурознавцям, історикам.
Як підготуватись: придбати книжку «Український палімпсест».
Вхід: довільний донат.

12 жовтня в атмосферній книгарні Readeat, що на Антоновича 50, Оксана Забужко презентуватиме нове видання «Українського палімпсесту». Це – книга-інтерв’ю з польською журналісткою Ізою Хруслінською.

«Прем’єрні» презентації відбулись у Польщі. Одна з основних тем в книжці – польсько-українські стосунки. Забужко вважає, що від спільної історії, в якій було багато доброго і поганого, два народи із не загоєними ранами не втечуть. Окрім цього, пані Оксана розповідає про особисте: сім’я, творчий шлях, фемінізм.

куди піти у Києві 12 жовтня-20577

Запитали про перше знайомство з творчістю письменниці Оксани Стефанівни

Анастасія Маслянко

івентниця книгарні «Закапелок» та кіно-книгарні «Жовтень»

«Моє захоплення письмом Оксани Забужко почалось із знайденого в антикварній крамничці примірника «Польових досліджень українського сексу». Закохалась я із першого речення, яке тривало 2 сторінки; читала вголос, смакувала сплетіння слів і сенсів.

Потім були інші твори і книжки, але у моїх фаворитах — оповідання зі збірки «Після третього дзвінка вхід до зали забороняється». Наразі це для мене одна із найцінніших книг. Для мене Забужко внутрішньо вчувається як голос, котрий всеохопно транслює жіночий досвід. У неї все про кожну з нас, а ще багато і глибоко — про всіх українців та українок.

Читати і слухати Забужко варто хоча б для того, щоб вміти розкладати текст на компоненти, відчувати його і пускати в себе; а з ним — сенси і емоції, які зашито у кожному слові».

Кіновечір з режисером

Коли і де: 12 жовтня о 19:00 в кінотеатрі «Жовтень».
Кому буде корисно: студентам театральних і кіно-вузів, мистецтвознавцям і тим, хто хоче знайомитись з українським кіно.
Як підготуватись: подивитись тизер до фільму.
Вартість: 180 грн, придбати квиток можна тут

«Київський тиждень критики» знаходиться на низькому старті. Цього року українські прем’єри входять до програми: «Фокус: Україна – Польща». Гості можуть придбати абонемент або квитки на окремі події. Куратори фестивалю обрали три українські стрічки, які будуть показані впродовж фестивалю, з 12-го жовтня по 18 жовтня.

         «Ля Палісіада» – повнометражний дебют Філіпа Сотниченка, і одина з трьох українських новинок. Події відбуваються в Україні 1996 року, за кілька місяців до підписання протоколу №6 Європейської конвенції з прав людини, що передбачав відмову від смертної кари.

Головний персонаж – судовий психіатр, який вплутується в історію вбивства міліціонера. Після перегляду стрічки, у глядачів буде можливість поспілкуватись і поставити свої запитання режисеру. Про виробництво, про сенси, про особисте і провокативне. Всяке буває.

Запитали у Григорія Наумова, актора театру на Печерську, виконавця головної ролі серіалу «Секс, інста, зно»: чому варто ходити на кінофестивалі:

куди піти у Києві 12 жовтня-20579

Запитали, чому варто ходити на кінофестивалі

Григорій Наумов

актор театру на Печерську, виконавець головної ролі серіалу «Секс, інста, зно»

«Кінофестивалі сприймаються масовим глядачем, як щось нішове. Хоча насправді ці події заслуговують більш широкого залучення відвідувачів.

Можливо, люди бояться, що не правильно зрозуміють ідею режисера. Але тут немає «правильно» і «не правильно». Кожен розуміє по-своєму – в цьому кайф! Кінофестивалі знайомлять нас з великою купою нових голосів, які були раніше не відомими. А після є можливість поспілкуватись з командою. Я часто ставлю питання. А раптом помітять і запросять в кіно)

«Тиждень критики» цього року дуже важливий, як на мене. На ньому будуть показані останні українські прем’єри з «минулого життя». Фільми, виробництво яких відбулось до 24-го лютого.

Всі майбутні стрічки будуть пронизані обставинами або прямою війною у кадрі. Це невідворотно. Митці роблять про те, що болить. А наразі у всіх нас спільний біль. Дуже боюсь за якість майбутніх стрічок, оскільки тема війни – дуже гостра, і наявність її у кадрі ще не означає, що кіно буде вартісним. Проте це буде за кілька років. Зараз купив студентський абонемент і йду на критику».

Книжковий клуб по «Кайдашевій сім’ї»

Коли і де: книгарня Книжковий лев, 12 жовтня о 19:00
Кому буде корисно: тим, хто цього року збирається складати іспити, фанатам класичної української літератури.
Як підготуватись: перечитати «Кайдашів».
Вхід вільний

Радіо «Культура» створило свою книжкову спільноту на базі книгарні на Подолі. Щочетверга обирають класику, переважно українську.

Переосмислювати шкільну літературу цікаво, адже в дорослому віці з’являється новий досвід. Колись незрозумілі тобі стосунки в середині сім’ї раптом стають цікавими і навіть болючими. Тепер все розумієш. Тепер не нудно.

«Кайдашева сім’я» Івана Нечуя-Левицького – це побутова історія про сварки та колотнечу в сім’ї Кайдашів. Модератокою події виступатиме Олена Гусейнова – головна редакторка головної редакції літературних передач і радіотеатру Радіо Культура.

куди піти у Києві 12 жовтня-20578

Запитали, чому варто ходити на книжкові клуби

Ангеліна Тереня

власниця телеграм-каналу про книжки «Лічі»

«Чому варто ходити на книжкові клуби? Тому що коли обговорюєте одну й ту саму історію, то можна почути абсолютно різні думки про однакові ситуації. А ще – глибше зрозуміти саму історію, по-новому сприйняти якісь моменти і проаналізувати книгу загалом. Так набагато краще засвоюється прочитане.

Ну і плюс це сама атмосфера розмови з людьми, яким так само сподобалось чи не сподобалось те, що написав автор. Книжкові клуби зазвичай супер комфортні і дискусії в них відкривають щось нове у, здавалося б, звичайній історії».

Передостанні дні виставки в Мистецькому Арсеналі

Коли і де: 12-го жовтня до 19:00 у Малій Галереї Мистецького арсеналу.
Кому буде корисно: для тих, хто мислить образами; для тих, хто хоче почати цікавитись сучасним живописом та скульптурою.
Як підготуватись: пригадати своє передчуття війни.
Вхід вільний.

Мистецький Арсенал зберіг артефакти останнього виставкового проєкту, до 24-го лютого, і запропонував митцям відреагувати на ті твори й тексти, які залишились у просторі. Учасники лишатимуть по собі роботи. Кожна наступна виставка проєкту буде розвивати минулу. Таким чином створиться поліфонія голосів та рефлексій. Хтозна, що це таке, але звучить солідно.

Наразі в просторі відбувається шостий діалог під назвою «Одним з одним. Просторові діалоги. ОСЬ-ОСЬ». Автори виставки – Вольт Агапєєв, народився у Тернополі, його роботи представлені у приватних колекціях та знаходяться у галереях Австрії, Словаччини, Німеччини та інших країн.

Другий автор – Дмитро Толкачов, уродженець з села Мала Виска, працює переважно з фотографією.

Головна тема робіт про безсилля та бажання супротиву. Останній день івенту – 15 жовтня. Сходіть.

Даня Бумаценко

Даня Бумаценко

читати наступне