--25958

24 Листопада, 2023

життєстиль

Правила сну успішних людей: досвід Черчилля, Емінема, Гейтса, Круза та інших

Автор: Філ Пухарєв

«Хочеш бути успішним? Не висипайся», — казав Махатма Ганді. Насправді ні, не казав. А от поради щодо здорового сну від інших лідерів думок з цієї підбірки цілком реальні та ефективні. Роздруковуйте та вішайте біля ліжка!

Леонардо Да Вінчі

Подрімати півгодини — і ти як огірок

Художник, скульптор, вчений, поет і просто красень був одним із перших трендсетерів короткочасного сну.

Спав по 20 хв з чіткими інтервалами протягом дня. А як інакше з такою мультизадачністю?

Уінстон Черчилль

Обідній сон = вдалі геополітичні рішення

На відміну від нас із вами, легендарний прем’єр-міністр Великої Британії зовсім не шкодував, що не любив спати після обіду в дитсадку.

Бо щодня Уінстон Рендольфович виділяв для себе дві години, щоб подрімати на ситий шлунок.

Емінем

Не намагайся заснути під реп, якщо ти репер, краще білий шум

Білому королю гіп-гопу допомагає відключитися білий шум. А мені чомусь не допоміг.

Леді Гага

Якщо незручно в ліжку — спіть у яйці

Епатажній співачці та акторці так сподобався реквізит із кліпу Born This Way, що тепер вона не відходить від нього днями і ночами.

Заснути в нормальному ліжку Гага не може, та й це було б для неї надто тривіально.

Стівен Кінг

Застеляйте постіль за стандартами ДСТУ

«Найстрашніший» у світі літератор страшно педантичний. Поки не помиє руки та не почистить зуби — спати не ляже. І не дай бог покласти ковдру не тим краєм! Очевидно, це щоб жахи не снилися.

Том Круз

Відправте хропіння на самоізоляцію

Не хропіти уві сні для голівудської кінозірки — нездійсненна місія. І щоб нікого не тривожити серед ночі, Том збудував собі власний «хропоторій» (sornatorium).

Цю маленьку темну кімнатку зі звукоізоляцією прості смертні бачили хіба у вологих снах.

Джефф Безос, Білл Гейтс, Капітан Очевидність

Висипайтеся

Щоб нормально спати, треба спати нормально. Щойно ви дізналися золоте правило сну найбагатших ІТ-підприємців світу. 

«Бувало, я не спав кілька ночей поспіль. Від роботи драйвило крутіше за кофеїн і адреналін. Думав, що сон — для лінивих. Але помилився», — казав засновник Microsoft.

«Восьмигодинний сон — мій пріоритет. Тільки так мені вдається залишатися енергійним протягом дня», — підтакує йому творець Amazon.

FAQ: Правила сну успішних людей

Чому після їжі хочеться спати?

Вчені мають різні теорії щодо причин відчуття втоми після їжі, але вони загалом погоджуються, що це природна реакція і зазвичай не є причиною для стурбованості. Одне з досліджень пояснює, що відчуття сонливості може бути пов’язане з такими факторами, як розмір та час приймання їжі. Наприклад, після жирних та високовуглеводних продуктів може більше клонити в сон.

Як спати правильно?

Правильний сон передбачає дотримання графіка сну, створення комфортних умов для відпочинку (тиха, темна, прохолодна кімната), уникнення кави та важкої їжі перед сном.  Медитація та відмова від екранів перед сном можуть допомогти покращити сон та збільшити енергію вдень. Не перевіряйте годинник і не перевіряйте електронну пошту під час нічних прокидань, щоб покращити якість сну. Тут більше порад від лікаря, як вирішити проблеми зі сном

В якій позі спати правильно?

Немає якісних досліджень, які б надали чіткі докази щодо “оптимальної пози для сну”. Ваш вік, вага, середовище, активності та те, чи ви вагітні, всі ці фактори впливають на те, яка поза для сну буде найкращою для вашого тіла. Але поза на боці може допомогти зменшити хропіння та підтримувати здоров’я хребта, тоді як поза на спині рівномірно розподіляє вагу і знижує натиск на тіло.

Яку музику слухати перед сном?

Легка, спокійна музика, така як класична, джаз, або спеціально розроблена музика для сну, може допомогти розслабитися і підготувати тіло до відпочинку. Білий шум або природні звуки також можуть бути ефективними для поліпшення якості сну. Читайте тут про це більше.

Скільки має спати людина?

Рекомендована тривалість сну для дорослих становить 7-9 годин на ніч. Однак, це може варіюватися в залежності від індивідуальних потреб, віку та загального стану здоров’я. Як зрозуміти, скільки спати саме вам, читайте тут. Важливо слухати свій організм і визначити оптимальну кількість сну для себе.

Ілюстрація на головній сторінці згенерована штучним інтелектом

Філ Пухарєв

Філ Пухарєв

читати наступне