--14022

15 Липня, 2023

корисне

Як інтер’єр дому творить вечірній затишок – поради від дизайнерів

Місце, де можна видихнути, сховатись, згорнутись калачиком і знати, що ти в безпеці, є важливим і цінним для кожного.

Як зробити свій дім затишним, з потаємними куточками для вечірнього дозвілля, розповідає Вадим Зюзюк, архітектор та дизайнер з 20-річним досвідом, засновник та СЕО студії Znak Design.

дизайн інтер'єру затишок-13803

Вадим Зюзюк

архітектор та дизайнер

Планування квартири

Затишок починається не з меблів чи декору — в першу чергу він залежить від самого простору, зокрема його пропорцій.

Наприклад, коридор нам хочеться пройти якнайшвидше, занадто висока чи низька стеля може тиснути. 

Найбільш комфортним вважається кубічне приміщення. Якщо ви не плануєте глобального ремонту, можна скористатись простими прийомами:

  • якщо приміщення довге, торці зробіть темнішими;
  • велику кімнату розділіть на окремі зони. 

Пропорції можна скоригувати і меблями: наприклад, не ставте один навпроти одного шафу-стінку і диван, це звузить приміщення.

Ось на ілюстраціях простий прийом, який можна застосувати у вузькій витягнутій кімнаті. Наприклад, у вітальні, яка об’єднана з кухнею.

 На першому зображенні меблі розставлені в один ряд, з напрямком погляду вздвож кімнати. До того ж, диван стоїть спиною до входу, що створює психологічний дискомфорт.

планування вітальні з кухнею

Натомість на другій картинці кращий варіант: ставимо диван спиною до стіни, з напрямком погляду поперек приміщення, завдяки чому воно візуально розширюється.

Планування квартири-студії

Наступний важливий пункт для відчуття затишку — це освітлення. Воно має бути теплим та м’яким. Мені близька ідея, що любов до такого освітлення у нас виробилась протягом тисячоліть і пов’язана з вогнищем, яке давало тепло, захищало від диких звірів (привіт, почуття безпеки) і загалом символізувало дім.

Окрім температури світла, бажано аби було кілька його джерел в різних зонах. Торшери, бра, настільні світильники, гірлянди  — можна комбінувати кілька варіантів чи вмикати одразу все. Таке освітлення є важливою складовою сучасного підходу до інтер’єру. 

Які стилі додадуть затишку

Мінімалізм досить тривалий час і ще досі є одним з найпопулярніших стилів в інтер’єрі, але в ньому мало засобів для створення затишку. 

Натомість все більше розповсюджується суміш стилів, які роблять інтер’єр більш насиченим. Тому у сучасні кімнати додають ностальгічні елементи з минулого. Наприклад, величезне м’яке крісло, яке схоже на улюблений фотель вашого дідуся. 

Для кожного це може бути своя річ, головне — емоційне наповнення. Саме воно і створює затишок.

 Для заміського будинку вдалим вибором є елементи кантрі-стилю. Йому притаманна велика кількість натуральних матеріалів — дерево, камінь, тканини (бавовна чи вовна). 

Одним з сучасних трендових стилів, який створює природний затишок, є біофілія. В такому дизайні, окрім натуральних матеріалів меблів та декору, широко використовуються живі рослини.

У меблях використовують нерівні та недосконалі форми, необроблене дерево, камінь. Так передають текстури живої природи. Це допомагає створити простір, в якому можна зменшити тривожність і відпочити від міської метушні. 

Якщо хочеться затишний інтер’єр, але не занадто “няшний” — можна використати прийом контрасту стилей. Це може бути брутальна деталь: темна стіна чи металевий стіл, біля якої більш м’який декор, рослини та тепле освітлення виглядатимуть ще більш затишно.

взірець затишного інетр'єру

Про зонування і затишні куточки

Затишний куточок доволі легко зробити у непрохідній кімнаті, поставивши там комфортні меблі, тепле освітлення та приємний декор. 

Будуючи такий куточок, в першу чергу треба врахувати де в приміщенні проходить транзитний рух. Краще поставити диван чи крісло так, аби не сидіти до руху спиною та обличчям, це створюватиме дискомфорт, витягуватиме із затишної бульбашки.  

затишна вітальня від Znak Design

 Щоб створити затишний закуток у великій кімнаті, розділіть її на зони. Це можна зробити невисоким стелажем (якщо це тимчасовий варіант).

Якщо ж хочете глобальних змін – встановіть суцільні чи напівпрозорі перегородки, аби зовсім не замикатись від простору та світла великого приміщення.

Дрібниці, як творять затишок: кольори, фактури, декор

Ще один базовий елемент, який є вирішальним для атмосфери в інтер’єрі, це кольори.

 На перший погляд може здатися, що такий підхід дуже обмежує палітру, пропонуючи лише нейтральні спокійні відтінки.

Але насправді така палітра дуже широка. Вона охоплює лінію тонів від брудно-білих, землистих бежевих і глинистих до глибоких коричневих і темно-вугільних, таким чином пропонуючи нескінченний простір для нюансів та багатошарових образів. 

Однак затишок не постраждає, якщо додати кілька акцентів яскравішими елементами. Фіолетова подушка на дивані, чи помаранчевий пуф — іноді для почуття затишку потрібно трохи емоційної родзинки в інтер’єрі.

проєкт спальні від Znak Design

Наступний рівень, який додає комфорту і затишку — тактильний. Текстурні тканини, до яких приємно торкатися, м’які меблі, штори, килими тощо — все це м’яко огортає та довзоляє розслабитись. 

Також ці елементи добре працюють візуально: коли ми бачимо волохатий килимок і розуміємо, як приємно буде на нього поставити ноги, нам вже стає приємно навіть без дотику. 

Щодо решти декору — тут варто обирати на основі власних уподобань. 

Та зазвичай для затишку дуже добре працюють індивідуальні, нетипові речі. Крафтові світильники, вази, статуетки, картини, зроблені майстрами або власноруч.

Це все речі, які для вас є особливими, виразними та унікальними. Саме з ними ви творите власну затишну територію, в якій вам комфортно і безпечно.

Тетяна Павліченко

Тетяна Павліченко

Редакторка

читати наступне

Може ви пропустили