--42473

9 Квітня, 2024

вечеря

Як приготувати еспресо-Живчик — новий напій великого міста

«А ви куштували еспресо-Живчик?», — це питання минулого тижня заскочило українських користувачів мережі Х.

У пошуках відповіді питці зібралися ввечері 7 квітня у кав’ярні Honest Coffee Bar біля «Кловської».

Щоб привернути увагу до збору на ЗСУ заклад готував еспресо з Живчиком. Так зібрали понад ₴132 000.

«Вечір» розповідає, що це за напій і як його приготувати вдома.

Honest Coffee Bar — кав’ярня на Мечника біля метро «Кловська». Працює з осені 2020 року, входить до гурту закладів Klara Group (засновник Андрій Пінчук).

В цей вікенд заклад повідомив, що долучився до збору грошей на захист від російських дронів для 109 ТрО (Донецька тероборона, захищає Україну на наших східних рубежах).

«Всі напої власного виробництва за донат на РЕБи», — написали у закладі. І запросили гостей на благодійний вечір 7 квітня.

Щоб привернути увагу до збору у закладі оголосили, що готуватимуть еспресо-Живчик.

«Це не наш напій. Кілька років тому ми експериментували з інтерпретацією усім відомо еспресо-тоніка. Коли працюєш у кав’ярні, то завжди пробуєш щось нове. Таким займались не тільки ми, але й бариста в інших кав’ярнях. Публікували знахідки у соцмережах. Першоджерело еспресо-Живчика невідоме», — розповідає менеджерка Honest Coffee Bar Вікторія.

Каже, що для збору пригадали про еспресо-Живчик і оголосили, що готуватимуть його, як спешл один день.

Хід спрацював — благодійний вечір з еспресо-Живчиком приніс закладу понад ₴132 000. Гроші передали на основний збір для 109 ТрО.

Зараз еспресо-Живчик у закладі не готують. Якщо робитимуть новий збір, то вигадають щось ще для привернення уваги. Можливо, гостям знову вдасться спробувати еспресо-Живчик в Honest Coffee Bar.

еспресо-Живчик-42481
еспресо-Живчик-42482
еспресо-Живчик-42483
еспресо-Живчик-42484
еспресо-Живчик-42485

«Щоб приготувати його вдома, треба мати еспресо машину. Готується так: еспресо+живчик+скибка лайма чи апельсина. І лід», — каже Вікторія.

Попереджає, що з іншими видами чорної кави Живчик не поєднається. Та й сам еспресо-Живчик — напій на пробу, на раз-два. Не всім сподобається, але запам’ятається — точно.

Світлини: Роман Єременко

Артем Кузьменчук

Артем Кузьменчук

головред «Вечора»

читати наступне