--3180

8 Квітня, 2023

вечеря

5 пляшок добірного віскі на вечір або в подарунок від сомельє Олега Козловського

Олег Козловський – шеф-сомельє “Дому-ресторану Whisky Corner” (Київ) і знавець віскі. Радить тільки ті пляшки, від яких сам кайфує, “інакше це була б пекельно важка робота”, – пояснює.

Для “Вечора” дегустатор поділився добіркою віскі, на яке радить звернути увагу – воно можуть стати вдалим доповненням вечора.

-2902

Writer’s Tears Cooper Pot. (Ірландія)

Ціна: ₴1123 (по акції у WineTime – ₴1048)

Writer’s Tears – яскравий представник ірландського стилю віскі, який переживає ренесанс. Якщо кілька років тому представленість «ірландців» в Україні обмежувалась лише трьома всесвітньо відомими брендами – Jameson, Bushmills, Tullamore Dew – то зараз ірландське віскі все більше заповнює полиці магазинів та барів.

Окрім того, що Writer’s Tears це смачне віскі та один з найкращих варіантів у співвідношенні “ціна-якість”, воно ще поєднує класичний Single Malt (виробництво однієї ґуральні) та традиційний для Ірландії стиль віскі Single Pot Still.

Це прийом, коли для виробництва віскі змішують несолоджений та солоджений ячмінь у співвідношенні 60:40 чи 80:20. Це робить віскі глибоким напоєм у плані аромату і смаку, але й водночас ніжним та легким у питті.

-2903

Torabhaig – The Legacy

Ціна: ₴3500 (goodwine)

Якщо ви давно хотіли почати колекціонувати віскі, але не знали з чого почати – ось ідеальний варіант. Це перший реліз віскі з однойменної ґуральні, яка стала першим виробництвом віскі, що відкрилось на шотландському острові Скай за останні 130 років. Це поставило крапку у монополії легендарного Talisker на острові.

Якщо вам здається, що це трохи зависока ціна за трирічний віскі, то знайте, що в деяких магазинах Європи його вже торгують по €200+ і лише по одній пляшці в руки.

В Україну вже приїхав другий реліз від Torabhaig, тому у вас є можливість придбати одразу два зразки віскі для колекції.

-2904

Tamnavulin Sauvignon Blanc Cask.

Ціна: ₴1589 (Rozetka)

З приходом весни люди не тільки змінюють пуховики та шуби на пальта і куртки, а й віддають перевагу менш торф’яному, димному віскі. Замінюють його у своїх келихах на менш
насичені молти з шотландських регіонів Speyside та Lowland. У цьому випадку Tamnavulin Sauvignon Blanc Cask стане майже ідеальним варіантом. Майже, бо ідеалу не існує.

Віскі виготовлений в регіоні Speyside в долині річки Livet. Напій ввібрав всі типові риси напоїв цієї місцевості, які обіграні фінішною довитримкою у бочках з-під білого сухого вина з сорту винограду Совіньйон блан.

-2905

Bruichladdich Classic Laddie Scottish Barley

Ціна: ₴2384 (WineWine)

Bruichladdich – айлівське віскі, виготовлене з неторф’яного солоду. Тому замість диму ви знайдете у ньому ноти моря, солі, устриць, норі, солоду та квітково-м’ятну свіжість. Рекомендую тим, хто сумує за морським бризом і пляжним відпочинком.

-2906

Dailuaine 16-Year-Old Flora & Fauna

Ціна: ₴4500 (goodwine)


Ох, що це за віскі! Класика хересного стилю віскі. Він не такий відомий і канонічний як Macallan, але мало чим поступається своєму іменитому візаві.
Аромат наповнений тонами старої мадери, з нотами меду, родзинок, горіхів, які доповнюються натяком на молочний шоколад, цукати і сухофрукти.

Смак настільки повнотілий і насичений з яскраво вираженими тонами подрібнених лісових горіхів, змішаних з сухофруктами всіх видів і сортів, що навіть не віриться, що йому лише 16 років. Це той випадок, коли однією порцією віскі можна насолоджуватись весь вечір і отримати максимальне задоволення.

Артем Кузьменчук

Артем Кузьменчук

головред «Вечора»

читати наступне

Ось про що ми пишемо в інших рубриках